Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler ) Chrysler Voyager nie chce odpalić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coolavy

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Chrysler Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 11:29
Temat postu:

Chrysler Voyager nie chce odpalić


Witam,

Jestem od kilku miesięcy właścicielem Chryslera Voyager, pojemność 3.3, rocznik 2014. Samochód posiada instalację gazową, więc paliwo nie zjada domowego budżetu:) Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta, bo duże, przestronne i pakowne - w sam raz dla mojej powiększającej się rodziny;)
Zazwyczaj bezawaryjne ostatnio niestety nastręcza mi pewnych problemów. Ale może opiszę całą sytuację od początku. Zaznaczam, że nie znam się zbytnio na samochodach, więc mój opis może być nieco niejasny.

 żona wzięła samochód na zakupy, gdzie na parkingu zostawiła włączone CD przy wyłączonym silniku (w samochodzie była jeszcze Babcia z Młodym)
 po powrocie już nie udało się jej odpalić samochodu normalnym trybem, więc odpalono na kable (włączone radio zabiło aku)
 tego samego dnia zrobiliśmy jeszcze trochę kilometrów i już auto normalnie odpalało
 następnego dnia znów gdzieś się wybieraliśmy i tym razem samochód znów nie chciał odpalić. Pierwsza myśl - znów aku padło, i znów cała operacja z kablami. Niestety nic to nie pomogło
 wyjąłem aku, dolałem wody (był suchy oczywiście) i podłączyłem na noc do prostownika, włożyłem z powrotem i znów nic, kręci ale jakby brakowało mu ostatniego kopniaka, żeby zaskoczył
 wymieniłem aku na nowe i znów to samo. Rozrusznik (jak sądzę) kręci, nawet mam wrażenie że silnik lekko zaczyna łapać, ale dusi się w końcu i nic z tego nie wychodzi

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem tego, że auto nie chce odpalić? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Zaznaczam od razu, że auto jest zatankowane;) Zarówno gazem jak i benzyną.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Chrysler Voyager nie chce odpalić


Witam.
Pobieżny opis problemu a przyczyn może być wiele.Auto stało z odtwarzaczem na włączonym zapłonie?
Po pierwsze czy palą się kontrolki np set control? Bezpieczniki oki?Wskaźnik temperatury i paliwa i obrotomierz działają podczas kręcenia?
Masz gaz może nawaliła pompa benzyny...czy ją słychać po przekręceniu kluczyka?Może nie podawać paliwa bo uszkodzona albo za małe ciśnienie...
Mógł zastrajkować układ zapłonowy...cewka/już nie domaga albo siadła/ nie daje iskry,musisz sprawdzić .
Trudno podpowiedzieć z twojego opisu.
Aby wyłapać część problemów spróbuj odpalić auto bezpośrednio w trybie awaryjnym na gazie...trochę to trwa zanim silnik przełamie i odpali, ale jeśli problemy tylko z układem zasilania w benzynę to odpali z problemami.

A na początek odepnij klemy aku i po odpięciu połącz na chwile klemy kluczem aby zrzucić ładunek elektryczny i zostaw na ok 10 min....później podepnij i spróbuj uruchomić

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
coolavy

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Chrysler Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 16:40
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Chrysler Voyager nie chce odpalić


Pobieżny opis problemu a przyczyn może być wiele. Auto stało z odtwarzaczem na włączonym zapłonie?
Stało bez zapłonu.

Po pierwsze czy palą się kontrolki np set control?
Palą się.

Bezpieczniki oki?Wskaźnik temperatury i paliwa i obrotomierz działają podczas kręcenia?
Tak, działają jak sądzę. Cała deska rozdzielcza miga jak choinka.

Masz gaz może nawaliła pompa benzyny...czy ją słychać po przekręceniu kluczyka?Może nie podawać paliwa bo uszkodzona albo za małe ciśnienie...
Niestety nie wiem, czy słychać pompę. Dla mnie to nowośćWink

Mógł zastrajkować układ zapłonowy...cewka/już nie domaga albo siadła/ nie daje iskry,musisz sprawdzić .
Trudno podpowiedzieć z twojego opisu.

Do sprawdzenia na pewno, ale żeby to ogarnąć muszę się najpierw dowiedzieć jak. Już we własnym zakresie;)

Aby wyłapać część problemów spróbuj odpalić auto bezpośrednio w trybie awaryjnym na gazie...trochę to trwa zanim silnik przełamie i odpali, ale jeśli problemy tylko z układem zasilania w benzynę to odpali z problemami.
W jaki sposób to zrobić?

A na początek odepnij klemy aku i po odpięciu połącz na chwile klemy kluczem aby zrzucić ładunek elektryczny i zostaw na ok 10 min....później podepnij i spróbuj uruchomić
Teraz jest już nowy akumulator. Nie wiem czy jest sens.

Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Wto 09 Gru 2014, 13:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Chrysler Voyager nie chce odpalić


Witam.
1.Zrób mimo wszystko reset kompa, odłącz aku na całą noc.
2.Zrób kluczykowanie błędów...poszukaj opisu na forum w dziale voyagera i grand voyagera.
3.Set control i ogólnie problem z masą opisany na jednym z podanych wyżej działów....są tam i moje posty...poszukaj i przeczytaj. Może być także problem z masą na zestaw wskaźników, szukanie i lutowanie.
4.Pompę czy chodzi usłyszysz gdy włożysz kluczyk i przekręcisz w położenie włączenia kontrolek...krótkie buczenie dochodzące z tyłu auta/słyszalne w kabinie/, pompa przez parę sekund podaje paliwo-uzupełnia ciśnienie.
Jeśli nie słychać to albo padła albo połączenia elektryczne...bezpiecznik,zasilanie,przekaźnik...
Jeśli chodzi odkręć/zdemontuj/ przewód doprowadzający...sprawdź wydatek przy kręceniu.
5.Cewkę czy daje iskrę sprawdź wskaźnikiem na przewodach wn, albo kable zdjęte i dodatkowa świeca do masy i czy jest iskra. Sprawdź także zasilanie na cewkę/elektryka/
6.Odpalanie awaryjne na gazie....wciśnij /przed zapłonem/przycisk na centralce gazu i trzymając go kręć aż zapiszczy i wszystkie kontrolki zaświecą się na centralce...trzymaj i kręć aż zaskoczy i operując pedałem gazu wkręć na obroty.

Może być problem z czujnikami itp...ale zajmij się na początek tym.
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler ) Dyskusje ogólne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System