Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 07:58
Temat postu:

Problem po wymianie pompy paliwa


Koledzy po wymianie pompy jest przypadłość tak jak opisałem z topiku "Problemy po zakupie stratusa" . Za radą jednego z forumowiczów pojazd zatankowałem do ½ zbiornika i pojawiło się ciśnienie auta latało jak trzeba niestety jak tylko zejdzie paliwo do pierwszej kreski nad rezerwą samochód staje pomimo iż w baku jest około 10L. paliwa gdzie szukać problemu? Normalnie rezerwa się kończy jak w baku pozostaje 2-5 litrów .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 10:54
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Z tego co opisujesz to faktycznie ciekawy przypadek. Ja sprawdził bym jak wygląda zbiornik, czy nie posiada jakichś odkształceń, mogących zaburzyć pobieranie paliwa. Czy miejsce, gdzie paliwo pobierane jest ze zbiornika - chodzi mi tu prawdopodobnie do jakąś rurkę wchodzącą do zbiornika - nie jest za wysoko lub głęboko osadzona.
Aczkolwiek w naszych cackach jest tyle różnego rodzaju patentów, że przyczyna może leżeć w najmniej spodziewanym miejscu.
Szybko jeden : webasto - nie działa jak odpala się rezerwa poziomu paliwa... na początku mnie to wkurzyło, ale po przemyśleniu wcale nie takie głupie...
_________________
Powrót do góry
skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 12:33
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Playauto myślę,że nie powinieneś się przejmować taką błachostką tylko pilnuj abyś zawsze miał dostateczną ilość benzynki Wink .Napisze ci jeszcze,że nie ma chyba takiego auta które wybiera z baku tyle beny aby pozostawało w nim 2 czy 5 litrów jak piszesz wyżej Rolling Eyes .W zbiorniku zawsze zostaje trochę więcej zależy od auta i nie wolno dopuszczać do jazdy na resztkach,założyłeś nową pompkę i jak chcesz na niej trochę polatać to lej więcej do baku ewentualnie przestaw sobie wskazówkę ilości paliwa Wink .
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 13:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Koledzy zgodzę się z waszymi wypowiedziami . Ale niestety nie chodzi oto żeby latać i zastanawiać się czy starczy po to jest wskaźnik paliwa to nie lat 20 że niebyło czegoś takiego w aucie . Co do paliwa pozostałego w baku to 5 litrów jest zawsze rezerwa w baku czerwone pole po wypaleniu tego pozostaje w baku 2-5 litrów i nic tego nie zmieni no chyba że wielkość baku. Co do samego baku jest w idealnym stanie i niema żadnych syfów a problem powstaje gdy wskaźnik zbliża się do pierwszej kreski ponad rezerwę. po wyjęciu baku wygląda na to że pozostaje 10-15 litrów. Dalatego też interesuje mnie zasada działania układu paliwowego a konkretnie tego co jest w baku i samej pompy.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
krisscars

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.0 LE 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


ma ten sam problem. dwa dni walczylismy z brakiem cisnienia. auto odzylo po zalaniu 20 litrow paliwa. mam u siebie gaz wiec az tam mi to nie przeszkadza ale ze jest to bez senstu to zgadzam sie jak najbardziej
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 18 Mar 2011, 23:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 11:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Czy jest to bez sensu to nie wiem Confused dla mnie bez sensu jest jeździć autem na resztkach benzyny.Każde auto jest indywidualne i ma jakiś bolączki i trzeba się do tego przyzwyczaić Wink
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
krisscars

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.0 LE 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2011, 22:44
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


piotrekiwiola napisał:
Czy jest to bez sensu to nie wiem Confused dla mnie bez sensu jest jeździć autem na resztkach benzyny.Każde auto jest indywidualne i ma jakiś bolączki i trzeba się do tego przyzwyczaić Wink


masz racje ale jak lecisz w trase i tak naprawde nie wiesz ile km mozesz zrobic? bedziesz wozić banke z paliwem? Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2011, 18:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


krisscars napisał:
piotrekiwiola napisał:
Czy jest to bez sensu to nie wiem Confused dla mnie bez sensu jest jeździć autem na resztkach benzyny.Każde auto jest indywidualne i ma jakiś bolączki i trzeba się do tego przyzwyczaić Wink


masz racje ale jak lecisz w trase i tak naprawde nie wiesz ile km mozesz zrobic? bedziesz wozić banke z paliwem? Smile

Co ty wypisujesz Shocked Jechałeś kiedyś przez Polskę?Stacje benzynowe masz co kilka kilometrów kolego więc jaki to jest problem Rolling Eyes
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Problem kolego jest wtedy gdy miedzy stacjami zabraknie ci tego paliwa. Może wam odpowiada jeździć samochodem w którym nie działają poprawnie wskazania ale mi nie wiec propozycje jazdy z pełnym bakiem i pisania bzdur że pompka sie zatrze jak jeździ się na rezerwie to wogóle niech nie piszą a zanim coś napiszą proponuje wyjąć swoją z baku i zobaczyć jak to jest zbudowane. Po to ktoś wymyślił wskaźniki w samochodzie żeby ułatwić życie kierowcy a nie utrudnić i one maja działać a nie tylko być w samochodzie o tym mówi Ustawa o ruchu drogowym której zapewne większość nigdy nie przeczytała bo to niepotrzebna lektura kierowcy !!!!!!!!!!!!!.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Kupiłeś 14 letnie auto nie wymagaj od niego aby wszystko było na tip top Wink Wiem,że jesteś wkurzony na ten samochód ale przejdzie Ci to no chyba,że wcześniej go sprzedasz.Ja po swojego stratusa pojechałem na koniec Polski ponad 800km.Kupiłem go i jazda do domu jechałem nim bez większych przerw i nawet nie gasiłem auta bo akumulator miałem padnięty Confused taki wsadzili do auta w komisie Evil or Very Mad .Autem jechało się wyśmienicie i nadal tak jest Very Happy kawał wygodnego auta o pięknej lini nadwozia,mało jest tak pięknych aut jak to.Zrobiłem nim już kilka ładnych tysięcy i mnie nie zawiodło,wiadomo zawsze coś jest do zrobienia ale nie oczekuje od niego,że będzie mnie woził za darmo Razz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
playauto

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Stratus 2.0 133KM 97r Windstar 3.0 96r Taurus 3.0 97r. T4 1.9TDI Passat 1.6 01r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 09:37
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Kolego czy to auto ma 14 czy 20 lat to ma byś sprawne a nie po to je kupiłem żeby mi ozdabiało podwórko stojąc i wrastając w trawnik. Dlatego pytam po to jest forum a nie po to żeby uświadamiać że ktoś ma 14 czy 20 letnie auto mam też parę nowych i się tym nie chwale a mam sentyment do amerykanów i dlatego te co mam są wszystkie sprawne .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrekiwiola

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemocze-zachodnio pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2,0 1996,ford probe,2,2 GT turbo
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 15:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Rozumiem.To po jaką cholercie kupiłeś jakiś bzdetny zamiennik pompy wodnej produkcji chińskiej Rolling Eyes .Trzeba było kupić oryginalną pompę to na pewno nie miałbyś żadnych problemów Wink
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
przemek_dom26

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI 2002 Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


Witam - chciałbym pociągnąć dalej temat ponieważ mam ten sam problem . Właśnie z chwilą kiedy wskazówka poziomu paliwa zbliża się do pierwszej kreski rezerwy zaczynają się problemy z odpalaniem samochodu .Im niżej wskazówka tym gorzej ,aż w końcu już wcale . Rozumiem ,że paliwo się w końcu kończy , ale według prywatnych ustaleń paliwa w baku powinno być jeszcze całkiem sporo . Czy jest to wina za słabej już pompy paliwa ,czy może została znaleziona inna przyczyna ?
Powrót do góry
przemek_dom26

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI 2002 Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 20:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


nikt nic nie odpowiedział ,więc zacząłem temat sam badać - w warsztacie gdzie robią auta zza oceanu mechanik poinformował mnie ,że pompa paliwowa znajduję się w coś ala puszce ,która gdy się rozszczelni prowadzi właśnie do w/w skutków ; ja jednak osobiście jeszcze tego nie sprawdziłem ,czyli nie wymieniałem zestawu ponieważ jestem po kosztownym remoncie skrzyni biegów ...
Powrót do góry
inspektorsim

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): sławno
Posiadane auto: Chrysler Stratus Cabrio
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Problem po wymianie pompy paliwa


przypadłość bardzo popularna w "chmurnych" samochodach. winny jest ciśnieniowy zawór paliwa. znajduje się on przy obudowie pompy paliwa (na baku)- w tych autkach jest tak dziwnie skonstruowane że paliwo nie ma powrotu z silnika tylko jest jednym przewodem puszczane na listwę wtryskową już pod odpowiednim ciśnieniem. nadmiar paliwa od razu z pompy wraca bezpośrednio do baku. w przypadku gdy zawór ciśnieniowy jest nieszczelny lub też zawiesił się w pozycji otwartej na listwe nie trafia paliwo tylko kręci sie w kołko bak-pompa-bak. chwilowym zadośćuczynieniem tej usterce jest własnie zalanie baku przynajmniej do 1,4 co powoduje że zawóe ten jest zanurzony w paliwie, poprzez wyrównanie ciśnień moźliwym jest odpalenie jednak po opadnieciu paliwa w baku problem znów wystepuje. sposób naprawy - wymiana pompy razem z obudową - nie natomiast samej pompy która najprawdopodoniej chodzi prawidłowo. sposób przetestowany na własnej skórze Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Stratus »

Opinie o samochodach Chrysler Stratus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System