Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 20 Maj 2012, 14:35
Temat postu:

Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Witajcie, mój problem polega na tym ze zapala mi się kontrolka oleju gdy temperatura wody tez rośnie ale jest w normie tzn. jak strzałka jest równo na polowce zegara to zapala się kontrolka oleju a jak temperatura opadnie to gaśnie i to wszystko pod czas jazdy. Jechałem na autostradzie na włączonym ogrzewaniu na maxa by nie dopuścić wzrostu temperatury to nic się nie zapalało. Gdy lampka się zapalała silnik pracował bez jakiś zastrzeżeń. Nie gubi oleju, stan jest cały czas ten sam. Co to może być ?? proszę o pomoc Smile moje baby to 2,8 CRD z 2007 roku. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 15:25
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


hej, nie wiem czy ktos tu zagladal ale powiem o co chodzilo Smile
pojechalem na diagnoze komputerowa do servisu Chryslera i komputer wskazal na czujnik cisnienia oleju. jutro mam wymiane i zobaczymy czy to sie na tym skonczy ale raczej tak poniewaz z ta usterka zrobilem 1500 km, a mechanik na to ze jak bylo by cos innego to juz dawno mial bym silnik do wymiany Smile pozdrawiam
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 18:44
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Dobrze,że tyko tyle a nie jakiś poważny problem Wink
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 29 Maj 2012, 22:03
Temat postu:

bez poprawy :/


hej, nadal jest problem mimo wymiany czujnika cisnienia oleju, bylem dzis znow u mechanika i sam rozklada rece, poniewaz duzo moze byc zeczy ktore maja z tym wspolnego np. pompa olejowa albo chlodnica oleju, zalecil mi zmiane oleju. obecnie mam 10 W 40 castrol B4 syntetyk, wymieniony przed 3 tygodniami auto ma 115 000 km. zalecil mi ze mam wlac 15 W40 i zobaczyc czy dalej bedzie sie zapalac. bede opisywal dalej moje zmagania, moze kiedys komus bedzie latwiej Smile pozdro

ps. jestem w zlym przedziale bo mam Chryslera Grand Voyager 2,8 CRD z 2007 roku Smile
Powrót do góry
andrew-70

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dzialdowo
Posiadane auto: chrysler
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 23:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


witam czy moze kolego poradzil sobie z tym problemem jesli tak to prosil bym o opisanie przyczyny dzieki z gory
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 23:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 18:17
Temat postu:

bez poprawy :/


witam Kolege, niestety ale z problemem sobie nie poradzilem, mialem auto na warsztacie i cisnienie oleju jest wporzadku przy 2,5 tys obrotow mial ponad 2 bar z zapalona kontrolka. silkik byl wyplukany, wymieniony nowy olej, filter i nic. jezdze z tym caly czas i mam juz z tym bledem przejechane ponad 6000 tys/km. fakt ze irytuje mnie to. mechanik twierdzi ze to jest elektryka, kabelek nie laczy albo cos podobnego. bynajmnie podczas jazdy zauwarzam ze zawsze sie zapala jak temperatura wody osiaga 90 °C i jak ostygnie to tez i gasnie. nie mam pojecia i rozkladam rece. raczej pozbede sie go.
Powrót do góry
andrew-70

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dzialdowo
Posiadane auto: chrysler
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 18:30
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


A jaki Walales olej? 10/40?
Powrót do góry
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Wlewalem zawsze ten sam od poczatku jak mam auto8 ( 4 lata ) 10W40 B3 castrol, fakt ze przy ostatniej wymianie sprzedawca sie pomylil i dal mi 10W40 B4 tez castrola ale oby dwa do diesla, dlatego tez wymienilem spowrotem na ten co zawsze uzywalem. majac ten w.w. olej "B4" zaczelo sie, pierwszy raz zapalila sie na trasie do hannoveru jadac z przyczepka pod gorke na tempomacie, skrzynia zredukowala bieg na nizszy mialem wtedy na zegarze jakies 4 tys obrotow i sie wtedy pierwszy raz zapalila :/ wczesniej mechanik mowil mi ze turbina sie moczy ale raczej to nie ma z tym nic wspolnego poniewaz auto nie traci i nie pali oleju.
Powrót do góry
Hofer

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knurów
Posiadane auto: Chrysler Voyager 2,8 CRD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Maj 2013, 19:38
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Witam jestem nowy posiadam Vojtka 2,8 CRD czytam o twoim kłopocie i mam identyczny. Jestem po wymianie pompy wody, oraz pompy oleju nietety gdy temperatura silnika podskoczy o jedną kreskę na zegarze zapala się ciśnienie oleju. Takie zjawisko występuje przy dłuższej (ok 3-4 min ) jeździe na wyzszych obrotach ok 3000-3500 obr/min jeżdżę na oleju mobil 3000XE 5W30
Powrót do góry
LackyLuk

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 19:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


witam kolege Smile no kurcze identycznie jak u mnie, moj mechanik rozklada rece a problem zostaje. ja wymienilem pompe wody przy 90 000 km razem z rozrzadem. Komputer mowi o bledzie czujnika. czujnik wymienilem i nic, ciagle to samo. Dla pocieszenia powiem ze juz zrobilem dobre 30 000 Km i nic sie nie dzieje Smile fakt ze od roku ciezej odpala nawet jak jest silnik cieply, dalem zregenerowac wszystkie wtryski i jest ciut lepiej ale mimo wszystko nie to Sad
Powrót do góry
wieslawzak

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milicz
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 16:02
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Witam i dołączam się do wątku. mam ten sam problem i jestem zainteresowany na jakim obecnie jesteście etapie? udało się coś z tym zrobić czy pozbyliście się aut?
Powrót do góry
Shakal__

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 18:17
Temat postu:

czujnik ole


Mam też ten problem co wy,po przejechaniu około 6 km,gdy temperatura przekroczy 90 stopni(wskaźnik jest na godz.9.00) zapala się kontrolka ciśnienia oleju w sytuacji gdy wytracam prędkość,gdy hamuje,lub gdy jadę nieco w dół,gdy ruszam do przodu kontrolka gaśnie.Jednak w sytuacji gdy jechałem długo pod wzniesienie i gdy temperatura bardziej wzrosła,kontrolka zapaliła się na dłużej,do momentu kiedy temperatura nie spadła poniżej 90.Byłem w serwisie,na komputerze nic nie wyszło,ciśnienie jest w porządku,niby od strony elektryki też jest wszystko w porządku.Widzę,że wymiana czujnika nie ma sensu,bo kolega wymieniał,jak i pompy oleju.Dodam ,że też przejechałem około 3 tys km,dwa razy wymieniłem olej i nic.Może wspólnie coś poradzimy,bo widzę,że każdy z nas ma ten sam problem.
Powrót do góry
kerbus

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler, Voyager, 2.5 CRD, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 12:53
Temat postu:

2.5 CRD 2001


Mam identyczny problem. Rocznik 2001 i silnik 2.5. Dzisiaj rano po tankowaniu się kontrolka zapaliła. Sad
Powrót do góry
alsim

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: voyager 2.5 crd
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 23:37
Temat postu:

zapala mi się kontroka oleju


Witam, jak w powyższych tematach mam identyczny problem z zapalającą się kontrolką. Sprawdziłem ciśnienie oleju podczas jazdy w momęcie zapalenia się kontrolki i okazuje się, że zadnego spadku cisnienia nie ma. Wymienony został czujnik ciśnienia ale nadal jest to samo. Jeżeli w jakś sposób rozwiązaliście problem to proszę o podpowiedź?
Powrót do góry
dziamdziak

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Caliber, 18 benzyna 150Km, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 09:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Cherokee ) Zapala mi sie kontrolka oleju a stan jest w normie. Help


Witam- również mam podobny problem- proszę o opisanie swojej historii naprawy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Cherokee ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System