Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Stratus ) Brak iskry, nie odpala - stratus 2.5 V6


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dixoon89

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knared
Posiadane auto: STRATUS 2,5 v6 SAAB 9-5 AERO
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 00:03
Temat postu:

brak iskry


Jak w temacie posiadam STRATUSA 2.5 v6 automat z 1999r , tez brak iskry wczoraj dojechał do domu wszystko pięknie dziś rano kręcił ale nie odpalił , sprawdziłem i brak iskry, mógł by ktoś podesłać zdjęcie gdzie ten komputer siedzi co za to odpowiada ? mam w okolicy duży złom tylko z amerykańskimi autami wiec nie ma problemu ale muszę wiedzieć która puchę wyrwać z góry dzięki za fotko z podpowiedzią , Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Hanka79

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Islandia
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.5 V6 LX 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 01:23
Temat postu:

Nie odpala tylko kręci rozrusznik


Witam, napiszę Wam jak to było z moją humorzastą panienką Smile Pewnego dnia po przejechaniu przez zaspę śniegu panna zgasła i nie chciała nawet zagadać, kręciła tylko rozrusznikiem i nic więcej. Ponieważ miałam już problem z wtyczkami od rozrusznika pomyślałam że to nic innego jak wypięta wtyczka jakiegoś czujnika. Na pierwszy ogień poszedł czujnik położenia wału korbowego ale okazało się że wysyła sygnał, znaczy działa. Następnie starałam się bezskutecznie odczytać błędy z komputera. Komputer czysty jak nowy Very Happy Padło więc podejrzenie że komputer zdechł, ale nieeee.... Działa, wysyła informacje do aparatu zapłonowego. Ponieważ od 18 lat nikt nigdy nie ruszał aparatu zapł. postanowiłam go wyjąć co okazało się nie lada wyzwaniem. Palec rozdzielacza a raczej to co z niego zostało rozsypał mi się palcach więc logicznie rzecz biorąc uznałam że była za duża przerwa i przez to jest problem. Wymieniłam palec i kopułkę.... i dalej nic. Kręci, nie odpala. Iskra raz była, raz nie. W końcu z pomocą znajomego elektryka stwierdziliśmy że to musi być cewka. Zamówiłam aparat zapłonowy i właśnie dziś dotarł. Czekam tylko aż urząd celny naliczy daninę i sprawdzę czy się nie myliliśmy. Dam znać. Pozdrawiam
Powrót do góry
herakles007

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler, 300m 3.5, 2000
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 22:41
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Brak iskry, nie odpala - stratus 2.5 V6


Otóż może komuś to pomoże. Jak moim stratusem wjadę w ostrą kałużę, najczęściej mocno pionowo w dół, czyli jak wpadnę w dziurę z wodą lewym przednim kołem, to mi się coś w silniku ważnego zalewa i gaśnie(efekt jakby nie miał iskry). Nie badałem co dokładnie, ale po prostu gaśnie. Żadnych błędów nie zgłasza. Rada moja na to jest taka, żeby nie jeździć w deszcz na zimnym silniku tylko jak deszcz to go najpierw rozgrzać. Jak to się stanie w deszcz po prostu chwila przerwy, uchylam maskę, łapie cug powietrza, 2 minuty i zapala. Jakby go zalało na zimnym, to by schło tydzień....

A może ktoś z was wie co to jest?
Powrót do góry
L2K

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Chrysler Strastus 2.0LE 2000r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 08:19
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Brak iskry, nie odpala - stratus 2.5 V6


herakles007 napisał:
Otóż może komuś to pomoże. Jak moim stratusem wjadę w ostrą kałużę, najczęściej mocno pionowo w dół, czyli jak wpadnę w dziurę z wodą lewym przednim kołem, to mi się coś w silniku ważnego zalewa i gaśnie(efekt jakby nie miał iskry). Nie badałem co dokładnie, ale po prostu gaśnie. Żadnych błędów nie zgłasza. Rada moja na to jest taka, żeby nie jeździć w deszcz na zimnym silniku tylko jak deszcz to go najpierw rozgrzać. Jak to się stanie w deszcz po prostu chwila przerwy, uchylam maskę, łapie cug powietrza, 2 minuty i zapala. Jakby go zalało na zimnym, to by schło tydzień....

A może ktoś z was wie co to jest?


Obok przedniego lewego koła w zderzaku masz akumulator, więc odpowiedź już chyba znasz.
Powrót do góry
herakles007

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler, 300m 3.5, 2000
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 08:57
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Brak iskry, nie odpala - stratus 2.5 V6


Ale prąd jest i to dużo, kręci jak głupie, światła świecą mocno. Tylko mu iskry brak! Także wyklucza to akumulator.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 08:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jermo85

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Sebring jxi conv 2.5 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 02:21
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Brak iskry, nie odpala - stratus 2.5 V6


misiabe80 napisał:
Halik napisał:
. Nie trzeba było nic programować , tylko podłączyłem . Komp miał inne numery, zgadzał się rok i wersja silnikowa.


Pisałem o tym już wcześniej jak o wtykach i złączkach ale nikt mnie nie słuchał ...

Pozdrawiam.


Witam, mam podobny problem - auto gaslo jak bylo cieple nawet w czasie jazdy i nie odpalalo
W seriwise amerykanow swierdzili brak iskry i obstawiali aparat zaplonowy, to ta daremna Yakuza spod Torunia 2 tyg go sprawdzala... ale byl sprawny wrocil wsadzili i magicznie iskra wrocila(cud? wtyczki dotkali jedni drudzy?)
Ale cos albo niby paliwo podawalo to wymienili mi pompe paliwa, kilka dni bylo ok
Zgasl w czasie jazdy, nie odpalal ale jak go ostudzilem to juz odpala ale dopoki sie zagrzal i nzowu gasl... wymyslili ze to czujnik polozenia walu, wstawili zamiennik firmy standard, nie pomoglo.... a ja juz 1300zl w plecy a auto dalej nie chodzi... :/
no to pomierzyl piny kompa i wyszly skoki napiecia czy nawet zaniki na pinie czujnika polozenia walu i mam szukac kompa (wydatek rzedy 300+150 programowanie pod immo)
Probowalem naprawiac ale w Pl robia tylko ecu wiekszosci od vw i opli...

No i teraz jestem ciekawy czy jak podmienia mi kompa czy auto ozyje, ale ciekawi mnie ze tylko wsadziles i gralo tak bez programowania pod immo? czy usuneli ci wczesniej i obylo sie bez programowania? pytam zebym znowu kasy w bloto nie wywalil...
_________________
automat to luksus Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Stratus »

Opinie o samochodach Chrysler Stratus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System