Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 17:30
Temat postu:

Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Koledzy mam problem z zakupionym dziś stratusem 2.0 97r. LE 133KM mianowicie ciężko wchodzi na obroty po przejechaniu 20-30km zaczyna przerywać i gaśnie potem można odpalić tylko z zaciągu albo po bardzo długim kręceniu . Autko kreci kontrolki się świeca a zero chęci do pracy . Odpala ciężko . Trzeba kręcić . Gdzie szukać przyczyny autko miał być dla żony i już mam gadanie pilna pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ogólnie autko zamulone. A i jeszcze jedno nieraz nie działa obrotomierz i ginie wyświetlacz po jakimś czasie wraca do normy.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Zaczoł bym od sprawdzenia przewodów WN[czy nie ma przebić] ,świece?
Sprawdż czy pompa paliwa daje dobre ciśnienia.
Kody błędów[kluczykowanie]?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:57
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Co znaczy kluczykowanie ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wnad

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CHRYSLER Stratus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 09:25
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Kody błędów

Odczyt

Kody błędów pojawią się na lampce kontrolnej silnika.
-W ciągu 5 sekund włączyć zapłon 3 razy (włączyć, wyłączyć, włączyć, wyłączyć, włączyć)
-Będzie migała lampka kontrolna silnika.

Resetowanie

Odłączyć ujemną końcówkę akumulatora na co najmniej 30 sekund aby zresetować ECU.Sygnał
-Cyfra 1: Impuls świetlny o długości 0.5 sekundy, z 0.5 sekundową przerwą. - Przerwa, lampka gaśnie na 1 sekundę.
- Cyfra 2: Impuls świetlny o długości 0.5 sekundy, z 0.5 sekundową przerwą.
-Przerwa, lampka gaśnie na 2 sekundy.

Kody błędów

11 W czasie obracania silnika korbą nie wykryto wzorcowego sygnału zapłonu.
12 Niedawno odłączono akumulator lub komputer, lub zbyt niskie napięcie z akumulatora.
13 Czujnik MAP bez zmian od uruchomienia do pracy.
14 Zbyt niskie (poniżej 0.16V) lub zbyt wysokie napięcie (powyżej 4.96V) na czujniku MAP.
15 Brak sygnału czujnika prędkości / odległości.
16 Wykryto utratę napięcia akumulatora przy pracującym silniku.
17 (1985 tylko turbo): obwód czujnika stukania. Silnik zbyt długo pozostaje zimny.
21 Sygnał czujnika tlenu nie zmienia się (pozostaje na 4.3 - 4.5V).
22 Sygnał czujnika chłodziwa poza zakresem.
23 Czujnik temperatury powietrza wlotowego może być uszkodzony.
24 Czujnik położenia przepustnicy poza zakresem.
25 Zwarty obwód napędu silnikowego automatycznego biegu jałowego (AIS) lub nie osiągnięto docelowego biegu jałowego.
26 Nie uzyskano szczytowego napięcia w obwodzie wtryskiwacza.
27 Obwód wtryskiwacza nie przełącza się gdy jest to wymagane.
31 Obwód lub układ sterujący solenoidu oczyszczania parownika.
32 Nie działają mierniki EGR (1988) lub (1990-92, wszystkie oprócz Turbo) zespół sterowania nie widział zmiany stosunku powietrza/paliwa po uruchomieniu EGR.
33 Obwód przekaźnika sprzęgła w układzie klimatyzacji otwarty lub zwarty.
34 (1984-86) EGR obwód solenoidu zwarty lub otwarty. (1987-1991) regulator prędkości zwarty lub otwarty.
35 Obwód przekaźnika wentylatora chłodzącego otwarty lub zwarty. (Trucks) Usterka silnika przełącznika biegu jałowego.
36 Otwarty lub zwarty obwód sterowania przepustnicy spalin turbo. (3.9 / 5.2 RWD) obwód cewki cylindrycznej. Otwarty lub zwarty obwód elektrozaworu odpowietrzania Turbo IV.
37 Usterka lampki wskaźnikowej przesunięcia (układ 5-biegowy) Niskie napięcie w części obwodu napędu solenoidu blokującego / odblokowującego przepustnicę (87-89); w obwodzie cewki solenoidu (85-89 Turbo I-IV); na czujniku temperatury przekładni (1995 i późniejsze).
41 Obwód regulacji pola alternatora otwarty lub zwarty.
42 Otwarty lub zwarty obwód przekaźnika automatycznego wyłączania (główny przekaźnik). Obwód sterowania przekaźnika pompy paliwa. Zespół poziomu paliwa - bez zmian w miarę przebywania odległości.
43 Nie uzyskano szczytowego prądu w cewce pierwotnej przy maksym. czasie przebywania; problem z interfejsem modułu napędowego do zespołu sterowania.
44 Na płytce logicznej FJ2 nie ma napięcia; samo-diagnostyka zespołu sterowania wskazuje na problem; przekroczony zakres temperatury akumulatora.
45 Przekroczony limit turbodmuchawy (silnik został wyłączony przez zespół sterowania).
46 Zbyt wysokie napięcie w akumulatorze w czasie ładowania lub zbyt niskie napięcie w układzie ładowania.
47 Zbyt małe napięcie w akumulatorze i zbyt mała moc alternatora (zbyt małe napięcie w układzie ładowania).
51 Uszkodzony czujnik tlenu, zwrot sygnału mieszanki ubogiej; błąd wewnętrznego zespołu sterowania (tylko '84 turbo).
52 Uszkodzony czujnik tlenu, zwrot sygnału mieszanki bogatej; błąd wewnętrznego zespołu sterowania (tylko '84 turbo).
53 Wewnętrzny problem w zespole sterowania.
54 Brak sygnału zmiany biegu na wyższy w czasie obrotów silnika (tylko wersja turbo); usterka wewnętrznego zespołu sterowania (tylko wersja '84 turbo).
55 Koniec kodów.
61 Czujnik "Baro" otwarty lub zwarty.
62 Przebiegu w milach z systemu Emission Maintenance Reminder (EMR-kontrola utrzymania emisji) nie można przechowywać w EEPROM. Błąd PCM, nie zapamiętano mil z SRI.
63 Sterownik nie może zapisywać sygnałów w EEPROM.
64 Niesprawny katalizator.
65 Usterka przełącznika układu wspomagania kierownicy.
88 Początek testu (przeważnie nie podawany, nie należy go oczekiwać).
Powrót do góry
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Dzięki za podanie kodów zaraz sprawdzę dziś wymieniłem przewody i świece filtr powietrza przeczyściłem przepustnice i odłączyłem całkowicie alarm . poprawy niema . Dalej silnik jest przymulony i ciężko odpala.
Gdzie znajduje się w nim filtr paliwa i ewentualnie o ile jest przepływomierz.
Jak odnaleźć czujnik położenia wałków rozrządu i położenia wału.
Jak najlepiej dobrać się do pompki paliwa i czy podejdzie od czegoś europejskiego ewentualnie w razie potrzeby.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 18:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wnad

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CHRYSLER Stratus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 18:54
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


niestety ja potrafię odpowiedzieć tylko na jedno pytanie, pompa paliwa znajduje się nad bakiem, niestety nie ma do niej podejścia od środka pojazdu, czyli tylnego siedzenia. Trzeba opuścić bak, i wtedy dopiero mamy dostęp do pompy.

ja miałem taki przypadek, ze spadkiem mocy, wymieniłem pompę i problem pozostał, po czasie okazało się, że w przewodzie paliwowym był zawór, który zabezpieczał przed cofaniem się paliwa do baku. Zawór nie pracował prawidłowo, blokował się, po wymianie na kawałek przewodu problem ustąpił.
Powrót do góry
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


W którym miejscu miałes ten zawór?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wnad

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CHRYSLER Stratus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


nie powiem dokładnie, gdzieś za pompą paliwową na wężyku.
przez to nie było odpowiedniego ciśnienia.
Powrót do góry
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 22:00
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


O ile dobrze odczytałem to pokazało tak jedno mignięcie potem po jakimś czasie dwa razy po jednym mignięciu i potem niby cztery mignięcia dwie sekundy przerwy sześć mignięć i chwila przerwy potem piec mignięć i piec mignięć jak dobrze odczytałem 46,55 a te pierwsze mignięcia to nie wiem co to chyba początek testu . błąd 46 to rozumiem że jest akumulator niby u mnie padaka ale krecia 55 to koniec testu dobrze rozumiem!.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2011, 21:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


A może na początku pokazało ci kod błędu 12?U mnie jest 12,27 i 33 Sad .Kod błędu 12 to rozumiem bo niedawno kilka dni temu odłączałem akumulator bo zakładałem nowy tłumik końcowy i musiałem go wspawać więc odłączyłem aku.Błąd 27-"Obwód wtryskiwacza nie przełącza się gdy jest to wymagane"i tego właśnie nie rozumiem Crying or Very sad może mi ktoś pomóc,doradzić lub wytłumaczyć o co tutaj biega?Kod błędu 33-"Obwód przekaźnika sprzęgła w układzie klimatyzacji otwarty lub zwarty"a tutaj o co chodzi? Rolling Eyes Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 16:09
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Według mojej wiedzy to błąd wtryskiwacza to raczej występuje jak posiada samochód LPG co do ostatniego błędu to masz na wykończeniu sprzęgiełko w sprężarce klimatyzacji lub jej sterownie tak mi sie wydaje .
Co do mojej sprawy to dziś znowu stanął jak odkręciłem odpowietrznik niebyło w nim paliwa ani deka ale pompka działał bo ja słychać głównie sie tak dzieje jak samochód dostanie po gara trochę. . I najważniejsze podczas tankowanie trzeba nalewać bardzo małym ciśnieniem bo od razu wylewa się czy to oznacza brak odpowietrzania układu paliwowego i samego baku? Braknie mi już pomysłów do tego autka a Niechciał bym w koszta brnąc (świece nowe filtr póki co wywaliłem powietrza przewody WN nowe, filtr paliwa dziś był przedmuchany pod ciśnieniem parę razy i dalej jest podobnie może trochę lepiej odpala.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 17:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


No właśnie ja mam instalację gazową i pewnie stąd ten błąd u mnie a jeżeli chodzi i klimę to nie mam podłączonego nawet paska pod sprężarkę Sad pewnie poprzedni właściciel tak zrobił gdyż przy sprężarce lata kółko i pewnie dlatego Confused .Powiem ci kolego,że u mnie też jest problem z nalewaniem benzyny jak za ostro wlewam to wyrzuca mi z baku Crying or Very sad i dlatego kupuje zawsze w kanister a później wlewam sobie w domu przez lejek.Mój stratus też ciężko odpala,tzn.jak jest zimny to pali prawie od razu a jak ciepły to muszę kilka razy zakręcić Crying or Very sad .Tak sobie myślę,że może jest tam ten zawór co pisał ktoś wyżej o nim i jest on właśnie zatkany albo coś innego.Nie wiem tak kombinuję w najgorszym przypadku siada pompa paliwa ale to nie jest duży wydatek gdyż zamiennik do naszego auta kosztuje ok.100zł a oryginalna ponoć 2000zł Shocked .Daj znać jak wyeliminujesz tą usterkę Wink .A jeżeli ja zrobię to prędzej to też tutaj napiszę dla potomnych Smile
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 18:07
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Błędy juz masz odpowiedz ja dziś walczyłem i tak zaworu nie znalazłem co prawda ale bez zdjęcia baku i wywalenia bebechów nie obędzie się narazie nalałem STP dla układów paliwowych i trochę denaturatu i liczę że jakieś syfy uda się rozpuścić przepalić jak nie to czyszczenie baku . i całego układu paliwowego.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 19:53
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Ja również kupiłem jakiś niemiecki specyfik do czyszczenia całego układu paliwowego ale to nic nie pomogło i u ciebie pewnie też nic się nie zmieni oprócz wyrzucenia w błoto kilkudziesięciu złotych Confused W zbiorniku powinieneś mieć na dnie baku śrubę przez którą można spuścić całą benę żeby wyczyścić zbiornik,ja mam Wink Zanim zdejmiesz zbiornik kup lepiej nową pompę paliwową bo po co drugi raz go zdejmować Wink Coś mi się wydaje,że padają pompki
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po zakupie Stratusa 2.0 97r.


Pompki mam jakieś 3.0 bara to dopasuje zobaczymy co pomoże na razie trochę lepiej odpala zobaczę jak rano odpali.
A mam jeszcze jedno pytanie za gumą dolotu a przed serwem są dwie ruski na jednej jest taki odpowietrznik z zielona nakrętka do czego on jest?
Tak ogólnie to niejestem zadowolony z tego autka jako amerykana chyba szybko bedzie M300 albo cos podobnego. Nawet niemam co porównywać do swojego Taurusa tamten to klasyka a to jak kiepska podruba się zachowuje i prowadzi .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Stratus »

Opinie o samochodach Chrysler Stratus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System