Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Sebring ) odpowietrznik układu chłodzenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaro04

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Chrysler sebring Touring
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2014, 14:02
Temat postu:

odpowietrznik układu chłodzenia


sebring touring 2.7 V6 rocznik 2005

Witam,

Mam pytanie do użytkowników tych silników, mają zamontowany odpowietrznik układu chłodzenia razem z czujnikiem temperatury. Oryginalne pękają po jakimś czasie i zaczynają cieknąc. U mnie było zresztą to samo, skończyło się wymianą całego elementu wraz z czujnikiem temperatury. Kupiłem zamiennik Dormana 902-302. Niestety ma on jakieś problemy z poprawną pracą czujnika temperatury. Wskazówka temperatury płynu chłodzącego w przypadku oryginału oscylowała w granicach środka skali w przypadku zamiennika wskazówka podnosi się raptem do drugiej działki i do tego są problemy z poprawną pracą wiatraków, późno się załączają, ostatnio zaczął gotować się płyn w zbiorniczku, podejrzewam, że może dochodzić do za mocnego nagrzewania się silnika non stop. Teraz pytanie - czy ten czujnik się wykręca i da się go zastąpić innym czy wymienia się cały odpowietrznik, czujniki są dostępne w sprzedaży ale ich sposób mocowania w tym silniku a konkretnie w tym odpowietrzniku może przy wykręcaniu spowodować uszkodzenie tego elementu. Miał juz ktoś z tym do czynienia ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
musashi1970

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: DODGE STRATUS 2,7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 19:21
Temat postu:

odpowietrznik układu chłodzenia


Witam
Mam dokładnie ten sam problem. Najpierw cieknący odpowietrznik. Kupiłem w USA /taniej wyszło o 40 %/. Po zamontowaniu było ok. Minęły 2 lata. Zauważyłem, że klima dział coraz gorzej. Co roku nabijana. Teraz nie działą zupełnie. W sierpniu tego roku okazało się, że po wyłączeniu silnika bulgocze w zbiorniku wyrównawczym, nie włączają się wentylatory. Pompa dział na 100 % prawidłowo, termostat też. Przyznam, że uszczelka korka w zbiorniku jest poszarpana. Jutro będę miał nową, to się zobaczy. Nie sprawdzałem jeszcze też bezpieczników, ale chyba są też ok. Nie mam pojęcia co może być przyczyną
Powrót do góry
yaro04

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Chrysler sebring Touring
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 23:00
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) odpowietrznik układu chłodzenia


Witam,

zapomniałem napisać, problem rozwiązany. Kupiłem drugi czujnik, ten dostarczany z odpowietrznikiem Dormana który masz jest do bani i wywal go. Zakupiłem taki http://www.ebay.com/itm/190823921727?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT nic lepszego już nie trafisz. Są jeszcze f-my Stand trochę tańsze, ale podają na forach, że ten jest najlepszy. Z przesyłką wyszedł mnie 37$. Wykreciłem stary (nie trzeba spuszczać płynu do tego) cała operacja to max poł godzinki roboty. Wszystko działa jak najlepiej w tej chwili, wiatraki załączają się prawidłowo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
musashi1970

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: DODGE STRATUS 2,7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 18:43
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) odpowietrznik układu chłodzenia


Witam
Termostat był padnięty i już wymieniony. Czujnik też był padnięty. Niestety-podczas próby wymiany /w serwisie Fiata/ mechanior wyrwał go z kawałem plastikowego odpowietrznika /zgadza się DORMAN/ i trzeba było go ściągać odpowietrznik. Części wziąłem z rockauto w USA. We wtorek zakup - w piątek u mnie. Wentylatory działają. Niestety majster twierdzi, że ciśnienie w układzie jest za duże i podejrzewa walniętą uszczelkę pod głowicą. Jak jest muszę sam obejrzeć i zaobserwować. Dziś dopiero odebrałem autko. Trochę to dziwne, że wszystko razem poszło. Chociaż czujnik i termostat był na 100% walnięty. Ale jak napisaem musy si sam temu pryzjrye. Mechanior twierdzi, że sprawdził to ściskając przewody ręką i są zbyt twarde. Pytanie tylko co to znaczy "zbyt twarde". Jutro rozgrzeję i sam "pomacam" Very Happy jak się włączą wentylatory.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Sebring »

Opinie o samochodach Chrysler Sebring - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System