Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djllien3

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KKARLINO
Posiadane auto: CHRYSLER GRAND VOYAGER .2.5 TD 1995
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 11:19
Temat postu:

Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Witam potrzebuje informacji jak wylać i wlać nowy olej do skrzyni biegów manualnej chrysler voyager 2,5 td z 1995r oraz jaki olej mam kupic ??
Powrót do góry
gadu-gadu
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 14:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


To co na szybko znalazlem na forum... może pomoże Laughing

zuoit napisał:
Miałem problem ze zmianą biegów w 2,5 crd z 2002r. Wymieniłem olej w skrzyni - zgodnie z instrukcją zalałem 10W40 ( półsyntetyk LOTOS ) , bo był zalany czerwonym atf-em, trochę się poprawiło. Wymieniłem kompletne sprzęgło z łożyskiem i przy okazji znalazłem przyczynę dlaczego bardzo trudno zmieniać biegi. W skrzyni biegów , w miejscu gdzie łapa opiera się o obudowę jest mały tzw. flopek, jest on plastikowy i okazało się , że jest mocno wytarty. Dorobiłem z teflonu 3mm wyższy i biegi wchodzą bardzo lużno.


Brunoc napisał:
przed chwila napisalem to samo w innym watku - w moim przypadku dokladnie taki sam problem rozwiazala wymiana oleju na Mopar ATF +4. Biegi wchodza idealnie. Natchnelo mnie info na ten temat znalezione na innym Forum.


Brunoc napisał:
jak to uszczelnic nie podpowiem. Co do oleju to wchodzi 2,2 litra i to jest mniej wiecej do poziomu tego gumowego korka i przez ten korek sie go wlewa. W ksiazce jest napisane, ze olej do skrzyni trzeba lac silnikowy 10w40 ale ja zalalem Mopar ATF +4 i z tego co czytalem na roznych forach to serwisy tez taki zalewaja wiec najlepiej zanim dolejesz to najpierw sprawdz jaki masz olej (Mopar jest czerwony jak sok malinowy). Nie wolno lac oleju przeznaczonego do skrzyn biegow poniewaz na takim oleju wysiadaja lozyska Sad

_________________
Powrót do góry
skype status
djllien3

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KKARLINO
Posiadane auto: CHRYSLER GRAND VOYAGER .2.5 TD 1995
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


szkoda że nie ma żadnych zdjęć jaki to korek
Powrót do góry
gadu-gadu
ixsi

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: chrysler voyager2.5l pb/lpg95r. manual / honda jazz1.4 2003r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 21:41
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Korek zawsze jest /jak jest/w najniższej części skrzyni.Miejsce na korek jest pod mechanizmem różnicowym jak jest to na klucz ampulowy.U mnie korka nie było i musiałem zrobić.
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Oj leniuszek jesteś...

http://chrysler.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=100159

proszę... Cool
_________________
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 22:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
djllien3

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KKARLINO
Posiadane auto: CHRYSLER GRAND VOYAGER .2.5 TD 1995
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 10:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Dziekuję przemekjulka75 wiem gdzie jest juz wlew ale ile tam oleju wlac i jak stary spuść?? czy tylko dolać ?? Sad oraz jaki lej wląc do voyagera 2,5 td silnikowy poprzednik niby miał Castrol ale nie wiem jaki , ja kupiłem ELF START 15W40 - MINERALNY OLEJ DO SILNIKÓW DIESLA ,
Powrót do góry
gadu-gadu
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Czw 17 Mar 2011, 13:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Można dolać, nie ma możliwości przelania, aby wymienić cza się trochę nawyginać ... dolać do poziomu wlewu i sprawa załatwiona... ja w swoim sprawdzałem poziom oleju w skrzyni, sięgał do poziomu korka, dałem mu spokój... sprawdzałem paluchem... Laughing
_________________
Powrót do góry
skype status
zuoit

Dyskutant



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: VOLVO V70 2,4 D5, 2002, CHRYSLER GRANDVOYAGER 2,5CRD 2002r, FIAT DUCATO 2,5D, FORD TRANSIT 2,4D 2002r.
Piwa: 4/4
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 20:12
Temat postu:

Re: olej skrzyni biegów


Ja w swoim wymieniam co 30000km. Wysysam sprężarką. Jeśli chodzi o olej - gdy kupiłem samochód , miał zalany czerwony ( ATF ) olej i był problem ze zmianą biegów, lewarek bardzo ciężko przekładał biegi. W instrukcji fabrycznej ( 2001-2007 0 jest wskazany olej silnikowy 10W40 - półsyntetyk i taki zalałem.Po kilku dniach biegi wchodziły jak po masełku. Znajomy był u fachowca i kazano mu wymienić sprzęgło ( kpl ) , wymienił i okazało się , że jest to samo co było. Jeśli potrzebujesz instrukcji, napisz do mnie - podaj swój e-mail, odeślę w pdf.
Powrót do góry
djllien3

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KKARLINO
Posiadane auto: CHRYSLER GRAND VOYAGER .2.5 TD 1995
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 09:07
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Witam was i dzięki za pomoc oraz pozdrawiam przemekjulka75 dużo mi tu kolega pomógł dolałem olej wjeżdzając na taki podjazd jednym kołem aż vojtek sie przechylił sporo wężyk 1,5 i lejek i tak 1h lałem do skrzyni olej pomogło
Powrót do góry
gadu-gadu
ixsi

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: chrysler voyager2.5l pb/lpg95r. manual / honda jazz1.4 2003r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 09:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Jak wymienic olej w skrzyni biegów manulal voyager 2,5 td


Z tym najazdem to niezbyt udany pomysł bo skrzynia jest mocno przechylona i wlałeś za dużo oleju.Skrzynia powinna być w poziomie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System