Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Voyager ) wymiana silnika z 2.5 CRD na 2.8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 431
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Pon 07 Paź 2019, 22:14
Temat postu:

wymiana silnika z 2.5 CRD na 2.8


Wymieniał ktoś silnik 2,5 CRD na 2,8 CRD z 2006 r. skrzynia manualna ? Za duże koszty by remontować , kupiłem 2,8 bo w opisach to te same silniki , tylko tuleje większe . W realu inny tył , w innych miejscach otwory do mocowania skrzyni biegów, rozrusznik też w trochę innym miejscu . Tył wału też inny .
Dopasował ktoś ten silnik do manualnej skrzyni biegów ? Interesuje mnie czy w tym bloku można wywiercić i nagwintować otwory do mocowana skrzyni.
Dodam.
Z lekka już temat rozeznałem, chyba pasują tylko 2 śruby , te przy półosi , ale tam uszy przy silniku co otwory na te śruby są muszą być oszlifowane, bo nie wsuniemy skrzyni biegów. Wywierciłem 2 otwory w skrzyni biegów by przez nie włożyć śruby do skręcenia z silnikiem. jeden otwór w silniku z dołu pod rozrusznikiem . Zupełnie nie pasuje mocowanie silnika do karoserii , co pod rozrusznikiem , Te przeróbki nie uszkodzą skrzyni biegów , ale aby rozrusznik zamocować muszę sporo z korpusu silnika odciąć - górne ucho , nie ma go w 2,5 silniku.
Wieniec co rozrusznik zazębia jest mniejszy w automacie .
Całość musi być centrycznie zamocowana...
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 431
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Nie 20 Paź 2019, 02:47
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) wymiana silnika z 2.5 CRD na 2.8


W którym roku zmieniono tył wału korbowego w tych silnikach ? W nowszych z 2 mm mniejsza średnica czopu na mocowanie koła zamachowego . W silniku 2,8 jest taka sama jak w wale co wcześniej kupiłem, a w uszkodzonym silniku 2,5 jest trochę większa . Koło zamachowe z starego silnika nie pasuje, bo za duże luzy na czopie wału. Dla skrzyń automatycznych koło " zamachowe" z wieńcem jest kilka mm bardziej odsunięte od bloku niż dla skrzyni manualnej, wystarczy wymienić płytkę ślizgową co na końcówce wału jest . Na razie szukam koła zamachowego z 2,5 CRD ale produkcji od 2006 r . Instalacja elektryczna z 2,5 zagada z silnikiem 2,8 ? Wcześniej byłem pewien, że tak.
Dodam, kupiłem koło zamachowe z 2004 r i pasuje . Wymieniłem pompę wodną, rozrząd , miałem problem jak ustawić napinacz , ale w filmiku co niżej ładnie to pokazali, szczelina i pręt sprężynujący muszą się pokrywać Zębatki rozrządu przykręca się 2 etapowo, do ok 110 Nm w końcowym etapie bez blokady wałków rozrządu, ale blokując koła zębate https://www.youtube.com/watch?v=PDNggDPra78 .
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 431
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 18:57
Temat postu:

Re: ( Chrysler Voyager ) wymiana silnika z 2.5 CRD na 2.8


Czujnik położenia wału w 2.5 CRD z 2002 r ma 3 bolce w wtyczce, a w 2,8 CRD z 2006 r ma 2 bolce . Wie ktoś może czy w obu silnikach, na wale korbowym jest taka sama tarcza, co tym czujnikiem steruje ?
Dodam
silnik odpalił, mogę dalej skręcać .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System