Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Voyager '96 podgrzewanie foteli



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pesol

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-m
Posiadane auto: GRAND VOYAGER 3,3 1996
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 20:13
Temat postu:

Voyager '96 podgrzewanie foteli


Witam
w swoim vojtku mam podgrzewane fotele, problem jest w tym że nie działają.
Kostki pod fotelami są wpięte, po włączeniu podgrzewania nic się nie dzieje i nie świeci się kontrolka.
Przeczytałem wszystkie instrukcje, schematy i nic z nich nie wynika, nie ma nigdzie informacji który bezpiecznik odpowiada za podgrzewanie foteli.
Fotele na pewno są sprawne, poprzedni właściciel (kolega) mówił że wyjął bezpiecznik, bo często przypadkowo mu się włączało. Włączniki są przy popielniczce.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są całe. Może mnie ktoś nakierować co mogłem pominąć, może przekaźnik? Czego szukać? Gdzieś wyczytałem że bezpieczniki są pod fotelem, ale niestety u mnie ich nie ma.
Powrót do góry
pesol

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-m
Posiadane auto: GRAND VOYAGER 3,3 1996
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 19:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Voyager '96 podgrzewanie foteli


Witam ponownie
Już prawie rozwiązałem problem foteli.
koło bezpieczników znalazłem skrzyneczkę, która odpowiada za podgrzewanie foteli. Faktycznie nie było tam bezpiecznika 1A po włożeniu bezpiecznika dymi się z tej skrzyneczki. poniżej podaje linka do foto urządzenia i proszę o poradę czy można to jakoś jeszcze naprawić?
Czy wymiana tego urządzenia rozwiąże problem?

http://image.fbt.se/global/images/image.php?src=/mnt/newftp/113/bil/lgnr/462006_1.jpg&width=&height=
Powrót do góry
pesol

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-m
Posiadane auto: GRAND VOYAGER 3,3 1996
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 22:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Voyager '96 podgrzewanie foteli


Dostaję sporo wiadomości odnośnie naprawy foteli, a więc opisuję rozwiązanie problemu.
Najpierw proponuję z pod fotela wyjąć kostkę, rozłączyć wtyczkę i sprawdzić czy jest napięcie w kostce. Jeśli po przełączeniu jest prąd, to do wymiany lub naprawy maty grzewcze. Jeśli nie ma to trzeba poszukać przekaźnika taki jak na foto (oczywiście może być inny, zależy od tego kto wstawiał te podgrzewanie)

Jeśli po wymianie bezpieczników nie będzie działać, lub będą się paliły tak jak u mnie to trzeba rozebrać tą skrzyneczkę. Z pozoru jest nie rozbieralna, ale ma w koło delikatne przetłoczenie i po nacięciu da się to otworzyć.
Ja musiałem użyć flexa:)
W środku od razu widać było spalony układ scalony. Po odczytaniu z niego danych kupiłem taki w sklepie elektronicznym za 5zł i dałem 10 zł w serwisie rtv za przelutowanie. Operacja kosztowała 15zł i fotele szmigają do dzisiaj. Jeśli chodzi o cały moduł to jest nie do dostania.
[img]http://image.fbt.se/global/images/image.php?src=/mnt/newftp/113/bil/lgnr/462006_1.jpg&width=&height=[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System