Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2015, 09:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Hej. Jak chcesz miec dobrze i bez problemow to polecam egp.pl energy gaz polska. Drozej o stowe dwie ale gwarancje masz i naprawy wymiany czesci od reki bo sa przedstawicielami na Polske np. Brc. Jak taniej to np. Modlinska 227 ja zakladalem do Jazz u niego. Jest ok. Poprzednie w www.egp.pl i bardzo dobrze smigaly i smigaja auta. Jazz pali max ~ 9l po miescie z klima lpg.
Sorki za literowki pisze z tel.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
trebuh_b

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Jazz 07 1,4 -mondeo mk4 175km i 408nm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 10:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Lpg mam i ja hana gold, alaska i elektronika techa. Niewidze żadnej różnicy między lpg a pb
Wtryski można tak schować że ich nie widać.
u mnie po otwarciu maski kompletnie nie widać lpg. Parownik i komp schowane za akumulatorem wtryski zamontowane pomiędzy kolektorem i blokiem na bardzo krótkich przewodach . Na początku myślałem że nic chłopaki nie zrobili .spalanie komp pokazuje 6.5l ile jest w rzeczywistości zobaczymy przy tankowaniu. Butla w kole 34l troszkę wystaje
_________________
Hubert
Powrót do góry
Felype

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ford Mondeo '11 / Honda Jazz '05 1.2/ Łada 2106 '80
Piwa: 2/11
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 14:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


trebuh_b napisał:
Lpg mam i ja hana gold, alaska i elektronika techa. Niewidze żadnej różnicy między lpg a pb
Wtryski można tak schować że ich nie widać.
u mnie po otwarciu maski kompletnie nie widać lpg. Parownik i komp schowane za akumulatorem wtryski zamontowane pomiędzy kolektorem i blokiem na bardzo krótkich przewodach . Na początku myślałem że nic chłopaki nie zrobili .spalanie komp pokazuje 6.5l ile jest w rzeczywistości zobaczymy przy tankowaniu. Butla w kole 34l troszkę wystaje

Gdzie montowales?
Powrót do góry
trebuh_b

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Jazz 07 1,4 -mondeo mk4 175km i 408nm
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 11:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


zakładał mi znajomy który pracuje w warsztacie gdzie zakładają lpg
Cena inna niz oficjalnie w warsztacie
Ew mogę podesłać nr do znajomka i pogadasz co gdzie i za ile
Jeżeli chciał byś zobaczyć instalacje jak jest założona to zapraszam w okolice Kobyłki
_________________
Hubert
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 18:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


trebuh_b napisał:
Lpg mam i ja hana gold, alaska i elektronika techa. Niewidze żadnej różnicy między lpg a pb
Wtryski można tak schować że ich nie widać.
u mnie po otwarciu maski kompletnie nie widać lpg. Parownik i komp schowane za akumulatorem wtryski zamontowane pomiędzy kolektorem i blokiem na bardzo krótkich przewodach .

Ja mam listwę wtryskową i nie można rozłączyć wtrysków żeby pochować. W każdym razie miałem kiedyś pochowaną instalację w CRV, jeśli później chciałem wymienić filtry to szlag mnie trafiał z dostępem. Od tamtej pory instaluję tak aby był bezproblemowy dostęp.
Ale do tematu spalania LPG na 100km:
Trasa do 100k/h + klima+ kawałek miasta w korkach = 5,1Litra LPG! Dokładnie 5,6L na 110km.
Miasto same + klima + nie oszczędzanie paliwa = 9L LPG
Jazda na trasie ale 130-140km, nie oszczędzanie +klima + Stanie 30min w korku = 9,5LPG (5 osób).
Takie na tę chwilę mogę podać dane ze swojej instalki gazu. Dodam że na kompie jak spalił te 9,5L gazu pokazywało niespełna 7 L. Natomiast przy tym 5,1L gazu komp pokazywał 5,7. Także miarodajny do instalacji lpg nie jest. Przynajmniej u mnie. pozdr.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 18:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
trebuh_b

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Jazz 07 1,4 -mondeo mk4 175km i 408nm
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 19:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


U mnie dziś pierwsze tankowanie lpg po przejechaniu 230km ( nie mogłem juz wytrzymać)
Średnia z kompa 6,5 z dystrybutora 6,15 l jazda bardzo spokojna płynna bez klimy z nieduzymi korkkami Very Happy
I jak tu nie kochać tego autka Razz
I kolejne tankowanie dystans 360km spalanie przy szybkiej jeździe miejskiej z klima 3 osoby na pokladzie 8.6l lpg
_________________
Hubert
Powrót do góry
Kostucharek

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): łÓDŹ
Posiadane auto: Honda jazz, 1.4,2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem instalacji LPG w moim jazz. Powiem Wam, że po przeczytaniu kilku postów z tego tematu trochę byłem przerażony i zbierałem długo pieniądze na jej montaż sugerując się cenami podawanymi przez Was. Nie wiem gdzie Wy chcecie to montować,ale u mnie ( woj. łódzkie) za instalację z montażem zapłaciłem 1700 zł bez lubryfikacji. W przypadku,gdy chciałbym lubryfikację musiałbym dopłacić 250 zł . Instalacja jest firmy STAG. Przejechałem już 10000 i nie mam żadnych zastrzeżeń. Samochód wydaje się być nawet silniejszy i zrywniejszy na gazie, co bardzo mnie zdziwiło. Cały czas monitoruje spalanie i udało mi się osiągnąć 7,2 litra/100 na spokojnej mięszanej jeździe aż do 9 litrów na ostrej jeździe po autostradzie. Serdecznie polecam wszystkim montaż gazu ! Wielka oszczędnośćSmile
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 21:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Lubryfikacja to ściema.
Oszczędności trochę Ci stopnieją z racji konieczności regulacji zaworów mniej więcej co 10 tys km.
W lepszą dynamikę na LPG nie uwierzę chyba że niedomaga układ paliwowy.
Powrót do góry
Kostucharek

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): łÓDŹ
Posiadane auto: Honda jazz, 1.4,2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 21:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Odnośnie lubryfikacji pomyślałem to samo, ale nie chce zapeszać bo to dopiero 10000. Co do zaworów to nie wiem jeszcze , narazie nie widze różnicy w pracy więc nie będę regulował. Odnośnie wzrostu dynamiki to tylko moje odczucie , może tylko tak mi się wydaje, ale jestem bardzo zadowolony .
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 21:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Kostucharek napisał:
narazie nie widze różnicy w pracy więc nie będę regulował.


Jak zauważysz to już będzie za późno. Prawidłowy luz zaworowy jest szalenie ważny, bo akurat w przypadku LPG się zmniejsza co w połączeniu z wyższą temperaturą spalania prowadzi do wypalenia gniazd i grzybków zaworowych.
Dobry gazownik się w ogóle nie zabiera za regulacje jak luzy nie są ustawione.

Ja mam przejechane tylko na LPG równo 100 tys bez żadnych lubryfikacji.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 00:28
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Witam,

sceptyczny napisał:
Cytat:
Prawidłowy luz zaworowy jest szalenie ważny, bo akurat w przypadku LPG się zmniejsza co w połączeniu z wyższą temperaturą spalania prowadzi do wypalenia gniazd i grzybków zaworowych.
Jeżeli chodzi o luzy na zaworach to masz całkowitą rację.
Natomiast podczas jazdy na gazie należy skrócić czasokres regulacji zaworów o połowę.
Ponieważ kolega Kostucharek ma silnik i-dsi gdzie regulację robi się co 40 tys. km tak więc u niego na LPG czas tej regulacji to 20 tys. km.
Cytat:
Dobry gazownik się w ogóle nie zabiera za regulacje jak luzy nie są ustawione.
Tylko skąd taki gazownik ma wiedzieć czy zawory są/było dobrze ustawione. W dodatku podczas regulacji są podane zakresy od do.

Chłopaki, życzę dobrej miłej i taniej jazdy na błękitnym paliwie i niskich rachunków.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 01:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


kedlaw07 napisał:

Natomiast podczas jazdy na gazie należy skrócić czasokres regulacji zaworów o połowę.
Ponieważ kolega Kostucharek ma silnik i-dsi gdzie regulację robi się co 40 tys. km tak więc u niego na LPG czas tej regulacji to 20 tys. km.


A skąd ten wniosek? Bo praktyka pokazuje że luzy lubią uciekać poza zakres już mniej więcej po 10 tys km.


Cytat:
Tylko skąd taki gazownik ma wiedzieć czy zawory są/było dobrze ustawione. W dodatku podczas regulacji są podane zakresy od do.


Chociażby po uciekających korektach na minus na LPG i PB. A dowie się z tej "zabawki" z której się podśmiechujesz.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 01:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


sceptyczny napisał:
kedlaw07 napisał:

Natomiast podczas jazdy na gazie należy skrócić czasokres regulacji zaworów o połowę.
Ponieważ kolega Kostucharek ma silnik i-dsi gdzie regulację robi się co 40 tys. km tak więc u niego na LPG czas tej regulacji to 20 tys. km.

A skąd ten wniosek? Bo praktyka pokazuje że luzy lubią uciekać poza zakres już mniej więcej po 10 tys km.

Czyli na początku regulacji bardziej są spasowane ? U siebie żadnych różnic nie stwierdziłem. Po prostu nadszedł czas i trzeba było to zrobić
Cytat:
Cytat:
Tylko skąd taki gazownik ma wiedzieć czy zawory są/było dobrze ustawione. W dodatku podczas regulacji są podane zakresy od do.

Chociażby po uciekających korektach na minus na LPG i PB. A dowie się z tej "zabawki" z której się podśmiechujesz.
Nie uważam, że korzystanie w tym momencie z komputera jest złe, a wręcz przeciwnie należy tego urządzenia użyć.
Jednakże jeżeli jest to poważny zakład to stać go na posiadanie interfejsu z prawdziwego zdarzenia oraz prawdziwego fachowego oprogramowania, które można zakupić np. w intercarsie, lub innym specjalistycznym sklepie.

A nie spiratowanego oprogramowania z gryzonia bo i tak się zdarza. Twisted Evil
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 09:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


kedlaw07 napisał:
Czyli na początku regulacji bardziej są spasowane ? U siebie żadnych różnic nie stwierdziłem. Po prostu nadszedł czas i trzeba było to zrobić


A jeździsz na LPG? Na PB z zasady luzy się zwiększają więc nie jest to takie niebezpieczne jak w przypadku zmniejszania.

Cytat:

Jednakże jeżeli jest to poważny zakład to stać go na posiadanie interfejsu z prawdziwego zdarzenia oraz prawdziwego fachowego oprogramowania, które można zakupić np. w intercarsie, lub innym specjalistycznym sklepie.

A nie spiratowanego oprogramowania z gryzonia bo i tak się zdarza. Twisted Evil


Nie wciągaj mnie w te jałowe dywagacje.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 12:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Witam,

Nie mam zamiaru wchodzic w dywagacje jak to nazwales, ale jak kogos nie stac na oryginalne oprogramowanie to niech go NIE KRADNIE i nie UZYWA.

To tak samo jak z np. Windowsem. Jezeli nie stac na wydanie 450zl to niech NIE KRADNIE i nie uzywa. Niech weznie linuxa i tez komputer bedzie dzialal.
Niestety u nas w kraju jakos tak sie wlasnie przyjelo ze lepiej miec scrakowane oprogramowanie niz je kupic. Twisted Evil
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System