Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gornet

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 13:46
Temat postu:

Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Cześć,

Jestem przed zakupem T&C a ponieważ mam praktycznie zerowe pojęcie o autach amerykańskich to proszę was o pomoc w wyborze auta.

1. Silnik - 2.4 benz oraz diesle czytam, że odpadają. Zatem który będzie lepszy, 3.3 czy 3.8 ? Podobno 3.8 jest na łańcuchu ,a 3.3 nie ,prawda ?

2. Stow n Go - wszyscy zachwalają na forum. To musi faktycznie być świetna opcja, żeby w kilka minut zrobić z Chryslera półciężarówkę aby przewieźć meble itp. Miał ktoś może okazję spać w tym aucie we cztery osoby ? Very Happy Jak z montowaniem butli w tej wersji ? Nie chciałbym jej zamieszczać w miejscu ,gdzie się składa siedzenia.

3. Awaryjność - co najczęściej się psuje w benzynowcach o których wspomniałem ?

4. Spalanie - zakres ogromny. Piszecie tutaj na forum że 20l LPG bierze. Na autocentrum podają średnio 16l. Prawda pewnie leży gdzieś po środku i będzie to 18litrów ? Ile benzyny z kolei potrzeba na każde 100km przy LPG?

5. Zasięg - ile robicie kilometrów na pełnej butli ?

Z góry dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
voyager-jawor

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jawor
Posiadane auto: CHRYSLER VOYAGER 2,4L 1997
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 16:58
Temat postu:

Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Witam -- ja mam voyagera 2.4 L i nie narzekam !!!!! LPG pod spodem w miejscu koła zapasowego spala koło 10 L gazu na sto. gaz montowany w Holandii taki kupiłem więcej info. pisz na prif. @ . Rolling Eyes
Powrót do góry
1qa2ws

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 329
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 3.8 Touring '05 + Seat Ibiza 1.4 '01
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 14:02
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Ja mam 3,8l i nie mam gazu (zaraz napisze dlaczego).
Spalanie:
- trasa, jak jade sam i pusty i nie spieszy mi sie: ok 9l/100km
- trasa, zaladowany (cala rodzina + bagaze) - autostrada 120-140kmh: ok 11,5l/100km
- miasto - roznie, ale w przedziale 16-18l/100km (zalezy ile w korkach stoje). Ale to samo miasto

No i teraz dlaczego nie mam gazu: glownie jezdze po miescie i tez nie chcialem dawac w miejscu pod fotel, bo czasem skladam. Tak wiec pozostaje w miejscu kola zapasowego butla, ale tam wejdzie chyba tylko 35l (nie wiem czy calosc mozna uzyc). Ale nawet - 35l gazu, przy spalaniu 20l/100km daje zasieg ok 150km (!). Oznacza to, ze musialbym co chwile tankowac i po prostu wiecej bym sie tym wkurzal, niz to warte.

Tak wiec zastanow sie, czy w ogole chcesz ten gaz. A jak wychodzi ci benzyna za drogo, to moze jednak diesel 2,8l? Ponoc calkiem fajnie sie tym jezdzi Smile

Pozdro!
_________________
1qa2ws
-----------------
Chrysler Town & Country '05 3.8 Touring
Seat Alhambra '04 1.9TDI
Seat Ibiza '01 1.4
Ford Mondeo '97 1.8TD
Ford Contour '96 2.0
Peugeot 306 '96 1.9 XRDT
Citroen AX '92 1.4D
Powrót do góry
twin

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): uć
Posiadane auto: t&c 3.3 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 17:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Mam swojego t&c od 3 tyg. więc moje doświadczenie jest ograniczone ale...

Ad1. zarówno 3.3 jak i 3.8 są na łańcuchu, zresztą są to bardzo podobne silniki, powstawały bodajże w ramach jednego projektu.

Ad3. Oglądałem przed zakupem kilka aut. W większości jest korozja, sprawdź koniecznie podłogę i dół drzwi od wew. Sprawdź wszystkie elektrycznie [cenzura]ółki - głównie psuje się centralny w tylnych drzwiach (3 na 4 auta które widziałem miały z tym problem). Ele. szyby i lusterka też warto sprawdzić. Maglownica jest prawie zawsze zapocona, można z tym żyć póki nie dostaje luzów.

Ad4. W cyklu mieszanym 3.3 (70% trasa) rodzina 2+2 wychodzi mi 14l benzyny, więc ja na pewno gazuje.
Powrót do góry
gornet

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 18:42
Temat postu:

RE


Dzięki koledzy za te bardzo cenne odpowiedzi. Właśnie najbardziej mnie martwi zasięg na gazie.... a skąd te 35 litrów ? Jak oglądałem jeden egzemplarz to gościu miał podwieszaną butle z tyłu auta i mówił, że to butla 60 litrów.

Inne pytanie, czy komputer pokazuje w aucie spalanie benzyny czy LPG ? Przy oglądaniu jednego wersji 3.8 sprzedawca mówił, że pokazuje benzynę a drugi, że LPG (było wskazane 15,5 litra), więc jak jest naprawdę ?

Auto raczej będzie na trasy więc spalanie rzędu 9-10 litrów byłoby do przyjęcia, ale 16-18 to już pogrom dla portfela.

Jeszcze pytanko, co sądzicie o wersji 3.3 AWD ? ten napęd 4x4 daje radę ? pewnie tez podnosi spalanie o 1-2 litry ?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 18:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
1qa2ws

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 329
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 3.8 Touring '05 + Seat Ibiza 1.4 '01
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 22:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Ha - 35 stad, ze jak stow'n'go, to zapomnij, ze dasz butle gdzies z tylu - tam jest miejsce na tylna kanape i jedyna opcja, to wmiejscu kola zapasowego, ktore jest po srodku auta Smile Z tego co sie orientuje, to za duza butla tam nie wejdzie. No oczywiscie mozna w miejscu na schowanie fotela, ale to kosztem tego, ze juz tego fotela nie schowasz...

Nie wiem jak pokazuje komputer. Ja nie mam LPG i mi pokazuje benzynke tylko. Ale i tu uwaga - zaniza nawet do 1l Smile

AWD - nie wiem, nie mialem okazji prowadzic. Na pewno wiecej bedzie spalal, ale AWD musi byc fajne Smile
_________________
1qa2ws
-----------------
Chrysler Town & Country '05 3.8 Touring
Seat Alhambra '04 1.9TDI
Seat Ibiza '01 1.4
Ford Mondeo '97 1.8TD
Ford Contour '96 2.0
Peugeot 306 '96 1.9 XRDT
Citroen AX '92 1.4D
Powrót do góry
prof

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: T&C Touring 3,8L 2005r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 21:38
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Posiadam T&C od września z gazem. W wersji Stown'n'Go.
Rekord spalania 12,7l gazu - ale to przez krótki okres, gdyż później doszła jazda po mieście i skoczyło do 13l. Mam dwie butle w schowkach za przednimi fotelami - 60l. Różne rzeczy wożę ale więcej jeżdżę z przyczepą.
Myślę, żę na trasie da zejść do 11 a może i lepiej. Na wakacjach pewnie spróbuję. Smile
Powrót do góry
pito3625

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Chrysler Town&Country Touring 3.8 V6
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sty 2014, 08:40
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


ja od września użytkuje Town&Country z silnikiem 3.8 benzyna + lpg. Dojeżdżam nim głównie do pracy 30km, przez miasto jadę kawałeczek a potem traska, przy jeździe około 90 km/h samochód średnio pali około 14 l/100 km. Sama trasa dalsza napewno spali mniej zależy jeszcze jakie obciążenie. Przy 7 osobach w aucie plus bagaże na trasie około 300 km spalił 14 litrów. W mieście na krótkie dystanse weźmie swoje pewnie około 18 litrów. Mam wersje stown'n'go.
Butla zamontowana jest w schowku na jedno z tylnych siedzeń i ma pojemność 35 l. Poprzedni właściciel mówił, że wcześniej butla była zamontowana w miejscu koła zapasowego, ale została przemontowana ponieważ zaczepiał butlą o podłoże.
Przewoziłem już jakieś mebelki koledze i jakoś daliśmy radę nawet bez złożenia tego jednego fotela. Ogólnie auto bardzo funkcjonalne. Fajne, wygodne. Spalanie spore ale to przecież duży ciężki samochód z dużym silnikiem.
Powrót do góry
jcent

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: CR-V III, 2010, automat 2,0
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Sty 2014, 22:02
Temat postu:

i ja planuję go kupić


Witam forumowiczów, jestem tu NOWY bo do tej pory jeżdżę Suzuki Baleno, ale teraz chcę się przesiąść na T&C. Z opinii, które od miesiąca czyta w internecie wydaje się, że to super autko. Pytanie moje jednak zmierza praktycznie ku dwum ważnym kwestiom, a mianowicie: realne spalanie na gazie ( jeżdżę wyłącznie zgodnie z przepisami bo życie mi coraz droższe, a lata ulicznych wyścigów dużym fiatem ojca mam już dawno za sobą), a drugie pytanie to jak FAKTYCZNIE z jego niezawodnością. Bardzo proszę drogich forumowiczów o jakże cenne dla mnie opinie. Dodam, że rozpatruję wariant 2005-2006 bo na nowszy po prostu nie mam kasy. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wasze cenne doświadczenia.
Powrót do góry
skype status
adrian20090

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: chrysler town & country 3.8 V6 180km
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Zakup T&C - Silnik, wersja itd. pytania


Witam posiadam od jakiegoś czasu t&c 3.8 gaz i butla w kole zapasowym ma 64 l ale gazu wchodzi 42l spalanie w miescie ok 20l na trasie nawet 12.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
whitee27

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy/Śląskie
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 4.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lut 2014, 18:13
Temat postu:

Posiadam T&C 4,0


Witam więc stałem się posiadaczem, T&C 4.0 z 2008r. jeżdżę swoim Chrystusem od 9 m-cy, naszukałem się i kupiłem egz. z małym przebiegiem 36 tyś mil. Nic się z nim nie dzieje lecz po zakupie był potrzebny warsztat ze sprytnymi mechanikami, do wymiany części eksploatacyjne, byłem w szoku ceny części zamiennych (tanie), tak założyłem LPG bo robię długie przebiegi, zamontowałem dwie butle w miejscu składanych siedzeń środkowych wchodzi tam 80l gazu i starcza na długo, spalanie od 9,9 do zależy od nogi Very Happy. Siedzeń w podłogę już nie schowam co nie znaczy że auto straciło na pakowności, zawsze można je postawić w pion Smile i czego to ja już nie wiozłem ... jeśli miałbym polecić to chyba swojej wersji 4.0 nie zamieniłbym na tę z mniejszym sinikiem, miałem okazję jeździć 3.3 i 3.8 ale to nie to samo. Wcześniej też miałem a nawet dalej mam Kia Sorento 3,5 V6 i też amerykańska wersja, więc raczej do Europejczyka już nie wsiądę Very Happy Tak więc polecam zakup T&C Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Town & Country »

Opinie o samochodach Chrysler Town & Country - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System