Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 14:19
Temat postu:

Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Witam
Przymiarzałem się do wymiany żarówki w prawym reflektorze i po dokręceniu 2 śrub, powinna się lampa przednia dać wyjąć, niestety coś ją blokuje. Czy Ktoś w Was już wymianiał żarówki ( w końcu to treoretycznie trywialna operacja), a jeśli tak to jaki jest haczyk, że lampa nie che wyjść na zewnątrz.
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
nasal
Powrót do góry
cubitus

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica, 4x4, 3.5, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 18:42
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


Witam!

Ja to przerabialem - faktycznie sa tam zaczepy ktore trzymaja reflektor. Zatem po wykreceniu srub najlepiej czyms podwarzyc go (udalo mi sie palcami wkladajac je pomiedzy blotnik a reflektor) i wypchnac go na zewnatrz.
Natomiast wkladajac go spowrotem trzeba uwazac zeby nie wszedl zle. Mi sie tak stalo i sie niezle namordowalem zeby go wyciagnac. Zatem ostroznie!
To powodzenia. Jakby byly jeszcze jakies pytania to sprobuje pomoc.
Pozdro!
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 21:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


to jeszcze powiedzcie mi jakie są tam żarówki ??
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 22:53
Temat postu:

Ciekawe pytanie


Widze ze kolego poruszyles dosc istotny temat. Mianowicie żarowki warto by bylo pomyslec o zapasie,tobie sie przepalila czy moze chcesz zmienic na jakies inne ??
Powrót do góry
gadu-gadu
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 00:12
Temat postu:

Re: Ciekawe pytanie


tedi napisał:
Widze ze kolego poruszyles dosc istotny temat. Mianowicie żarowki warto by bylo pomyslec o zapasie,tobie sie przepalila czy moze chcesz zmienic na jakies inne ??


Witam

A co do zmiany? Nie zastanawiałem się. Chydzi pewnie o zmianę na europejski system? CHyba nie ma sensu. Dostępność w W-wie żarówek jest OK, a i tak uważam, że dobre jest posiadać w aucie komplet zapasowy.
I tak będę chciał zrobić w systemie oświetlenia zmiany, tzn, brak jest światła przeciwmgielnego z tyłu i pozycyjnego białego z przodu. Pozycyjne z przodu jest, ale zespolone z kierunkowskazem, więc można zasilanie kierunkowskazu puścić na 2 włókna, a + od pozycji wykorzystać na pozycyjne, które trzeba dorobić. Przeciwmgielne w tyłu ktoś proponował mi, że da w miejsce jednego światła cofania czeroną żarókę, przerobi okablowanie, dorbi włącznik i już.
Cały komplet zmian to koszt 1000+VAT. Czy uważa Kolego że cena jest adekwatna do usługi i czy jest to najbardziej optymalne rozwiązanie?

pozdrawiam,
nasal
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 00:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 00:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


warmik napisał:
to jeszcze powiedzcie mi jakie są tam żarówki ??


Witam

Jak mi się jutro uda wyjąc reflektor to spiszę kody wszystkich żarówek, porównam z tym co jest w podręczniku użytkownika i napiszę wiadomość.

pozdrawiam,

nasal
Powrót do góry
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 20:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


dziś robiłem rozeznanie i tam są chyba H7
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2008, 22:50
Temat postu:

Re: Ciekawe pytanie


nasal napisał:
tedi napisał:
Widze ze kolego poruszyles dosc istotny temat. Mianowicie żarowki warto by bylo pomyslec o zapasie,tobie sie przepalila czy moze chcesz zmienic na jakies inne ??


Witam

A co do zmiany? Nie zastanawiałem się. Chydzi pewnie o zmianę na europejski system? CHyba nie ma sensu. Dostępność w W-wie żarówek jest OK, a i tak uważam, że dobre jest posiadać w aucie komplet zapasowy.
I tak będę chciał zrobić w systemie oświetlenia zmiany, tzn, brak jest światła przeciwmgielnego z tyłu i pozycyjnego białego z przodu. Pozycyjne z przodu jest, ale zespolone z kierunkowskazem, więc można zasilanie kierunkowskazu puścić na 2 włókna, a + od pozycji wykorzystać na pozycyjne, które trzeba dorobić. Przeciwmgielne w tyłu ktoś proponował mi, że da w miejsce jednego światła cofania czeroną żarókę, przerobi okablowanie, dorbi włącznik i już.
Cały komplet zmian to koszt 1000+VAT. Czy uważa Kolego że cena jest adekwatna do usługi i czy jest to najbardziej optymalne rozwiązanie?

pozdrawiam,
nasal


Kolego ta kwota ktora wymieniles jest chyba troszke wygorowana.Mianowicie sam myslalem jak to by mozna dopasowac do europejskich norm.Zaczne od tylu swiatlo przeciwmgielne fakt tez wpadlem aby wykorzystac jedno z swiatel cofania,wstawil bym tam zarowki diodowe pobieraja tak malo pradu ze mozna by wykorzystac istniejaca instalacjie.sterowanie przekaźnikiem oto link gdzie mozna zakupic takie zarowki http://www.allegro.pl/item436117044_zarowki_led_do_aut_z_usa_3156_i_3157_18_diodowe.html
Jesli chodzi o przod to jeszcze latwiej bo nie trzeba zadnej wielkiej instalacji ani dodatkowego wlacznika jak w przypadku tylnego przeciwmgielnego.Mianowice tak aby bylo zgodnie z kodeksem jak u nas to kierunki zostawiamy tam gdzie mamy mozna wylączyc jeden obwod i po sprawe , a tam gdzie mamy obrys postoju na skrajnym rogu wstawiamy biale diody i mamy postoj.To na tyle jesli chodzi o reflektory , z tym ze nadal nam brakuje kierunku na blotniku ale jest to dosc proste mozna wkleic dodatkowa lampke w odblask na zderzaku i po sprawie Smile to moje rozeznanie nad ktorym pomyslalem jesli juz zostane zmuszony do przerobki
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Paź 2008, 22:25
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Wymiana żarówek w przenich reflektorach


to co wiadomo jakie są te żarówki?? czy napewno H7 ??
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Paź 2008, 22:16
Temat postu:

Re: Ciekawe pytanie


tedi napisał:
nasal napisał:
tedi napisał:
Widze ze kolego poruszyles dosc istotny temat. Mianowicie żarowki warto by bylo pomyslec o zapasie,tobie sie przepalila czy moze chcesz zmienic na jakies inne ??


Witam

A co do zmiany? Nie zastanawiałem się. Chydzi pewnie o zmianę na europejski system? CHyba nie ma sensu. Dostępność w W-wie żarówek jest OK, a i tak uważam, że dobre jest posiadać w aucie komplet zapasowy.
I tak będę chciał zrobić w systemie oświetlenia zmiany, tzn, brak jest światła przeciwmgielnego z tyłu i pozycyjnego białego z przodu. Pozycyjne z przodu jest, ale zespolone z kierunkowskazem, więc można zasilanie kierunkowskazu puścić na 2 włókna, a + od pozycji wykorzystać na pozycyjne, które trzeba dorobić. Przeciwmgielne w tyłu ktoś proponował mi, że da w miejsce jednego światła cofania czeroną żarókę, przerobi okablowanie, dorbi włącznik i już.
Cały komplet zmian to koszt 1000+VAT. Czy uważa Kolego że cena jest adekwatna do usługi i czy jest to najbardziej optymalne rozwiązanie?

pozdrawiam,
nasal


Kolego ta kwota ktora wymieniles jest chyba troszke wygorowana.Mianowicie sam myslalem jak to by mozna dopasowac do europejskich norm.Zaczne od tylu swiatlo przeciwmgielne fakt tez wpadlem aby wykorzystac jedno z swiatel cofania,wstawil bym tam zarowki diodowe pobieraja tak malo pradu ze mozna by wykorzystac istniejaca instalacjie.sterowanie przekaźnikiem oto link gdzie mozna zakupic takie zarowki http://www.allegro.pl/item436117044_zarowki_led_do_aut_z_usa_3156_i_3157_18_diodowe.html
Jesli chodzi o przod to jeszcze latwiej bo nie trzeba zadnej wielkiej instalacji ani dodatkowego wlacznika jak w przypadku tylnego przeciwmgielnego.Mianowice tak aby bylo zgodnie z kodeksem jak u nas to kierunki zostawiamy tam gdzie mamy mozna wylączyc jeden obwod i po sprawe , a tam gdzie mamy obrys postoju na skrajnym rogu wstawiamy biale diody i mamy postoj.To na tyle jesli chodzi o reflektory , z tym ze nadal nam brakuje kierunku na blotniku ale jest to dosc proste mozna wkleic dodatkowa lampke w odblask na zderzaku i po sprawie Smile to moje rozeznanie nad ktorym pomyslalem jesli juz zostane zmuszony do przerobki


Witam
Przedłużałem dowód w DOdge Grand Caravan'ie. Miałem przerobimy tył, w obrębie lamp oraz przeód przerobiomy bez zmiany śiwcenia lamp. Odrzucono mnie w 3 stacjach kontroli. Na Targowej założono mi soczewki i przeszło.
W Pacifica mam przegląd ważny do października 2009, ale byłam na stacji kontroli i powiedziano mi, że za rok będę mniał problem bo światło krótkie są symetryczne. W związku z tym również przerobiłem światła, tym razem na xenony i po ponownej wizycie stwierdzono, że jest OK.
Jeżdżę dużo po Warszawie i po kraju i aut ze zmienionymi światłami jest niewiele. Widać miałem mało szczęścia odwiedzając Stacje Kontroli, chyba że zaostrzyli przepisy i zaczęli egzekwować wymagania świateł asymetrycznych.
Reasumując: koszt xenonówi rodzielenie kierunkowskazów z przodu plus światło przeciwmgielne z tyłu to koszt 2000PLN + VAT, chyba że ktoś jest prywatnie to VATu nie płaci. Efekt, całkiem niezły. Warsztat w Warszawie na Targowej 7.
Montaż soczewek, mniej udany jeśli chodzi o wygląd, tyle że skuteczny bo przegląd podbity.
Pozdrawiam,
nasal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System