Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gregol

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Voyager 2.4 l + LPG 1997 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 16:38
Temat postu:

Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Witam,
mam problem z chłodnicą oleju przekładni automatycznej. W moim autku nie ma zamontowanego haka a mam przyczepę kampingową i chciałbym go zamontowac.
Problem jest z chłodzeniem oleju gdyż wersje z hakiem poza standardową mają dodatkową chłodnicę umieszczoną po drugiej stronie chłodnicy płynu chłodzącego. U mnie też ta dodatkowa chłodnica istnieje ale nie jest podłączona (wystają wolne przyłącza).
Czy ktoś z forumowiczów wie jak ta chłodnica jest podłączona?
_________________
Pozdrawiam:
Gregol
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 21:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


...a co ma piernik do wiatraka... chłodnica oleju i hak holowniczy... no chyba że przez z hak płynie olej... czas wytrzeźwieć... Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
skype status
Gregol

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Voyager 2.4 l + LPG 1997 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Szkoda, że jako pierwszy wypowiada się w tej kwestii laik niewiele znający się na technice. Ale niech będzie postaram się mu tą skomplikowaną zależnośc:
    "...a co ma piernik do wiatraka... chłodnica oleju i hak holowniczy..."
wyjaśnic: samochód ciągnący przyczepę (więc wyposażony w hak) przenosi przez układ napędowy większy moment obrotowy. Ten zwiększony moment przenoszony jest zatem też przez przekładnię (w moim przypadku automatyczną). Ponieważ sprawnośc przekładni jest mniejsza od 1 i częsc energii zamieniana jest w ciepło powoduje to wzrost temperatury oleju i aby olej nie stracił swoich właściwości wymagane jest jego chłodzenie. Zwiększona energia (w przypadku ciągnięcia przyczepy) przenoszona przez przekładnię zgodnie ze wzorem na sprawnośc zwiększa energię strat, która oddawana jest w postaci ciepła powodując wzrost temperatury oleju. Mając powyższe na uwadze, aby odprowadzic dodatkową energię, producent wyposażał samochody z zamontowanym hakiem w dodatkową chłodnicę oleju.
To tyle w kwestii wyjaśnienia.
Swoje pytanie na wstępie kieruję do forumowiczów znających się na technice i potrafiącym udzielic rzeczowych odpowiedzi a laikom udzielającym rady
    "... czas wytrzeźwieć..."
bardzo dziękuję.
_________________
Pozdrawiam:
Gregol
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 13:53
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Rolling Eyes "niech żyje bal"...
_________________
Powrót do góry
skype status
Gregol

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Voyager 2.4 l + LPG 1997 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 18:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Witam ponownie, widzę że nikt nie odpowiada więc może zapytam inaczej. Pytanie kieruję do posiadaczy Voyagerów 1995-2001 z automatyczną skrzynią biegów i hakiem. Czy ktoś mógłby zajrzec pod maskę silnika? Stojąc przed samochodem patrząc na chłodnicę od strony silnika, po naszej (nie samochodu) lewej stronie u góry i na dole z chłodnicy wychodzą przewody o średnicy dużo mniejszej od przewodów płynu chłodzącego. Są to przewody chłodzenia oleju przekładni automatycznej. Pytanie jest o te właśnie przewody, dokąd one prowadzą ?
_________________
Pozdrawiam:
Gregol
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 18:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ixsi

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: chrysler voyager2.5l pb/lpg95r. manual / honda jazz1.4 2003r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 22:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Witam.Powinna Ci ta stronka chyba wszystko wyjaśnić. http://julien.manche.free.fr/chrysler/a604/boite_de_vitesse_automatique_a60A.html obie chłodnice idą szeregowo
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Gregol napisał:
Szkoda, że jako pierwszy wypowiada się w tej kwestii laik niewiele znający się na technice. Ale niech będzie postaram się mu tą skomplikowaną zależnośc:
    "...a co ma piernik do wiatraka... chłodnica oleju i hak holowniczy..."
wyjaśnic: samochód ciągnący przyczepę (więc wyposażony w hak) przenosi przez układ napędowy większy moment obrotowy. Ten zwiększony moment przenoszony jest zatem też przez przekładnię (w moim przypadku automatyczną). Ponieważ sprawnośc przekładni jest mniejsza od 1 i częsc energii zamieniana jest w ciepło powoduje to wzrost temperatury oleju i aby olej nie stracił swoich właściwości wymagane jest jego chłodzenie. Zwiększona energia (w przypadku ciągnięcia przyczepy) przenoszona przez przekładnię zgodnie ze wzorem na sprawnośc zwiększa energię strat, która oddawana jest w postaci ciepła powodując wzrost temperatury oleju. Mając powyższe na uwadze, aby odprowadzic dodatkową energię, producent wyposażał samochody z zamontowanym hakiem w dodatkową chłodnicę oleju.
To tyle w kwestii wyjaśnienia.
Swoje pytanie na wstępie kieruję do forumowiczów znających się na technice i potrafiącym udzielic rzeczowych odpowiedzi a laikom udzielającym rady
    "... czas wytrzeźwieć..."
bardzo dziękuję.

Trafna i rzeczowa odpowiedż Exclamation
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
Gregol

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Voyager 2.4 l + LPG 1997 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 00:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Cytat:
obie chłodnice idą szeregowo

dzięki ixsi za krótką i zarazem rzeczową odpowiedź. O to mi chodziło.
Stronka bardzo interesująca choc w obcym dla mnie języku ale rysunki i linki do stron anglojęzycznych uzupełniają te braki. To będzie ciekawa lektura. Wielkie dzięki.

tzones
Cytat:
Trafna i rzeczowa odpowiedż

dzięki
_________________
Pozdrawiam:
Gregol
Powrót do góry
marek230482

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Sportage I, 4WD, 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 19:02
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Witam!
Żeby nie zakładać nowego to odgrzewam stary. Ktoś jeszcze montował tą dodatkową chłodnicę? W necie praktycznie wcale o tym nie ma informacji. Z kolei sporo znalazłem zaleceń że do ciągnięcia campingu zaleca się montaż tej chłodnicy. A ja właśnie po to chce to auto kupić. Kupuje się dedykowaną czy jakąkolwiek i montuje w szereg? Jakie wersje tych vanów miały fabrycznie dodatkową chłodnicę?
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 12:29
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


W aucie co masz to chłodnica oleju skrzyni biegów jest powietrzem chłodzona, czy może jest tam wymiennik i płyn z układu chłodzącego silnik ciepło odbiera ? Jakby to drugie, co w/g mnie bardziej prawdopodobne to nie ma w/g mnie sensu dodatkowej chłodnicy montować .
Co do chłodnicy płynu w silniku to bywa auto się przegrzewa, bo kamień w bloku silnika, bo zużyty i spaliny miedzy tłokiem a cylindrem mocno idą , cos z zapłonem itp. Auto nie musi ciągnąc przyczepy by woda się gotowała .
Powrót do góry
marek230482

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Sportage I, 4WD, 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 17:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Jaką ma czy jaką powinna mieć to w zasadzie do użytkowników aut bo ja dopiero mam zamiar kupić. W zasadzie to informacja wcale nie dyskwalifikuje zakupu ale muszę wiedzieć czy taką muszę dokładać czy nie. Masz silnik CRD a tam problem nie występuje. Mi chodzi o silnik 3,3/3,8 z automatem który ponoć lubi się przegrzewać przy holowaniu campingu. Pisze ponoć bo sporo jest o tym info w necie i od karawaningowców że taka chłodnica jest potrzebna. Ponoć fabryczna jest zintegrowana z chłodnicą silnika a dokłada się za nią w szereg chłodzoną powietrzem.

W dodatku jak przeglądał używane części to widzę że były dodatkowe chłodnice w niektórych modelach. A w jakich?
Powrót do góry
gergus

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieliczka
Posiadane auto: Dodge Caravan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 13:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Ja mam 3.3 benzyna z automatem, nie mam dodatkowej chłodnicy i jeżdżę bardzo dużo z przyczepą kempingową. Nie zaobserwowałem nic niepokojącego, nie mam zamiaru montować.
Powrót do góry
marek230482

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Sportage I, 4WD, 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 15:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Dzięki za wpis. Jak się jedzie przy tej mocy? Czuć obciążenie przyczepą? Jakie DMC?
Powrót do góry
gergus

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieliczka
Posiadane auto: Dodge Caravan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 18:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Automat, hak a chłodnica oleju przekładni


Przyczepa DMC 900 także ciężka nie jest. Obciążenie czuć ale jeździ się dobrze chociaż szału nie ma, szczególnie na górkach muli. Szczerze mówiąc myślałem, że przy takim ciężkim aucie będzie lepiej. Moim zdaniem nie jest to jakieś wyjątkowo dobre auto do przyczepy. Konstrukcyjnie tak szczególnie tylnie zawieszenie na plus pod przyczepę ale z drugiej strony wydaje mi się jakby silniki 3.3 nie ma mocy na niskich obrotach. Do ciężaru powinien być jednak diesel ze względu na dostępną moc na niskich obrotach ale znowu inne rzeczy przemówiły za kupnem benzyny. Moim zdaniem z tą dodatkową chłodniczką to zależy od różnych spraw, np. jaka przyczepa, gdzie jeździsz, jak dużo na raz itp. Ja jeżdżę tylko po Polsce, na raz max.200-300 km. Jeżeli masz np. przyczepe 1500DMC i jeszcze zamierzasz po Chorwacji w lecie jeździć to może być różnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System