Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Stratus ) Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaba51

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Peugeot 607 2.2 hdi 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 17:41
Temat postu:

Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Witam od 2 miesięcy jestem posiadaczem Stratusa 2.0 z gazem sekwencyjnym, borykam sie z kilkoma problemami.Nie które są na forum ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi co było konkretną usterką prosze o pomoc i konkretne odpowiedzi jeśli ktoś usunął te usterki, mianowicie:

1. Podczas jazdy jak zmieniam biegi zawieszają się obroty silnika gdzieś w granicach 1400-1700 obrotów gdy sie praktycznie zatrzymuje do zera wtedy spadają na 900. Problem nie występuje non stop 10 razy się zawiesza a 11 juz nie.

2.Strasznie mi żegota coś w okolicach skrzyni biegów tylko przez pierwsze kilometry później cichnie na bank to nie jest łożysko oporowe, wlałem tz. ceramizer do skrzyni ale efektów nie ma jak na razie po przejechaniu ok 2tys. km.Martwic sie tym?

3.Przerywa, może bardziej szarpie podczas gdy np. na 5biegu jade pod górkę ok 60km/h i chciałbym przyspieszyć.Kable świece cewka i sonda lambda nowa, zero błędów na kompie.

4.Na wolnych obrotach na zimnym silniku, silnik chodzi przyzwoicie a mimo to drży kierownica poduszki pod silnikiem ok.

Usterki z którymi się borykałem a usunąłem możę komuś pomogę:
1. Piszczało mi coś w okolicach paska od alternatora na wolnych obrotach wymieniłem łożysko na rolce napinacza- nic to nie dało potem kółko na alternatorze i też nic okazało się że winny był pasek alternatora chodź ten stary był jak nowy.
2.nie równo chodził na wolnych obrotach wymieniłem świece , kable, cewke i nic, pomogła wymiana sondy lambdy.
3. Na rozgrzanym silniku zaświecała się kontrolka od oleju pomogło wymycie czujnika oraz wtyczki

Jeśli ktoś usunął którąś z w/w usterek proszę o pomoc.Z góry dziękuje
P.S- Posiadam na zbyciu w bardzo ładnym stanie tylną kanapę w kremowej skórze.
Powrót do góry
hopek1986

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zwoleń / Wielgie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.0 LE B/G 1996r
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 23:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Z niespadającymi obrotami też czasem tak miałem, ale to jak dawałem w piec długi czas. Możesz sprawdzić zawór wolnych obrotów w przepustnicy (tzw. silnik krokowy), być może się zawiesza. Jak jest dużo syfu to warto go wyczyścić łącznie z przepustnicą.
Powrót do góry
gadu-gadu
maximus1980

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów / KCH
Posiadane auto: Renault Laguna II 1.8/16V Grandtour
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 23:58
Temat postu:

Re: Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Witaj, potwierdzam że czyszczenie krokowca i przepustnicy pomaga, co do zgrzytów w skrzyni to przyzwyczaj się do tego, na zimnym silniku tttm, a zimą to już w ogóle koszmar. Przejechałem z tym już 85 tyś od momentu nabycia auta i nie widzę efektów ubocznych. Co do punktu 3 to chyba abstrakcja, przyspieszyć pod górkę na 5 biegu przy 60km/h. Poczytaj instrukcję, 5 wrzucasz co najmniej przy 70km/h, a z doświadczenia napiszę że 3 lub 4 jest optymalna aby sprawnie przyspieszyć w takich "warunkach". Masz auto w gazie, zmień filtry, zrób nową mapę. Może to pomoże. Pojeździj też na samej benzynie i obserwuj.
Powrót do góry
zaba51

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Peugeot 607 2.2 hdi 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 17:15
Temat postu:

Re: Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Witam dzięki za odpowiedz skrzynia mnie drażni jak nie wiem ale wymieniał jej nie będe może się przyzwyczaje.

Z tymi obrotami może to faktycznie krokowy ale przyznam się szczerze że ten krokowy jest w takim miejscu że nie bardzo wiem jak sie do niego dostać a tym bardziej wykręcic.

Z szarpaniami jade jutro do gościa od instalacji gazowych zobacze co mi powie bo może to wina gazu gdyż na benzynie za bardzo nie odczuwam tych szarpań.napisze czy coś pomogło

Mam jeszcze jedno pytanie nie wie ktoś czy jak mam miskę olejową metalową to spasuje mi aluminiowa?wymieniał ktoś???
Powrót do góry
hopek1986

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zwoleń / Wielgie
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.0 LE B/G 1996r
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Krokowca wykręcić bardzo prosto. Odkręcasz minusowy kabel od aku, demontujesz puszki dolotu, potem 13 kluczem odkręcasz przepustnicę i na koniec 10 kluczem uchwyt stalowy od linki i wyjmujesz wszystko i wykręcasz na imadle np. Tylko uważaj bo u mnie jedna śruba się ukręciła i trzyma się tylko na jednej Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 11:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marinek

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pleszew
Posiadane auto: Chrysler Stratus cabrio 2.0 LX rok1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Wrz 2017, 00:15
Temat postu:

Re: ( Chrysler Stratus ) Nie schodzi z obrotów podczas jazdy i inne częste usterki


Chciałbym odświeżyć temat odnośnie zawieszających się obrotów. Faktycznie ,gdy wcisnę sprzęgło i toczę się do krzyżówki to obroty utrzymują się na poziomie 1700/1500 na min. Dopiero po całkowitym zatrzymaniu obroty opadają do ok. 900. Silnik krokowy oraz przepustnica wyczyszczona. Co to może być? Rozwiązał może ktoś taki problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Stratus »

Opinie o samochodach Chrysler Stratus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Stratus ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System