Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Błędy i stuki Voyager 2.5CRD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raf82

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowroclaw
Posiadane auto: Chrysler Voyager SX 2.5CRD 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 11:46
Temat postu:

Błędy i stuki Voyager 2.5CRD


Witam serdecznie, jestem pierwszy raz na tym forum dla właścicieli pięknych chryslerkow ☺
Otóż po zakupie porzadny serwis w garazu! podciagnelismy z tesciem rękawy i w weekend nowy rozrząd, termostat, gumy wachaczy, drazki, sprzęgło z dociskiem i lozyskiem, przeglad skrzyni, łapa do regeneracji oleje itd. (Termostat wymienić było najgorzej...)
Niestety popełniliśmy jakiś błąd, chociaz po odpaleniu autko kręciło ładnie na jałowym 20min to w pewnym momencie jakby walenie młotem w okolicach silnika i gasniecie.
Teraz rozkminka co to bylo!?!
Wał się obraca ale po zdjęciu rozrusznika widać na kole zamachowym rysę, chyba jej nie było. Z istotnych, pompa wtryskowa była przesunięta wzgl rozrzadu o kilka ząbków, co postawiliśmy przy wymianie rozrządu, choć wcześniej chodził ok.
Może rozpadła się tarcza sprzeglowa? czy sprawdzić rozrzad?
Ponadto kluczykowanie wykazało takie błędy:
P 1651
P 0627
P 1685
Dzięki wielkie za pomoc!
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 08 Lis 2016, 22:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Błędy i stuki Voyager 2.5CRD


Jak pompa wtryskowa była poprzednio nie na znakach o kilka ząbków i auto paliło to musiało być na rozrządzie coś nie tak, albo inna pompa . U mnie w lancerze był ścięty bolec co koło zębate ustawiał i tłoki o zawory z lekka uderzały, ale w/g tego co napisałeś, to ok było.
W/g mnie nie tak prosto amatorowi sprzęgło założyć . Tarczę sprzęgłową centralnie ustawić bez wałka, to sztuka . Z tyłu silnika jest czujnik położenia wału, od strony kierowcy z kanału dostęp , przynajmniej tak w moim widziałem , może tarcza sprzęgła się rozpadła i go uszkodziła ?
Powrót do góry
raf82

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowroclaw
Posiadane auto: Chrysler Voyager SX 2.5CRD 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 11:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Błędy i stuki Voyager 2.5CRD


Sprzęgło jest raczej ok, ale poleciały dźwigienki popychacza na 1tloku na wydechu. Myślę, że nic innego, zawór chodzi prawidłowo. Wymienię je i zobaczymy. A co do pompy to jej ustawienie ponoć nie ma znaczenia.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Sob 24 Gru 2016, 03:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Błędy i stuki Voyager 2.5CRD


Wymiana dźwigienek pomogła ?
To może być też problem z popychaczami. Chyba u mnie coś takiego gdy mroźno stało się, silnik mocno stuka na wolnych obrotach, a wcześniej ok jeździł, łomot jest od strony paska rozrządu z dołu silnika jak i z góry . Im cieplejszy tym ciszej. Z tego co czytałem to najpewniej popychacze. Olej za gęsty i popychacz za mocno wysunięty , tłok uderza w zawór jak przypuszczam. Auto po wymianie oleju przejechało 7 000 km, w/g mechanika olej castrol 10/40 , możliwe że poprzedni właściciel coś dolał do oleju, bo kontrolka ciśnienia na zagrzanym świeciła . Zastanawiam się czy wymienić popychacze, czy kupić jakiś środek co wlewa sie do oleju by kanały wymyło . Potem wymiana oleju , filtra i może wystarczy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System