Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janusz30

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Kwi 2012, 19:09
Temat postu:

Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


Idac za forumowa rada kupilem Sebringa z motorem 2.7.
Auto w super stanie przywiozlem na kolach 900 km - zero problemow. Pelne zadowolenie z zakupu. Niestety nie na dlugo.

Kupilem oryginalne Moparowskie oleje i filtry. Oddalem mechanikowi, ktory sam ma Chryslera i zarzekal sie, ze zna sie na amerykanskich autach.

Po wymianie oleju i filtra w skrzyni ujechalem 100km. Z miski zaczelo sie lac. Kaluza oleju pod calym silnikiem zrobila sie w jakies pol godziny. Telefon do mechanika. Mowi, ze jesli jest jeszcze olej na bagnecie to zeby jechac do niego na jego odpowiedzialnosc. Oleju bylo calkiem sporo. Wlasciwie to byl na max mimo, ze tyle wycieklo.
2 km przed warsztatem zapalila sie kontrolka check engine, a skrzynia przestala zalaczac biegi. Mechanik na to, ze zaraz ktos podrzuci olej. Dolac i jechac do niego.
Ktos rzeczywiscie przywiozl olej calkiem szybko - ale do VOLVO ze zdarta czescia nalepki jaki to dokladnie olej. Mechanik w zaparte zeby lac i jechac - wszystko na jego odpowiedzialnosc. Dojechalem.
Pare godzin pozniej odebralem niby naprawione auto. Tyle, ze zamiast z olejem Moparowskim to z tym od Volvo (wyraznie inny kolor, konsystencja i zapach). Mechanik przeprosil i zapewnil, ze daje sobie reke uciac, ze na tym oleju tez nie bedzie problemow.

Przez 900 km problemow nie bylo. Do czasu kiedy auto postalo bez jezdzenia tydzien.
Po odpaleniu i wrzuceniu D auto ledwo obrocilo raz kola, zapalila sie kontrolka silnika i co chwile rozbrzmiewal brzeczyk.
Tym razem zadnego wycieku nie bylo. Przelaczanie na R i D az doslownie podrywalo do gory caly przod auta. Niesamowity zgrzyt. Po 5-6 przelaczeniach w ta i spowrotem po wszystkich biegach skrzynia wrocila do normy. Przejechalem 50 km bez problemow. Ale kontrolka silnika caly czas sie pali i odlaczanie klemy gasi ja tylko do pierwszego uruchomienia silnika. Po uruchomieniu zapala sie znowu.

Jak domowym sposobem zczytac kody bledu? Czy to mozliwe, ze poszlo cos w silniku przez problemy z ta skrzynia (teraz kontrolka zapala sie przed wrzuceniem biegu)? Oleju w skrzyni na moje oko jest caly czas za duzo. Jak dokladnie powinno sie sprawdzac jego poziom? Czym skutkuje przelanie?
Wszystki rady mile widziane. Do rzeczonego mechanika mam 900 km. Nie wiem czy w ogole podejmowac jazde.
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 09:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


Nie wiem jak w twoim aucie się sprawdza poziom oleju ale w Voyagerach słóży do tego bagnet,jeśli jest za dużo oleju w ASB to nie jest dobrze to tak jak w silniku byś przelał to zwiękrzy się ciśnienie co może spowodować uszkodzenie silnika lub ASB.Mam nadzieję,że masz pisemną gwarancję od mechanika bo to jakaś partyzancka robota a swoją drogą to w Wawie nie ma mech.od amerykanów Question
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
janusz30

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 15:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


Sprawdza sie oczywiscie bagnetem. Na silniku cieplym i na goracym. Cala procedure sprawdzania powielam z instrukcji obslugi auta i wychodzi, ze jest o wiele za duzo oleju, ale ten !@#$ mechanik sie upiera, ze on lepiej wie jak sprawdzac i oleju jest tyle ile powinno byc. Dlatego pytam jak robia to forumowicze.
Co do oddania auta do innego mechanika to z tym oczywiscie nie ma problemu tylko niby czemu mam placic za fuszerke innego mechanika?
Skoro spiepszyl to niech naprawia na swoj koszt.
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 19:54
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


Moim zdaniem powinieneś olej sprawdzać tak jak wymaga tego producent.Olej powinien mieć kolor czerwonyATF+4 najlepiej mopar.
Ciśnij swojego mech.niech poprawi fuszerkę jeśli nie spieprzył całkiem Evil or Very Mad ASB?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
mariusz sk

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: chrysler sebring tsi, 2,7 2005
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 10:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


jeżdżę sebringiem 2,7 i rzeczywiście tak jak ktoś napisał mechaników w wawie nie ma, są tylko tacy którzy sami uważają się za mechaników. kiedyś naleli mi do skrzyni dextrona. zaczął strasznie szarpać. na szczęście przejechałem tylko 20 km. po kolejnej wymianie już na oryginał wszystko wróciło do normy. ja sprawdzam poziom na bagnecie przy uruchomionym silniku - skrzynia w poz "B". u mnie na bagnecie 3/4 i odpukać od 7 lat jest ok. lej tylko oryginał. niby tej samej klasy a różnica duża
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 10:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
janusz30

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 23:39
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


Skrzynia troche pogrymasila, ale odpukac wrocila samoistnie do normy. Wszystko cacy tylko, ze teraz jak na ironie kontrolka check engine w ogole sie nie zapala. Tak jak by jej nie bylo. Jakies pomysly co to moze oznaczac?
Powrót do góry
kent

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Sebring 2.7
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 11:23
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2.7 2001 automat - skrzynia - check engine


A nie spaliła ci się lampka z kontrolki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Sebring »

Opinie o samochodach Chrysler Sebring - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System