Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 16:38
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


ja tez woze je w schowku Smile jak by co to mozna je na miejscu wymienic
Powrót do góry
gadu-gadu
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 16:43
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Pewnie ze oryginalne ladniejsze........przynajmniej z daleka widać jakie auto jedzie
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 16:47
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Dokladnie jestesmy z daleka rozpoznawani i mozemy z daleka juz widziec ze jedzie Pacifica Smile Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzej052

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Trójmiasto
Posiadane auto: Pacyfika
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:21
Temat postu:

Homologacja europejska


Witam.
Szukam pomocy.Pomykam od lat Chryslerami .300M,300C teraz Pacyfika 3.5 4x4.Nigdy nie było problemu z reflektorami .Nikt się nie czepiał.Chyba ogłosili jakąś akcję bo "pieczary" trzepią wszystkie amerykany o znak E .Homologacji europejskiej na przednie i tylne.
Zabierają dowody i na 7dni.Zastopowali cały Tczew i okolice.Dziś mnie capneli ale trafiłem na swojaka.Następne spotkanie może być mało śmieszne.Mam reflektory gołe bez oznaczeń i to też nie do przyjęcia.
Stawiam na kołki i szukam pomocy.Na aukcjach tylko wersje amerykańskie.Może macie jakiś pomysł ? Mam jeszcze KIA Sportage ale co to za jazda ,chyba po lesie.Zastanawiacie sie jakie dać żarniki,ale jak ten syndrom się przeniesie dalej to wszysc zaświecimy oczami.Myślę że to efekt nacisku dealerów ,poszły im zyski koło nosa. Very Happy
_________________
tylko amerykany
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 09:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


...to może sobie dorobimy taki znak homologacji E Laughing. Nie żarty na bok, ale w Poznaniu jest jeszcze spokój z takimi wariacjami. Panowie mieliście też takie zdarzenia?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 09:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 14:38
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Ale tak właściwie to w czym andrzej052 masz problem ?
otóż tylne światła mamy OK , kierunek jest pomarańczowy więc z tyłem nie może być problemu, jedynie brak przeciwmgielnego , ale to można samemu łatwo i tanio rozwiązać.
Przód ? jeśli chodzi o obrys wystarczy zamienić żarówki na białe , brak Ci asymetrii ? można się poratować ksenonami , Warmik miał przerabiać za 800 zł więc to nie droga impreza , pomarańczowy postój ? jeszcze łatwiej , wróć do poprzednich wypowiedzi a znajdziesz rozwiązanie w postaci jednej żarówki z diodami , link do sprzedawcy też gdzieś się znajdzie a Warmik zamieścił zdjęcia . Więc w czym kolego jeszcze problem ? poczytaj poprzednie posty tam masz kilka podpowiedzi.
pozdrawiam
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
Morty

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5 Touring 2005 Signature
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 17:30
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


problem z kseonami jest taki ze brak jest spryskiwaczy
Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 17:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Spryskiwacze? mam u siebie też ksenony, i szukałem rozwiązania ......przypatrywalem się inny autkom z ksenonami ......jedne mają spryskiwacze inne nie....więc co jest grane??......wydaje mi się ze obrysówki moga zostać pomarańczowe inne aota mają takie i to europejskie
Powrót do góry
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 18:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Morty napisał:
problem z kseonami jest taki ze brak jest spryskiwaczy

ty jak widze to samo czarnowidztwo uprawiasz
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
andrzej052

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Trójmiasto
Posiadane auto: Pacyfika
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 18:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Problem polega na tym że żadne lampy nie mają homologacji europejskiej. Jest to znak E oraz w kółku liczba oznaczająca kraj certyfikatu np.1 to niemcy a 11 angole. Żaden gliniarz na drodze nie stwierdzi asymetrii tylko szuka znaku dopuszczenia. Brak znaku oznacza odebranie dowodu rejestracyjnego i usunięcie usterki w ciągu 7 dni. Ot cały problem. Nie dotyczy on tylko amerykanów. Ale nas jest najłatwiej wyłowić z tłumu.1/3 samochodów ma zarówno reflektory jak i tylne zespoły bez znaków. Wszystkie zamienniki albo podróby z Tajwanu są całkowicie pozbawione oznaczeń a to już jest niezgodne z przepisami. Odsyłam na strone http://www.raa.radiorekord.pl/informa/reflektory2002.htm
To że nasze tylne zespolone wyglądają i z pozycji technicznej są zgodne z przepisami to nie oznacza ich dopuszczenia do stosowania w Europie. Pacyfika nigdy nie była wprowadzona na rynek europejski więc zamienników z oznaczeniami brak!!! I tu jest problem. Zabiorą ci dowód i wpiszą co zrobić .Jaki diagnosta ci się „podłoży”? Właśnie to ćwiczą moi koledzy .
Z Jepp- ami nie ma problemu są nowe i są używki z homologacją E. Ale dajcie mi namiar na coś od packi. Evil or Very Mad
_________________
tylko amerykany
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Morty napisał:
problem z kseonami jest taki ze brak jest spryskiwaczy

o jakie spryskiwacze Wam chodzi ? ja mam autko w wersji Limited z oryginalnymi ksenonami i żadnych spryskiwaczy nie mam , tak a pro po , w jakim celu miały by być ?
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


coś do poczytania
Samochody z rynku amerykańskiego wymagają czasami przeróbek dostosowujących pojazd do polskich przepisów. W oparciu o art.68 ust 4 oraz art. 80 b ust. 1 punkt 1-4 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dopuszczony jest indywidualny import samochodów spoza granic Unii Europejskiej, bez konieczności uzyskiwania każdorazowo świadectwa homologacji produktu. Faktem jest, że wszystkie pojazdy w USA maja homologacje, są produkowane zgodnie z amerykańskimi normami i otrzymały certyfikaty zgodności z wymaganymi normami.

Większość amerykańskich samochodów posiada już homologacje zatwierdzone przez Unię Europejską. W przypadku importu jednego samochodu będącego nowym środkiem transportu importer zwolniony jest z przedstawienia w Urzędzie Komunikacji wyciągu ze świadectwa homologacji wydawanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Różnice w przepisach amerykańskich i europejskich są niewielkie, przeróbkę jednak musi przejść oświetlenie. W samochodach amerykańskich reflektory główne są symetryczne,a kierunkowskaz miga wraz ze światłem postojowym. Natomiast z tyłu, w niektórych autach, kierunkowskaz jest czerwony a dodatkowo brakuje światła przeciwmgielnego. Amerykańskie światła mijania mają zarys symetryczny, czyli świecą zgodnie z logika na wprost . Natomiast europejskie muszą mieć zarys asymetryczny. Strumień światła po prawej stronie jest odchylony w prawo, aby pobocze drogi było lepiej oświetlone. Przeróbkę świateł można wykonać na kilka sposobów. Auto 1Pierwszy to wklejenie do oryginalnego reflektora soczewki z europejskim atestem. Z zewnątrz wygląd reflektora się nie zmienia. Droższa jest wersja z ksenonami, gdyż trzeba dołożyć spryskiwacze reflektorów i układ automatycznej regulacji zasięgu. Jest to obowiązkowe wyposażenie, bez którego auto nie przejdzie badania technicznego. Innym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wymiana całych lamp na europejskie. Koszty są różne, od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Jednak nie zawsze wymiana lamp jest łatwa, ponieważ zdarza się, że kształty elementów mocujących nieco się różnią i aby wszystko dobrze pasowało trzeba wymienić jeszcze inne elementy (np. atrapę), co dodatkowo podnosi koszty. Kolejną czynnością z przodu jest rozdzielenie świateł pozycyjnych od kierunkowskazów. W większości aut jest to w miarę prosta operacja. Również z tyłu jest trochę pracy. Większość modeli z USA ma czerwone kierunkowskazy, co jest niezgodne z polskimi przepisami. Przeróbkę można wykonać na trzy sposoby. Pierwszy i najdroższy to wymiana lamp. Drugi, znacznie tańszy, to włożenie pomarańczowych żarówek w miejsce świateł cofania i oczywiście zamiana obwodów. Światło cofania jest również obowiązkowe, więc należy dołożyć nową lampę np. pod zderzakiem. Trzecia możliwość to wycięcie części klosza i wstawienie pomarańczowego szkła. Jednak nie we wszystkich lampach można taką operację wykonać. Na koniec pozostaje jeszcze dołożenie światła przeciwmgielnego. To jednak nie wszystko. Jeśli wylot rury wydechowej jest skierowany w prawą stronę trzeba i to przerobić. Na szczęście nie jest to droga operacja (ok. 30 zł). W niektórych autach mogą również wystąpić problemy z zamontowaniem tablicy rejestracyjnej. Jeśli z tyłu nie mieści się ona w miejscu do tego przeznaczonym, to trzeba zamontować dodatkowe oświetlenie tablicy, lub zamówić tablicę kwadratową zamiast podłużnej. Kompleksowa przeróbka świateł zajmuje najczęściej kilka godzin pracy i kosztuje różnie w zależności od modelu samochodu. Sporo warsztatów posiada praktykę w takich adaptacjach.Można zaoszczędzić kosztów kupując w Polsce lub Niemczech części używane, głównie lampy, a te amerykańskie mozna sprzedać np na Allegro lub E-bayu. Końcowym etapem jest wizyta na stacji diagnostycznej i jeśli wszystkie przeróbki są prawidłowo wykonane diagnosta wystawia pozytywną opinię\

i co wy nato !!!
czyli nie trzeba by był znak e
wazne by były asymetryczne,biale postojówki,żółte/pomarańczowe kierónki i przeciw mgielne tył
i po problemie
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
andrzej052

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Trójmiasto
Posiadane auto: Pacyfika
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Z całym szacunkiem .Ci przy drodze to nie intelektualiści.Dostali wytyczne.......E.Dyskusja jest bezprzedmiotowa.I taki ma być.Odwołać można się do "kiszki stolcowej".Za siedem dni przesiadasz się na MZK.
Widzę że jesteś "opcykany" w przepisach.Może znasz taki który mówi konkretnie np.nie jest wymagana homologacja na elementy oświetlenia
jeśli cały wyrób ma homologację kraju producenta.
Wdzięczność moja będzie dozgonna.To nie może być zasada Słodowego
tu przyciąć tu wstawić i OK.Mają poprzerabiane Jeep-y tak jak piszesz.I odzywka pana gli..... "o ingerencja techniczna.To należy sprawdzić na stacji diagnostycznej.termin 7 dni".A diagności poszczani ze strachu.
Godzinkę temu dzwonił do mnie kumpel,w Gdańsku już trzepią.Zabrali mu dow.Audi TT z ameryki.
Sorki .Mam pomysła ale to jak się uda , Idea opiszę.
_________________
tylko amerykany
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 01:07
Temat postu:

Re re


Tak czytalem i znalazlem dosc ciekawy artykul Sad a co gorsze jak tak wszyscy zaczną siac panike, to faktycznie zaczną nas scigac.A tak jak i ja wczesniej pisalem ci co czytali to wiedza,jak by chciec dokladnie ten przepis respektowac to ponad 50% samochodow powinna miec problemy z oswietleniem i zabrany dowodzik a to ze zarowka z marketu co ma homologacjie tylko na oprawke a nie na zarnik,lampy podroby bo byly tansze itp.A pamietacie czasy ile to bylo gadania ze skladaki sa niebezpieczne ??? tak naprawde to nie byly zadne skladaki tulko ominiecie przepisoe celnych.Wystarczylo odkrecic zawieszenie i juz byl skladak paranoja ale nasze urzedasy nas sami do tego zmuszali pozdro Tedi
http://www.miasik.net/archive/tag/samochod/
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzej052

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie Trójmiasto
Posiadane auto: Pacyfika
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 16:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Witam.
Od wczoraj jestem szczęśliwy. Very Happy Mam homologację na E 1. Przód i tył.
Z całą numeracją HRC itd.Jak to załatwiłem? Shocked Kto bedzie potrzebował z Trójmiasta albo okolicy podać meil.Tylko nie czekajcie aż wam zabiorą kwity,bo to wtedy........d..a.
Pazdrawiam.
_________________
tylko amerykany
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System