Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 19:24
Temat postu:

Przeróbka świateł przednich


Ja rozwiązałem problem świateł z przodu tak :
1- odcięcie stałego światła pomarańczowego w kierunkowskazie
2- w miejsce obrysowego pomarańczowego, biała 5W - jako postojowe

dla informacji - obrysowe światło muszą mieć pojazdy których szerokość przekracza 2.1 m - wiec my nie musimy go mieć 2.014m. Smile

http://www.wroom.pl/dane,techniczne,chrysler,pacifica,fwd,2003;3342.html

światła rozdział 3

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

Radze Kolegom zlikwidować pomarańczowe światło z przodu - każdy, nawet głupi policjant wie, że takich świateł nie można mieć. Co do lamp głównych to najlepiej znaleźć rozsądnego diagnostę który nie czepia się mało ważnych rzeczy, a kontroluje to co ważne dla bezpieczeństwa.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 19:48
Temat postu:

temat do przemyśleń


proszę kolegów o przemyślenia w sprawie świateł mijania:

rozdział 3, & 13, pkt 5

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

nie ma w przepisach mowy o tym aby światła mijania musiały być asymetryczne

" światła mijania powinny dawać wyraźną granicę światła i cienia;".

I to na tyle - a co Wy na to ?
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 21:37
Temat postu:

re re


Koledzy z tymi swiatlami nie watpliwie macie racje,lecz zaden z was nie wspomnial o kierunkach na blotniku a one powinny byc.Ja jestem na etapie zakladania w miejsce odblasku na zdezaku co wy na to ?? pozdro Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 23:40
Temat postu:

Re: re re


tedi napisał:
Koledzy z tymi swiatlami nie watpliwie macie racje,lecz zaden z was nie wspomnial o kierunkach na blotniku a one powinny byc.Ja jestem na etapie zakladania w miejsce odblasku na zdezaku co wy na to ?? pozdro Tedi

po założeniu poprosze o zdjecia
ja mam nadzieje odbiore nowe swiatełka w poniedziałek to znaczy nowe reflektory soczewki, wkładam xenony i pewnie przód rozwiaże jak jak bodo lub kupie te zarówki z allegro
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 12:00
Temat postu:

światła Pacyfica


tedi napisał:
Koledzy z tymi swiatlami nie watpliwie macie racje,lecz zaden z was nie wspomnial o kierunkach na blotniku a one powinny byc.Ja jestem na etapie zakladania w miejsce odblasku na zdezaku co wy na to ?? pozdro Tedi


Tedi
Od godziny studiuje przepisy i doczytałem się że kierunki boczne mogą być, ale nie muszą. Czy znasz jakieś przepisy potwierdzajace konieczność posiadania kierunków bocznych ?

Zobacz załącznik nr 6 na dole strony

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

11) Jeśli kierunkowskazy boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami przednimi, to dla zapewnienia dobrej widoczności mogą być zamocowane dwa dodatkowe kierunkowskazy boczne.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 12:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 12:07
Temat postu:

światła mijania Pacyfica


Sprostowanie do mojej wcześniejszej wypowiedzi.
Doczytałem w szczegółowych warunkach (załącznik nr 6) ze jednak światła mijania powinny być asymetryczne. Sad
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 17:22
Temat postu:

Re: światła Pacyfica


bodo napisał:
tedi napisał:
Koledzy z tymi swiatlami nie watpliwie macie racje,lecz zaden z was nie wspomnial o kierunkach na blotniku a one powinny byc.Ja jestem na etapie zakladania w miejsce odblasku na zdezaku co wy na to ?? pozdro Tedi


Tedi
Od godziny studiuje przepisy i doczytałem się że kierunki boczne mogą być, ale nie muszą. Czy znasz jakieś przepisy potwierdzajace konieczność posiadania kierunków bocznych ?

Zobacz załącznik nr 6 na dole strony

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

11) Jeśli kierunkowskazy boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami przednimi, to dla zapewnienia dobrej widoczności mogą być zamocowane dwa dodatkowe kierunkowskazy boczne.



Kolego nie jestem expertem w tej dziedzinie, lecz wiem ze samochody wypozazone w kierunkowzkazy zachodzace na blotnik nie musza miec.Prostym przykladem jest FORD FOCUS lub PEUGEOT 206 maja kierunkowzkazy tak samo jak Pacifica od wewnetrznej strony,i maja dodatkowo na blotniku. Stad moja uwaga ze tez powinnismy miec je zamontowane,przepis wyraznie zaznacza ze pojazd ktory ma zamontowany chak holowniczy to musi miec je bezwarunkowo zamontowane.Nastepna tu poruszona kwestja pomaranczowego swiatla postojowego sa modele BMW co maja pomaranczowy postoj i stad pytanie jak to jest jedni moga drodzy nie ? Kolejny przyklad VOLVO S80 tez ma pomaranczowy obrys.Ja sie nie czepiam tego co tu piszemy i napewno jak trafimy na nadgorliwego Policjanta to zawsze sie do czegos przyczepi pozdrawiam Tedi

Taka mala mysl mi przyszla do glowy a co koledzy powiecie na zakupione przez nasze wladze F16 tez poprzerabiali co niektore zeczy.Wiadomo ze w USA maja swira na punkcie oswietlenia.Przykladem moze byc to ze sporo ich autek ma kierunkowzkaz czerwony z tylu to jednak mnie osobiscie sie tez nie podoba

Jeszcze jedno jesli chodzi o swiatla asymetryczne fakt nasza Pacifica ma odciecie ale asymetri brak,tylko pytanie po przerobieniu na XENON pozostaje nam brak spryskiwaczy co pozostawia nas z dalszym problemem
Powrót do góry
gadu-gadu
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 11:06
Temat postu:

światła Pacyfika


Tedi - nie musisz być ekspertem, ale jak bierzesz się za przeróbki to warto poczytać przepisy żeby sobie nie narobić "bigosu". Ingerując w odblaski może okazać się ze one nie bedą spełniać przepisów.
W linku który wam przesłałem jest wszystko opisane - i tak światła pozycyjne powinny być białe, dopuszcza się też światła żółte selektywne.
Dodam Ci jeszcze ze kierunek boczny ma być na wysokości min 50 cm., a odblask jest niżej.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 12:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


i dlatego ja odpuszczam sobie na razie kierunki w błotniku
a zainstaluje te żarówki co podawałem wam linka
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 12:16
Temat postu:

re re


Ok z tym obrysem nie pomyslalem ze wysokosc ma tu znaczenie.W takim razie lepiej w nasze swiatla obrysowe podlaczyc kierunki to jest prostrze.A w migacze zamontwac zarowki jak Kolega Warmik zaproponowal lub dolozyc dodatkowa zarowke biala.A odblask pozostawic w spokoju,tak czy inaczej jak sie ktos uprze to dowali za swiatla nie asymetryczne co nam daje przerubka na xenon skoro przepisy dokladnie mowia o spryskiwaczu.U nas moze jeszcze sie tak nie czepiaja o nie jak na Zachodzie podobnie u nas jest z postojem pomaranczowym.Nie raz przejezdzalem obok patrolu drogowego i nikt sie nie zucil na mnie,wiem wiem to wszystko do czasu czy my sami nie siejemy paniki miedzy soba.Ja mam przeglad na dwa lata od czasu jak Pacyfa zostala zarejestrowana na Polskie blachy dlatego moze jeszcze nie zrobilem zadnych zmian choc mysle dosc intensywnie nad tym.Pisalem w wczesniejszych postach juz o tym co nam wolno montowac a czego nie zapewniam was ze jesli Policja by chciala to ponad polowa samochodow mogla by miec zabrany dowod.Wiem ze to sie zmieni tylko pytanie kiedy.Odnosnie zarowek to 90% sprzedawanych w roznych marketach i innych placowkach handlowych jest bez homologacji owszem maja nr homologacji ale na same oprawki.Podobnie by mozna tu wspomniec o przyciemnianych szybach ale to inna bajka.Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 22:08
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach




po wymianie żarówek co wam pisałem
tak to teraz wyglada
a kierunek swieci sie na zółto
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lis 2008, 00:27
Temat postu:

Postojowki


Kierunki sa jak zawsze a postojuwki dają barwe ksenonow Smile potwierdzam bo tez je zakupilem.Ale tak naprawde to te pomaranczowe tez mi sie bardzo podobalo,troszke nas wyroznia na drodze.No i troszke mnie martwi to mruganie ich po wylaczeniu swiatel tak jak by wypalaly resztki pradu ?? pozdro Tedi

ps. jak mnie ktos lub cos zmusi to zaloze a narazie to tylko sprawdzilem jak to wyglada pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 00:39
Temat postu:

swiatla postojowe


Koledzy ostatnio mnie nurtuje problem z postojowkami mianowicie po jakies okolo 2 minutach same gasna.Wyszlo to u mnie dopiero jak kiedys stalem na ciemnej ulicy i wyszedlem zapalic fajeczke i zaskoczenie swiatelka zgasly Sad podchodze aby sprawdzic co sie stalo i tu zaskoczenie otwieram drzwi a one zapalily ponownie Smile stym ze po okolo 2 min zgasly Sad Niby nie problem nie zostawiam go zbyt czesto zaparkowanego na poboczu,ale jesli taka sytuacjia zaisnieje to co wtedy ??? Czy wy tez tak macie ? i czy mozna to jakos przestawic prosze o podpowiedz Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 15:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


witam tez zakupułem takie żarowki, ale ich na razie nie montuje .....chyba że będę musial, mam juz 1 przekroczenie prędkości na koncie, ale pan policjant z drogówki sie nie doczepił do świateł, tylko nie wiem czy jest mozliwość zamontowania tych spryskiwaczy do xenonów......moje auto kupiłem właśnie z xenonami ale spryskiwaczy brak.pozdrawiam
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 16:35
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Też zamówiłem te żarówki (dojadą w poniedziałek), ale załaduję je do schowka Laughing. Jak władza zaleci zmianę to uruchomię procedurę wymiany Laughing. Na razie podoba mi się tak jak jest Wink .
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System