Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 10:07
Temat postu:

pacyfika 4.0 - skrzynia


Sytuacja wygląda tak : są szarpnięcia przy zmianie biegów z 2 na 3, po dłuższej jeździe ustępuje. Szczególnie jest to odczuwalne przy wolnym ruszaniu, jak depnę mocniej to nie czuć szarpnięcia.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 10:53
Temat postu:

Re: pacyfika 4.0 - skrzynia


bodo napisał:
Sytuacja wygląda tak : są szarpnięcia przy zmianie biegów z 2 na 3, po dłuższej jeździe ustępuje. Szczególnie jest to odczuwalne przy wolnym ruszaniu, jak depnę mocniej to nie czuć szarpnięcia.


Kolego a oleju masz dosyc ? czasem przy tego typy dolegliwosciach pomaga wymiana na nowy i oczywiscie wymiana filtra.Chrysler zaleca wymiane oleju co 60000 tys pozdro Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 11:07
Temat postu:

pacyfika skrzynia


Wymiana nie jest potrzebna bo pacyfica ma 10.000 km. a co do poziomu to mam pewien problem, bo nie mam miarki poziomu oleju w skrzyni Smile, zakładam (nie wiem czy słusznie) ze jest właściwy bo nie ma zadnych wycieków a sam. jest prawie nowy. Spotkałem się z podobną usterką u znajomego i przyczyną szarpnięć była wyrobiona poduszka.
Czy mógłbyś polecić sprawdzony serwis ?
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
lukins

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 19

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 12:02
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Jak to nie masz miarki poziomu oleju w skrzyni? Dobrze rozejrzałeś się pod maską? Tam powinny być dwie miarki - jedna (bliżej chłodnicy, większa) to olej w silniku, druga (stojąc przed maską, jest po prawej stronie bloku silnika, mniejsza niż od silnikowego) od skrzynki.
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 12:05
Temat postu:

Re: pacyfika skrzynia


bodo napisał:
Wymiana nie jest potrzebna bo pacyfica ma 10.000 km. a co do poziomu to mam pewien problem, bo nie mam miarki poziomu oleju w skrzyni Smile, zakładam (nie wiem czy słusznie) ze jest właściwy bo nie ma zadnych wycieków a sam. jest prawie nowy. Spotkałem się z podobną usterką u znajomego i przyczyną szarpnięć była wyrobiona poduszka.
Czy mógłbyś polecić sprawdzony serwis ?

No to fakt autko prawie nowe.A co do miarki to brakuje ci jej czy niema bo jest iina forma sprawdzania poziomu oleju.Np. Audi lub VW ma kontrolke poziomu oleju w samej misce olejowej skrzyni.A co do poduszki przy tak malym przebiego nie sadze aby to ona byla winna.
Pytasz o fachowcow od skrzyn automatycznych to niemam nikogo sprawdzonego lecz slyszalem dobra opinie o tej firmie WWW.autoprecyzja.pl pozdro Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 12:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 15:29
Temat postu:

skrzynia do 4.0


Witajcie.
Miejsce na miarkę jest, tylko ze w nowych Pacyficach nie dają miarki, a jej miejsce jest korek Smile. Trzeba chyba sobie dokupić, nie przewidują aby Amerykanin mierzył poziom oleju.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
jack1313

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 41

Posiadane auto: CHRYSLER PACIFICA 4*4, 3500, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 15:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Panowie, mam pytanie: przymierzam się do wymiany klocków, filtrów itp. Mój kolega się tym zajmuje więc wpadłem na pomysł że kupię części na allegro a on mi to wymieni (wiadomo kasa misiu kasa).
Chciałbym aby ktoś mi podpowiedział jakiej firmy mam kupić części : klocki, filtry powietrza i kabinowy, końcówki drążka bo widzę że ceny są różne. Tak naprawdę do serwisu mam zamiar pojechać tylko ze skrzynią biegów (wymiana oleju). Czy klocki mają czujniki czy wymienia się je na "oko"?
czy jest to duży problem dla kogoś kto robi to stale w innych samochodach? chyba nie ma tam wielkiej "polityki", co? Filtr powietrza to chyba moge wymienić sam po co w serwisie? tylko jaki mam kupić ...
pomocy Very Happy
_________________
i co? fajne autko Smile
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 13:08
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Witam Panowie.
Szukam pomocy z przednim zawieszeniem
Otóż sprawa wygląda następująco :
po kupnie coś mi stukało z przodu , trzy stacje diagnostyczne badały i nic ! Nie mogli nic stwierdzić na 100 % - mówili że jest OK , a nadal stuka .
Więc szukałem metodą prób i błędów, wymieniłem gałki ( końcówki drążka kierowniczego ) bo miały lekkie luzy - nic stuka nadal , wymieniłem łączniki stabilizatora bo miały maleńkie luzy - nic stuka nadal , kolej na amortyzatory - ich sprawność to około 60 % ( kiedyś w mondeo miałem podobnie , amory sprawne a stukało , po wymianie ustało ), ale przecież tą metodą to wymienię całe auto , nie mówiąc o kosztach ,
Dwa pytania :
1. czy ktoś ma jakiś inny pomysł na moje stukanie ?
2. czy ma ktoś dojście do amorów przednich w dobrej cenie ? jeśli tak to proszę o namiary !
Pozdrawiam.
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 16:32
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


KwintoHK napisał:
Witam Panowie.
Szukam pomocy z przednim zawieszeniem
Otóż sprawa wygląda następująco :
po kupnie coś mi stukało z przodu , trzy stacje diagnostyczne badały i nic ! Nie mogli nic stwierdzić na 100 % - mówili że jest OK , a nadal stuka .
Więc szukałem metodą prób i błędów, wymieniłem gałki ( końcówki drążka kierowniczego ) bo miały lekkie luzy - nic stuka nadal , wymieniłem łączniki stabilizatora bo miały maleńkie luzy - nic stuka nadal , kolej na amortyzatory - ich sprawność to około 60 % ( kiedyś w mondeo miałem podobnie , amory sprawne a stukało , po wymianie ustało ), ale przecież tą metodą to wymienię całe auto , nie mówiąc o kosztach ,
Dwa pytania :
1. czy ktoś ma jakiś inny pomysł na moje stukanie ?
2. czy ma ktoś dojście do amorów przednich w dobrej cenie ? jeśli tak to proszę o namiary !
Pozdrawiam.


a co z mocowaniami amortyzatorów sprawdzał ktoś
i druga sprawa co drążkami kierowniczymi one też mogą postukiwać(choć rzadko bardziej luzy na kierownicy)
może popukiwać zacisk, klocki(przy hamowaniu nie powinny)
mogą być wyrobione gumy na stabilizatorze tez będzie stukot
i w zasadzie ostatnia rzecz to wahacze
wiem nie pocieszyłem Cię
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Morty

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5 Touring 2005 Signature
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 16:15
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Witam.

Mam pytanie czy w waszych autach jak jest skrzynia w pozycji neutralnej to mozecie wkrecic silnik do wysokich obrotow?bo umnie przy 3500 odcina.
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 00:00
Temat postu:

Re re


Kolego to jest normalne tak ma byc. pozdro Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 10:33
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Witam Panowie.
Postanowiłem podzielić się z Wami wynikiem moich prac przy naszej bestii bo udało mi się rozwiązać problem stukań i pukań o których pisałem wcześniej , okazało się że powodem są mocowania amortyzatorów . Można to w bardzo prosty i łatwy sposób sprawdzić , lecz na trzech stacjach diagnostycznych które odwiedziłem na to nie wpadli . Dla mniej wtajemniczonych podaję że wystarczy wjechać na " trzepaczkę " do sprawdzania sprawności amortyzatorów , podnieść maskę i chwycić śrubę która wystaje z mocowania amortyzatora. Po włączeniu trzepaczki można wyczuć bardzo wyrażnie stuki ! Wszyscy sprawdzali zawieszenie wzdłuż i wszerz i nic. Podawali możliwe powody : gałki , łączniki , ( to wymieniłem) gumy stabilizatora , sworznie , wahacz ........ wymieniłbym pół auta a dalej by stukało.
Zastanawiam się nad zasadnością wymiany tych mocowań już teraz , bo amortyzatory mają sprawność 57 % i 60 % , więc są całkiem niezłe , może sprawność nie jest najlepsza ale różnica między nimi jest mała
(dopuszczalna różnica do 15 %) , więc chyba poczekam jeszcze jakiś czas i wymienię mocowania wraz z amortyzatorami , gdyż po wymianie samych mocowań , może się okazać że również będzie pukać , bo amory mogą również to robić , miałem tak w voyagerze (tył) amory były OK a również stukało na dziurach , po wymianie ustało , a po za tym i tak w obu przypadkach : amory czy mocowania trzeba ustawiać zbieżność , więc poczekam i zrobię wszystko razem .
Przy okazji wyszło że mam wyciek na przewodzie od wspomagania , są dwa : dłuższy zawijany - chyba od powrotu i krótszy chyba ciśnieniowy ( kto ma doświadczenie w tej kwestii ? - proszę o potwierdzenie lub proszę mnie poprawić ) cieknie mi tek krótszy -ciśnieniowy , znalazłem taki za około 280 zł , ma ktoś dojście do takich części ? a może macie namiary na amortyzatory i mocowanie w dobrej cenie ?
Pozdrawiam i życzę wszystkim "Wesołych Świąt"
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 20:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Witam
co do cześci do naszych autek to polecam skle w Olkuszu, kupowałem tam filtry oleje do wymiany, klocki......ceny przystępne i szybka wysyłka
http://www.usa.istore.pl/sklep,2602,,,02,,pl-pln,17828,34608.html
Powrót do góry
Luk.

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Crysler pacifica 3,5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 22:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Dzieki kolego minor666 za ten adres www. kupiłem tam oleje i fliltry do skrzyni i silnika z kabinowym włącznie, olej ATF 4 i Mopar silnikowy. Za wszystko zapłaciłem 530 zł, szybka dpstawa itp. Smile
_________________
Luk.
Powrót do góry
dinek

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 14

Posiadane auto: Pacyfika 3,5L Limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 21:17
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) rozrzad i mechanika


Dien dobry koledzy ostatnio pojawil sie problem w mojej besti,czas na wymiane rozrzadu,ale na wolnych obrotach zapala sie kontrolka oleju,rzadko ale na sekunde,gdy dlugo stoje,olej zmieniony 8000km temu,gdy zrobie N lub P i dodam gazu gasnie,obroty wydaja mi sie male 650-750 w tej granicy,w polowie podzialki miedzy 500-1000na obrotomierzu,dodan ze dzieje sie to od 2-3dni,kiedy go przegazowalem problem znikl dzisiaj.Bardzo mnie niepokoi ta kontrolka,przebieg besti to107000km,moze ta kontrolka informuje o zmianie oleju,chociaz komputer nie wyswietla zadnej informacji-prosz o porady forumowiczow!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System