Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Neon ) Chrysler Neon - kilka problemów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Neon ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasiesto

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Chrysler Neon 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 15:37
Temat postu:

Chrysler Neon - kilka problemów


witam serdecznie.

posiadam Chryslera Neona z 95r (wersja USA) i od jakiegoś czasu mam z nim kilka problemów:

1. płyn chłodzący się gotuje i sadzi bąble w zbiorniczek wyrównawczy. temperatura wody na wskazniku jest podręcznikowa:) myślałem że termostat się nie otwiera wiec go wyjąłem i dalej to samo, dodam że owy płyn ma dziwny kolor(foto) i czasem go ubywa.

2. kolejna sprawa, samochód gdy się rozgrzeje zaczyna szaprać, przy ok 2-3tys obrotów czasem mniej czasem więcej, czasami potrafi przygasać z a gdy dodaję mocniej gazu to robi takie puste buuuuuu i zwalnia - czy ma jakiś związek z gotującym się płynem (gdy stanę i otworzę maskę to tak jakby ktoś z karabinu strzelał) czy może jeszcze coś innego.

cały czas świeci mi się na desce "check engine"

pozdrawiam i czekam na pomoc

Powrót do góry
emosneon

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1

Posiadane auto: NEON 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 11:33
Temat postu:

neon


!. wymień korek wlewu płynu-100%
2 wymień czujnik podciśnienia w kolektorze dolotowym
:oops:
Powrót do góry
skype status
windowsxp

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 4

Posiadane auto: chrysler stratus
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 13:56
Temat postu:

Re: ( Chrysler Neon ) Chrysler Neon - kilka problemów


chrysler stratus 2l benzyna 96r skrzynia manualna
witam mam chyba ten sam problem podpowiedzcie coś???, jak silnik jest jeszcze zimny czyli jakieś pierwsze 300 metrów to wszystko jest w porządku ale jak się rozgrzeje to silnik zaczyna przerywać, mocno zauważalne jest gdy wcisne gaz na maxa wtedy słychać "[cenzura] czy lekkie strzelanie z wydechu" i samochód wcale nie przyspiesza, najgorzej w zakresie 1700-2100 obr. na każdym biegu i te same objawy jak sie pod górke jedzie to pod obciążeniem też przerywa. Jeżeli wcisne gaz tak ze dwa centymetry "super spokojna jazda" czyli bez konkretnego wciskania do deski to nie występuje efekt przerywania, ale jeżeli na trójce spadną obroty do około 1900obr. to nawet lekko wciśnięty gaz nie pomaga coś go dławi.
wymieniłem świece i nic
byłem na badaniu komputerowym i nic
zdjąłem cały układ wydechowy za wyjątkiem katalizatora i nic

nie wiem co dalej kolega mówił że to może być katalizator zapchany ale na kanale oglądaliśmy i wydala "czyste" spaliny żadnych czarnych dymów więc teraz sądzimy że to sądy lambda bo podobno one zaczynają działać jak osiągną jakąś tam temperature może błędnie podają.

czy da sie jakoś sprawdzić ten czujnik podciśnienia w kolektorze dolotowym? czy ten czujnik będzie powodował te problemy w moim aucie?
POMÓŻCIE!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
tanczacykowboj

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielawa
Posiadane auto: chrysler neon 2.0 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 22:42
Temat postu:

wiem dlaczego neon sie dusi


Witam znalazłem przeczynę z jakiej neon 2.0 1995r po uzyskaniu temperatury pracy zaczyna się dusic ,przerywa i wariują obroty. To nie wina czujników ani komputera to prosta wada mechaniczna i znam jej dokładną przyczynę wiem bo mój też miał takie objawy ale poradziłem sobie z tym, nie dajcie się naciągać na wymianę czujników sąd lambda,pomp wody czy koprutera bo to nie to jest przyczyną.Jestem pewien na 100% że to układ chłodzenia. zainteresowanych proszę o kontakt 604-669-973
Powrót do góry
britek

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): jelenia gora
Posiadane auto: chrysler neon sedan 2000cm 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Chrysler Neon ) Chrysler Neon - kilka problemów


Witam mam ten sam problem neon mi przerywa lecz nigdzie niema informacji co to moze byc sporo ludzi zastanawia sie jak go rozwiazac tu na forum i nie tylko tu kazdy opisuje co zrobil lecz nie ma odpowiedzi co pomoglo pomozcie jak wiecie z gory dziekuje
_________________
britek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 22:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
britek

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): jelenia gora
Posiadane auto: chrysler neon sedan 2000cm 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Chrysler Neon ) Chrysler Neon - kilka problemów


Witam serdecznie ,ponad rok czasu męczyłem się z neonem w temacie: neon przerywa jak kangurek, postanowiłem sobie ze nie wydam ani złotówki by wymieniać części nie wiedząc czy na pewno one są nie sprawne, szkoda było mi kasy sami wiecie że części troszkę kosztują ,sytuacja pogarszała się coraz bardziej, ale jakoś jeździłem, przez ostatnie 3 dni to już była masakra, zimny silnik a on nie chciał jechać ,tylko dopiero jak mu gaz dawałem do dechy dopiero ciągnoł, poraz kolejny dziś otworzyłem maskę i dojżałem przewód i lekko mnie tknęło, może to on? znajduje sie pomiedzy kolektorem ssacym ,odpowiedzialny jest za obroty ,sciagnelem go i okozalo sie ze jest zabity brudem, wyczyscilem i sie przejechalem ,normalnie nie to auto ,poprawa o 80 % mysle ze jest cos jeszcze ale pojezdzimy zobaczymy wrazie jak kto chce dowiedzieć się więcej, prosze o tel 791997919 to wszystko wyjaśnię,mam nadzieję że pomogłem, wrazie czego to prosze o opinie, pozdrawiam
_________________
britek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Neon ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Neon »

Opinie o samochodach Chrysler Neon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Neon ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System