Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiek8630

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomiechówek
Posiadane auto: Octavia I 1.6 SR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 16:49
Temat postu:

Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.


Witam wszystkich. Zakupiłem Chryslera Grand Voyagera z silnikiem 2.8 CRD i automatem i mam kilka pytań odnośnie eksploatacji tej jednostki:
1) Czy jest bariera czasowa po której trzeba wymienić rozrząd? Moje auto ma 60 tys a wiem że rozrząd wymienia się po 90 tys km. (serwis ASO udzielił informacji poprzedniemu właścicielowi że nie ma określonego wieku po którym trzeba wymienić)
2) Jakie jest oznaczenie skrzyni w moim aucie i jaki olej trzeba wlać do automatu?? Wiem że na allegro sprzedają całe zestawy (olej ok. 5 l+ filtr + uszczelka pod miskę). Idąc dalej którędy wlewa się spowrotem olej do skrzyni i gdzie się sprawdza stan?
3) Czy fotele 2 rzędu da się wpiąć w miejsce kanapy z 3 rzędu (wiem że kanapę można wpiąć w 2 rząd)
Narazie tyle proszę o poradę bo jestem świeżakiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
berd

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: ChGV LX 2.8 CRD '06
Piwa: 11/4
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 08:31
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kilka pytań odnośnie Voyagera 2.8 CRD 2004r.


Cześć!

Ad 1. - co szybciej 90 tkm (zaleca się co 80 tkm) lub co 5-6 lat - z tego co mówisz poprzedni właściciel nieźle uatrakcyjnił są ofertę - pasek się starzeje i jak wyżej co szybciej - koszt ASO Wawa od 1900-2700, poza ASO 1299,- wybór należy do Ciebie jak wybrałem ASO.

Ad 2. - ATF 4+, ca. 5 l choć to zależy jak długo ściekało podczas wymiany statycznej i tak zawsze wymieniasz mniej niż połowę - inaczej podczas wymiany dynamicznej gdzie wymieniasz wszystko, ale mało kto to robi, raczej się spuszcza i uzupełnia nowym. Uszczelka jest do wyrzucenia, bo stosuje się silikon. Wymieniasz co 40 tkm - nie wierz w instrukcję, że się nie wymienia Wink u mnie po 55 tkm (raczej trasy) po wymianie poczułem różnicę na plus. Inni piszą, iż co drugą wymianę oleju, a jeszcze jedni co trzecią - fakt faktem, trzeba wymieniąć bo jednostkowy koszt znikomy. Matematycznie wychodzi podobnie jak remont skrzyni po przebiegu 100 czy 200 tkm bez wymiany oleju, ale tu raczej chodzi o chwilę bezsilności na drodze czy parkingu kiedy w najmniej oczekiwanym momencie pada ASB Smile
Skrzynia to A604. 3 biegi plus nadbieg czyli "prawie" 4 Wink.
Poczytaj lub popytaj jak się powinno jeździć z ASB, nie raz do awarii dochodzi w pierwszych dniach użytkowania z winy nowego właściciela, lub poprzez zaniedbania.
Stan sprawdzasz na gorącym za zbiorniczkiem wyrównawczym (po prawo od silnika) w głębi takie żółte kółko to bagnet, kolor oleju (to w zasadzie płyn hydrauliczny jakiś tam, a nie olej stricte taki jak znamy go pod pojęciem olej silnikowy) spuszczasz po odkręceniu dekla, a nalewasz poprzez rurkę w której siedzi ówi bagnet mierniczy.


Ad 3. - w starszym 2.5 CRD tak robiłem o ile mnie pamięć nie myli.


Miłego użytkowania!

PS. Jeśłi nie jesteś pewien przebiegu bo to coś mały przebieg jak na 8 letnie auto, zapewne ktoś cofnął o jedno zero bo te auta używa się raczej w trasie pewnie zauważyłeś, że to pochłaniacz kilometrów, dla własnego spokoju zrób mu porządny serwis:
- olej
- płyny
- rozrząd - to uważam za Twój obowiązek!
- paski osprzętu
- nabij klimę Wink
- olej wraz z filtrem w ASB

i w drogę Wink podziel się potem swymi spostrzeżeniami Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System