Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
whydack

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Chrysler Town & Country, 4,0 limited, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2017, 07:56
Temat postu:

Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna jestem w posiadaniu Towna 4,0 limited z 2008 roku i potrzebuje trochę informacji na jego temat. Przeszukałem to forum, ale nic nie znalazłem, jeżeli jednak już było, to proszę oczywiście o usunięcie posta i jakieś linki z odpowiedziami na nurtujące mnie pytania.
A oto one:
Co ile mil trzeba zmieniać olej w silniku i skrzyni biegów?
Muszę wymienić akumulator, tylko nie wiem na jaki? U mnie w aucie jest 100Ah 830A, ale gdzieś czytałem że to za dużo, że wystarczy 74 Ah? Nie chciałbym żeby po zakupie okazało się za akumulator jest przeladowywany lub niedoladowany...
Dodatkowo nie działa przedni nawiew w kabinie (tył dmucha). Jeżeli to ma znaczenie to mam automatyczna klimatyzację, nie ręczną. Gdzie szukać przyczyny?
Ostatni problem to drzwi pasażera, które nie reagują na sterowanie centralnym zamkiem - trzeba je ręcznie zamykać i otwierać, co jest trochę denerwujące Smile
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 20:20
Temat postu:

Re: Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


.."
Dodatkowo nie działa przedni nawiew w kabinie (tył dmucha). Jeżeli to ma znaczenie to mam automatyczna klimatyzację, nie ręczną. Gdzie szukać przyczyny? "

Podmień rezystory dmuchawy. powinny być takie same

Co do oleju to na korku wlewu powinno być napisane jaki olej jest dedykowany, ale jak to jest "amerykaniec" to pewie Mopar 5w20 lub 5w30
_________________
Marcin
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 20:32
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


O drzwiach czytaj tu. http://chrysler.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211415&highlight=
_________________
Marcin
Powrót do góry
whydack

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Chrysler Town & Country, 4,0 limited, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 06:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


Dzięki za zainteresowanie tematem.
Co do rezystora, to gdzie go mam szukać, masz może jakieś foto?
Jeżeli chodzi o olej, to wiem jaki wlać (5W30), chodzi mi o częstotliwość wymiany, co ile mil mam zmienić olej w silniku, a co ile w skrzyni oraz po jakim przebiegu wymienić rozrząd.
Co do drzwi, to w linku jest mowa o drzwiach przesuwnych, a te u mnie działają zarówno z przycisków jak i z pilota. Chodzi mi o zamek w drzwiach pasażera z przodu. Centralnym otwieram/zamykam wszystkie drzwi poza przednimi prawami właśnie. Te muszę ręcznie otworzyć i zamknąć Sad
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 17:08
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


whydack napisał:
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Co do rezystora, to gdzie go mam szukać, masz może jakieś foto?
(

To nowszy model, ale podejrzewam że tak samo jak w modelu "RG" , przedni za schowkiem od strony pasażera, tylny po prawej stronie za boczkiem w bagażniku. Tam gdzie kratka wlotu powietrza. Klucz nasadowy 8 lub 10 na przedłużce.


olej 5W20 leję co 10tkm. Ten twój to raczej syntetyk więc na pewno rzadziej. Jeżeli masz wyświetlacz komp. pokładowego , to powinien pokazywać interwał od wymiany do wymiany. U mnie jest co 6 tyś mil/ 9600km. Jak zmieniam olej to go zeruję.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 17:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
whydack

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Chrysler Town & Country, 4,0 limited, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 20:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


Ok, namierzylismy oba rezystory, niestety tylny różni się od przedniego i nie da rady ich podmienić.
Okazało się za to, że do przedniego nawiewu nie dochodzi wcale prąd. W skrzynce w komorze silnika, namierzylismy bezpiecznik odpowiedzialny za tylną dmuchane, natomiast nie znaleźliśmy nic od przedniego nadmuchowe, nie wiesz może który to bezpiecznik? Ewentualnie czy jest jeszcze jakaś inna pucha z bezpiecznikami, niż ta pod maską po stronie kierowcy?
Rezystor wyjęty, będę musiał poszukać czegoś na allegro, ale nie wiem czy to tylko kwestia tego, skoro prąd tam wcale nie dochodzi?
A co do oleju, to powiedz czy przy każdej zmianie oleju w silniku, wymienia się też olej w skrzyni?
Co ile wymieniać rozrząd?
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 23:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


Olej w skrzyni co 60 tyś.km. Mopar ATF+4 o ile ktoś tam jeszcze nie zmieniał.
Rozrząd jak na łańcuchu to raczej nie trzeba wymieniać. Duży przebieg?
_________________
Marcin
Powrót do góry
whydack

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Chrysler Town & Country, 4,0 limited, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 05:55
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Oleje, rozrząd kiedy?Jakie aku?Niedziałające drzwi i nawiew.


Silnik 4,0 więc rozrząd na pasku jest. We wrześniu 2017 miał zmieniamy rozrząd (potwierdzone faktura), tylko nie wiem po jakim przebiegiu mam znów o wymianie myśleć.
Oleje były wymieniane również we wrześniu, więc mam jeszcze chwilę do następnej wymiany, a dzięki Tobie wiem, że tylko w silniku będę musiał to zrobić póki co Smile Może jeszcze tylko warto by było sprawdzić poziom oleju w skrzyni, orientujesz się może czy jest tam jakiś bagnet lub śrubka kontrolna i w którym orientacyjnie miejscu się ona znajduje?
Przebieg obecnie to 142 tys mil.
Martwi mnie tylko to, że prąd nie dochodzi do tej dmuchawy z przodu i nie wiem co może być tego przyczyną...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Town & Country »

Opinie o samochodach Chrysler Town & Country - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System