Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Chrysler Pacifica - spalanie pb/lpg fakty, nie bajki


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 00:32
Temat postu:

Raport spalania


golden35 napisał:
Witam a moja pacyfka jak narazie pali sobie w mieście ok 19l benzynki to mnie troszke przeraża gdyż wcale nie szaleje.Nie wiem czy coś z tym fantem można zrobić jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.Na trasie jeszcze jej nie sprawdzałem.pozdro


Witam Kolegę i pozostałych Kolegów

Jeżdżę na zmianę Dodge Grand Caravan 3.3 i Pacifica 3.5. Pacifica od sierpnia 2008. Dodge od września 2007. Dodge potrafi palić w W-wie od 22 do 16 litrów. Wszystko zależy od tego czy są i jak duże korki w mieście. W Krakowie byłem tydzień i auto średnio spaliło mi 28 litrów. Poruszałem siepo Starówce w godzinach szczytu. Koszmar. Myslałem, że coś z instalacją. Jak ruszyliśmy w trasę, na nowym baku okazało się, że wszystko jest OK. 12.5l/100km. Średnio na trasie pali około 13l/100km. Jazda płynna, średnio 110km/h, wyprzedzanie do 140km/h. Jadąc dłużej 140/150km/h auto potrzebuje 1l więcej.
Dodge jest lżejszy, napęd ma na 1 oś więc Pacifica z definicji musi palić więcej.
W trasie Pacifica zanotowałem 14,5l/100km, co daje 27,55PLN/100km, tj. 8,1l/100km PB. W mieście od 24 do 17 litrów. Średnio 20 litrów w mieście, łącznie z korkami. Daje nam to koszt 38PLN/100km, tj. 11,5l PB. Uważam, że jak na tak duże auto i z takim silnikiem jest to wynik super.
Mój znajomy ma Audi Q7 3.0 TDI. W mieście auto mu pali 14l/100km co daje 47,6PLN. W trasie 8l/100km tj.27,2PLN. Audi jest porównywalnych rozmiarów i wagi. Po prostu tak duże auta muszą palić więcej niż zwykłe auta klasy D.
Co do problemów z kontrolką CHECK. Gazownicy spychali błedy na instalację benzynową. Kupiłem INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY ELM327 i testowałem auto przez weekend. Opisałem problem gazownikom i powiedziałem, żeby się przyłożyli bo przy odbiorze podłączę interfejs i sprawdzę czy wszystko jest OK. Walczyli parę godzin, problem usunęli.
Mój mechanik, Pan Janusz Sobieski z Ząbek stwierdził, że Pacifica jest bardziej wrażliwa na skład mieszanki w porównaniu do Dodge'a.
Od gazowników wiem, że ważne jest by temp. w obiegu wodnym nie była zbyt niska i żeby auto niewracało na beznzynę przy zbyt niskim ciśnieniu w baku bo wtedy na 100% będą pojawiały się błędy mieszanki.
Mam nadzieję, że pomogłem
pozdrawiam,
nasal
Powrót do góry
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 10:37
Temat postu:

Teoria spalania ze ston Chrysler\\\'a


KRY3 napisał:
Witam!
a mój pali książkowo 14l w mieście - ale miasto nie równe miastu niestety Sad i oczywiście przy umiarkowanej jeździe) Myślę, że zejście poniżej tej granicy będzie bardzo trudne

Pozdrawiam

Witam

Teoria Pacifica Pacifica Dodge Dodge
Dane zes trony mpG 14 22 17 24
Przelicznik l/100km 16,8 10,7 13,8 9,8

LPG ok.. 20% więcej l/100km 20,16 12,83 16,61 11,76

Galon 3,785
Mila 1,609
pozdrawiam,
nasal
Powrót do góry
FunnyB

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5L Touring AWD, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 21:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Chrysler Pacifica - spalanie pb/lpg fakty, nie bajki


Witam,
Po kolejnych 2 tankowaniach srednia wyszła 14,5 - 15 l/100km.
Komputer pokazywał 14,6, a ja po prostu więcej jeżdziłem po mieście, nieco mniej poza.
Czyli średnio zbiornik na ok. 500 km (ostatnio przy takim przebiegu wlałem dokładnie 75 l)
Powrót do góry
Luk.

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Crysler pacifica 3,5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 22:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Chrysler Pacifica - spalanie pb/lpg fakty, nie bajki


Silnik 3.5 L 4x4 Trasa można dojść do 10 L ,na tempomacie nawet
9.8 L ale miasto i troche trasy z przewagą tego pierwszego ( lato) średnia 16L - myślę to pewnie klima tak bierze ale zimą jeszcze gorzej poniżej
18 L nie schodzi Sad a lepiej pewnie nie będzie...
_________________
Luk.
Powrót do góry
Kamos

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: Chrysler Pacifica limited 3.5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 23:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Chrysler Pacifica - spalanie pb/lpg fakty, nie bajki


Spalanie jest nastepujace

MIASTO:14-17(zaleznie od operowania gazem)
TRASA SREDNIA TYPU 70-100km\h 10-13(zaleznie od operowania gazem)
TRASA AUTOSTRADA TYPU 120-130km\h 11-12,5
TRASA AUTOSTRADA TYPU 150-160km\h 12-15,5

OGOŁEM SPALANIE ZALEZY OD TEGO JAK JEDZIEMY!!!! MI SREDNIO WYCHODZI KOLO 15 MOZE NIE MALO ALE I NIE DUZO

P.S JAK KTOS CHCE TO MZOE SPR JECHAC PO AUTOSTRADZIE Z USTAWIONYM TEMPOMATEM NA 110 BIERZE WTEDY OKOLO 9,5 LITRA ALE NIE POLECAM PO 10 MINUTACH BIORĄ NERWY

P.S2 NIE PRZERABIAJCIE AUTA NA GAZ TO GO OKALECZA
_________________
Kamos
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 23:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Norik

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 4.0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 22:35
Temat postu:

spalanie


Moja Pacifica w mieście (Warszawa - ciągle korki i światła) pali 18-20 l/100km natomiast na gazie 16-17 l/100km. Oczywiscie w zalezności od intensywnosci ruchu. W tarsie odpowiedni gaz 15, benzyna 17 - ale ja mam dość ciężka nogeę. nadmienie, że to jest wersja 4.0L i 4x4.
Co do zalet i wad LPG zapraszam na forum o stosowaniu LPG w Pacifice. "Okaleczenie" to jakieś wyssane z palca określenie, stosowanie paliw alternatywnych i zwłaszcza ekologicznych powiino być coraz bardziej powszechne. Ja przejeżdżam rocznie 60 tys km, zatem gaz dla mnie jest ekonomiczniejszy (cena gazu 1,65-1,95, benzyna 4,05-4,40). Minus gazu to parkingi podziemne, na większość z nich nie można wjeżdżać.
_________________
N12
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 14:31
Temat postu:

Jakie wy bajki wypisujecie


Zaraz uwiężę że Pacyfika to małolitrażowy fiat Smile
Spalanie w trasie przy rozsądnej jeździe to 11 l
a w miecie to 16-17 l

Może być więcej jak tankujecie na stacjach które oszukują na ilosci paliwa - a to częsty przypadek w Polsce.

O może założymy temat nieuczciwych stacji paliwa ?
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
rde

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Mar 2013, 22:30
Temat postu:

To nie bajki.


[quote="minor666"]Witam
7,8l w trasie!!!!.......nie gniewaj sie kolego ale ale to są własnie te bajki ktore wypisuja ludzie w internecie.........jestem przekonany ze to auto spala więcej na postoju i na wolnych obrotach, pozdrawiam[/quote]

Nie gniewaj się, ale to właśnie nie są bajki !!! Mam ten pojazd od około 5-ciu lat. Z przykrością muszę powiedzieć, że trzeba się z nim "dogadać". To dogadanie polega na tym, żeby wyczuć jak jechać, żeby nie przepałacać. Z własnego doświadczenia mogę z czystym sumieniem napisać, że to całkowita prawda. 8l/100 km w trasie, to żadne osiągnięcie. Oczywiście, jeśli co jakiś czas dasz odpocząć pedałowi -sorry, przyciskowi - przyspieszenia nie dusząc go do podłogi. Każdy ma inny styl jazdy, a ja akurat regularnie pokonuję trasę Warszawa - Świnoujście. Zbiornik paliwa potrafi zapewnić nieprzerwaną na tankowanie podróż od startu do mety i jeszcze na jazdę w granicach miasta docelowego. Niedługą, bo niedługą, ale jednak. Co więcej, jeśli ktoś pisze o 17 litrach w mieście, to pora udać się do warsztatu i to jak najszybciej. Ewentualnie zmienić pojazd. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
prezes.t

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VOYAGER 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 22:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Chrysler Pacifica - spalanie pb/lpg fakty, nie bajki


a jaką masz tą pacyfice bo koło maja będę szukać czegoś dla siebie jaki silnik polecacie
Powrót do góry
rde

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 23:13
Temat postu:

Pacifica - spalanie.


[quote="prezes.t"]a jaką masz tą pacyfice bo koło maja będę szukać czegoś dla siebie jaki silnik polecacie[/quote]

Moja to 3,5 253 KM. mam trzy rzędy foteli, co nie przeszkadzało mi transportować dość duże ilości różnego towaru z meblami włącznie. Oczywiście w paczkach. Co ciekawe, jeśli jaðe na trasie o której wspomniałem, "autostradą" A-2 i potem na północ, to spalanie wychodzi większe, ale składam to na nieodpartą chęć naciśnięcia mocniej na pedał. Jadąc przez Bydgoszcz i Piłę, zamykam się w 7,8 do góra 8,5 l/100. Prawdą jest też, że bardzo dbam o ten pojazd. Mam swój zaufany warsztat w którym stale "się serwisuję". Płyny i filtry zawsze na czas, nie dopuszczam do zbytniego zużycia części, które muszą się zużyć w czasie eksploatacji i za każdym razem sprawdzam elementy zawieszenia. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Maszyna odpłacą za to, że się o nią dba. Z pojazdu jestem zadowolony jak norka i akurat zbieram się do wymiany na taki sam, ale lepiej wyposażony.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System