Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf1987

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Chrysler Voyager se 2.5 vm 116km 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lis 2017, 12:12
Temat postu:

Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


Witam wszystkich chętnych do pomocy..
Sprawa przedstawia się następująco:
Kupiłem Vojtka 1998r 2.5 vm z włożonym silnikem z innego i nie ptrafię go uruchomić
-auto po przekładce stało pięć miesięcy (poprzedni właściciel się poddał, bo na nowym silniku była inna pompa wtryskowa tj. z okrągłą wtyczką, a w aucie jest instalacja na prostokątną) z tym dałem radę.
-pali na plaka, ale tylko na plaka
-alarm set niby działa poprawnie
-świece żarowe nowe (kontrolka mruga ale grzeją)
-mruga panel nawiewu (nie mozna przeprowadzić kalibracji bo spalona dmuchawa)
-akumulator kupilem nowy, ale jak zakręcę kilka razy to rozładowuje go do zera)
-troszkę kapie z pompy wtryskowej, dokładniej z tego solenoidu na dole pompy z dwoma przewodami, które są juz bez izolacji. czy może to być jego wina?
Dzisiaj będę sprawdzał wszystkie masy itd.

Koledzy pomóżcie coś bo nie wiem czego się złapać.
co jeszcze sprawdzić?
_________________
Mateo
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Pon 13 Lis 2017, 20:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


może tylko wtryski zapowietrzone ? Jak cokolwiek kapie z pompy wtryskowej to tez sie zapowietrza . Skąd wiesz, ze kabelki poprawnie połączyłeś ? Inne wtyczki, to inny model , moze ma inny komp ... na razie to na zapowietrzony mocno uklad pompa wtryskowa , wtryski bym stawial . Auto nie było po wypadku ? Nie wiem czy w tym, ale jest czujnik co wylącza napiecie na elektryczną pompke paliwową
Powrót do góry
Wolf1987

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Chrysler Voyager se 2.5 vm 116km 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lis 2017, 21:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


kable podłączone prawidłowo zgodnie ze schematem. Nawet kolorami wszystkie pasują.
Auto nie było powypadkowe. W starym silniku pękł łańcuszek..z kolei ten "nowy" jest na kołach zębatych. Wyjęty ze szwajcara tez cały i ponoć zanim kolega go odkupił to odpalał. Tyle że weny na poskładanie mu zabrakło.
W tym modelu pompy w baku nie ma z tego co wyczytałem.
Czy możliwe jest że sterownik (komputer) jest inny? Jeśli tak to jaki?Niby obie pompy takie same Bosch, tylko wtyczkami się różniły.
Dodam że silnik kupił kompletny ze wszystkim, osprzęt identyczny jak w starym... niby wszystko pasuje a nie gada.
Juto będę z nim walczył to wieczorem dam znać czy są jakieś postępy. Jak na razie jest 3-0 dla niego.
Chyba to, że auto nie ma chłodnic, filtra powietrza i paska osprzętu to nie ma znaczenia?
Chodzi mi o to żeby tylko zaczął śpiewać to poskładam resztę

Poddaję się.. Jeśli ktoś coś to mam voyka na części. Tanio
_________________
Mateo
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 16:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


może spróbuj obejść zbiornik paliwa i z bańki podaj paliwo do pompy wtryskowej? Długo rozrusznikiem trzeba kręcić by naciągnąć paliwa , a potem aby odpowietrzyć i bywa dopiero wtedy zacznie z początku z przerwami palić .
Dając z bańki przezroczysty przewód bedziesz widział czy paliwo ciągnie . JAk auto dłużej stało, to u mnie filtr paliwa zalepił sie , nowy do godziny znowu padł . Miałem w zbiorniku roczne paliwo , a latem go odpalałem .
Dalbym najlepiej przez reczną pompke, ale bez filtra bezpośrednio paliwo do pompki wtryskowej
Nie odpalisz tez silnika jak jedna z wtyczek na wtryskach nei kontaktuje, tak jest w CRD
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 19:38
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


Myślę, że należałoby sprawdzić czy masz problem mechaniczny czy elektroniczny. Może ktoś ma DRBIII i może Ci to sprawdzić, bo z tego co pamiętam uniwersalne interfejsy i podobne diesla nie czytają. Pierwszy wtryskiwacz (z wtyczką) masz sprawny?. Sprawdzałeś sygnał z czujnika położenia wału?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 19:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wolf1987

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Chrysler Voyager se 2.5 vm 116km 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 21:30
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


Więc tak....
Dzisiaj od rana do tej pory go katowałem i nic nowego. Zrobiłem jak kolega pisze paliwo bezpośrednio do pompy przez ręczną pompke (od jakiegoś francuza mieli w sklepie) Po tym zabiegu paliwko ciągnie aż miło ale nadal nie chodzi na ropie, na plaku z bólem ale chodzi. Przerzuciłem wtryski z drugiego którym jeżdżę i też nie pomogło.
Na diagnostykę diesla tu na terenie nie ma szans. Jutro przyjedzie znajomy ze śląska może on coś zaradzi bo ja na razie głupi jestem.

PS. po katowaniu go na kablach z tego jeżdżącego spalił mi się bezpiecznik od lewego światła mijania (może zbieg okoliczności) co ciekawe wymieniłem i po chwili znów się przepalił i teraz jeżdżę voykiem z jednym okiem...jakieś pomysły?
_________________
Mateo
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 23:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


A JelCar nie prowadzi serwisu tych samochodów tylko sprzedaje?
Powrót do góry
Wolf1987

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Chrysler Voyager se 2.5 vm 116km 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lis 2017, 20:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


JelCar to na dobrą sprawę nawet fiata dobrze zdiagnozować nie potrafi... Jakieś nowsze chryslery może i by ogarneli ale z vojtkiem i jeszcze dieslem z tego roku jest problem. Jutro wkładam drugą pompę wtryskową zobaczymy... Jak to mu nie pomoże to idzie na części. Dziś dostał komplet czujników, wtryski i komputer z bliźniaka i nic jeszcze tylko pompa wtryskowa i założony będzie komplet osprzętu z auta które chodziło na tych częściach..
Jutro zdam relację
Dzięki za zainteresowanie tematem
_________________
Mateo
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 16 Lis 2017, 11:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


Z tym serwisem chodziło mi o to że może mają sprzęt a niekoniecznie umiejętności. Jeśli masz problem z wiązką to przekładki niewiele pomogą. Sygnał nie dociera do modułu lub nie jest przez niego wysyłany i nie będzie pracował. Napisz, który masz rocznik (modelowo) lub podaj numer modułu silnikowego to prześlę Ci rozpiskę pinów i ewentualnie możesz posprawdzać ciągłość przewodów może to coś pomoże.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Pon 20 Lis 2017, 15:11
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) Przekładka silnika i problem z odpaleniem. Voyager 2.5 vm


Moze jeszcze czujnik polozenia walu czy podobnei, rozrzad nie tak ustawiony ,
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System