Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiek8630

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomiechówek
Posiadane auto: Octavia I 1.6 SR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 16:49
Temat postu:

Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.


Witam wszystkich. Zakupiłem Chryslera Grand Voyagera z silnikiem 2.8 CRD i automatem i mam kilka pytań odnośnie eksploatacji tej jednostki:
1) Czy jest bariera czasowa po której trzeba wymienić rozrząd? Moje auto ma 60 tys a wiem że rozrząd wymienia się po 90 tys km. (serwis ASO udzielił informacji poprzedniemu właścicielowi że nie ma określonego wieku po którym trzeba wymienić)
2) Jakie jest oznaczenie skrzyni w moim aucie i jaki olej trzeba wlać do automatu?? Wiem że na allegro sprzedają całe zestawy (olej ok. 5 l+ filtr + uszczelka pod miskę). Idąc dalej którędy wlewa się spowrotem olej do skrzyni i gdzie się sprawdza stan?
3) Czy fotele 2 rzędu da się wpiąć w miejsce kanapy z 3 rzędu (wiem że kanapę można wpiąć w 2 rząd)
Narazie tyle proszę o poradę bo jestem świeżakiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
berd

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: ChGV LX 2.8 CRD '06
Piwa: 11/4
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 08:31
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.


Cześć!

Ad 1. - co szybciej 90 tkm (zaleca się co 80 tkm) lub co 5-6 lat - z tego co mówisz poprzedni właściciel nieźle uatrakcyjnił są ofertę - pasek się starzeje i jak wyżej co szybciej - koszt ASO Wawa od 1900-2700, poza ASO 1299,- wybór należy do Ciebie jak wybrałem ASO.

Ad 2. - ATF 4+, ca. 5 l choć to zależy jak długo ściekało podczas wymiany statycznej i tak zawsze wymieniasz mniej niż połowę - inaczej podczas wymiany dynamicznej gdzie wymieniasz wszystko, ale mało kto to robi, raczej się spuszcza i uzupełnia nowym. Uszczelka jest do wyrzucenia, bo stosuje się silikon. Wymieniasz co 40 tkm - nie wierz w instrukcję, że się nie wymienia Wink u mnie po 55 tkm (raczej trasy) po wymianie poczułem różnicę na plus. Inni piszą, iż co drugą wymianę oleju, a jeszcze jedni co trzecią - fakt faktem, trzeba wymieniąć bo jednostkowy koszt znikomy. Matematycznie wychodzi podobnie jak remont skrzyni po przebiegu 100 czy 200 tkm bez wymiany oleju, ale tu raczej chodzi o chwilę bezsilności na drodze czy parkingu kiedy w najmniej oczekiwanym momencie pada ASB Smile
Skrzynia to A604. 3 biegi plus nadbieg czyli "prawie" 4 Wink.
Poczytaj lub popytaj jak się powinno jeździć z ASB, nie raz do awarii dochodzi w pierwszych dniach użytkowania z winy nowego właściciela, lub poprzez zaniedbania.
Stan sprawdzasz na gorącym za zbiorniczkiem wyrównawczym (po prawo od silnika) w głębi takie żółte kółko to bagnet, kolor oleju (to w zasadzie płyn hydrauliczny jakiś tam, a nie olej stricte taki jak znamy go pod pojęciem olej silnikowy) spuszczasz po odkręceniu dekla, a nalewasz poprzez rurkę w której siedzi ówi bagnet mierniczy.


Ad 3. - w starszym 2.5 CRD tak robiłem o ile mnie pamięć nie myli.


Miłego użytkowania!

PS. Jeśłi nie jesteś pewien przebiegu bo to coś mały przebieg jak na 8 letnie auto, zapewne ktoś cofnął o jedno zero bo te auta używa się raczej w trasie pewnie zauważyłeś, że to pochłaniacz kilometrów, dla własnego spokoju zrób mu porządny serwis:
- olej
- płyny
- rozrząd - to uważam za Twój obowiązek!
- paski osprzętu
- nabij klimę Wink
- olej wraz z filtrem w ASB

i w drogę Wink podziel się potem swymi spostrzeżeniami Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System