Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Town & Country ) szarpanie i dziwne dzwięki skrzynia 6 biegów t&c 2008



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebo123

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): milanowek
Posiadane auto: chrysler t&c 3.8 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lis 2017, 13:37
Temat postu:

szarpanie i dziwne dzwięki skrzynia 6 biegów t&c 2008


Witam,

Wam problem z skrzynią biegów. podczas włączania R jest stuk i szarpnięcie oraz czasami i na D.
podczas zwalniania czasami słychać taki głuchy stuk w skrzyni (chyba zmienia bieg na niższy). Dodatkowo należy dodać że delikatnie szarpie na zmianie na 3 i 4 bieg.
Byłem serwisie SEMKO i stwierdzili że mechaniczne uszkodzenie skrzyni i remont od 6 do 8 tyś. samochód przejechał 90 tys mil czyli jakieś 150 tyś kilometrów (na 100% tyle przejechał). Szukam potwierdzenia gdzieś indziej jednak jak czytam opinie o innych serwisach od skrzyń to ręce opadają.
Proszę o Wasze opinie nt warsztatów gdzie robią porządnie w sam z USA.
A może ktoś miał podobny problem i wie co należy zrobić (i gdzie)

pozdrawiam
Powrót do góry
lukasz T&C

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Chrysler T&C 4,0 2009 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Gru 2017, 11:34
Temat postu:

szarpanie i dziwne dzwięki skrzynia 6 biegów t&c 2008


Czytałem na forum, że może pomóc odłączenie akumulatora tylko nie wiem na jak długo po podłączeniu akumulatora trzeba nauczyć skrzynie sposobu zmiany biegów ale nie mogę znaleźć tego postu dla tej skrzyni jest dla skrzyni 4-biegowej. Można też jechać do serwisu aby zaprogramowali od nowa skrzynie koszt ok. 100 zł. U mnie pomogło odłączenie akumulatora i jazda najpierw delikatna ze zmianą automatyczną biegów do 4-go i jazda do 80 km/h później osiem razy quickdown z redukcją nawet do pierwszego biegu w odstępach około jednominutowych. Daj znać czy pomogło.
Powrót do góry
sebo123

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): milanowek
Posiadane auto: chrysler t&c 3.8 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sty 2018, 12:05
Temat postu:

Re: szarpanie i dziwne dzwięki skrzynia 6 biegów t&c 2008


lukasz T&C napisał:
Czytałem na forum, że może pomóc odłączenie akumulatora tylko nie wiem na jak długo po podłączeniu akumulatora trzeba nauczyć skrzynie sposobu zmiany biegów ale nie mogę znaleźć tego postu dla tej skrzyni jest dla skrzyni 4-biegowej. Można też jechać do serwisu aby zaprogramowali od nowa skrzynie koszt ok. 100 zł. U mnie pomogło odłączenie akumulatora i jazda najpierw delikatna ze zmianą automatyczną biegów do 4-go i jazda do 80 km/h później osiem razy quickdown z redukcją nawet do pierwszego biegu w odstępach około jednominutowych. Daj znać czy pomogło.


Wtam,
dzięki,
okazało się że skrzynia ma uszkodzony (wyrobiony ) układ planetarny. Podobno tak mają te skrzynie 6biegow. wymieniłem na używaną sprawną (koszt ok 6 tys w Poznaniu) opisany problem stuków zniknął jednak zostało lekkie szarpanie z 2 na 3 bieg (w warsztacie twierdzą że to standard i spoko). Dodatkowo mam problem z wyrzuceniem z parkingu z "P" na "D". jest wyraźny opór tak jakby samochód był zaparkowany na górce (taka mechaniczna blokada). Zastanawiam się czy to wina regulacji linki przy skrzyni (tam jest na klucz 8 regulacja z sprężynką) czy mechanizm z blokadą w desce rozdzielczej (elektromagnes słychać). Czy ktoś wie co to może być ?
Oczywiście można pojechać do mechanika lub serwisu autoryzowanego ale wiem że skończy się to teoriami itd. Oczywiście mogę pojechać do Poznania i reklamować skrzynię (dostałem papier gwarancyjny) ale mam do Nich ponad 200 km a czas naprawy do 14 dni 
Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Town & Country »

Opinie o samochodach Chrysler Town & Country - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System