Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler PT Cruiser ) halasujace zawory 2.0 benzyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 23:34
Temat postu:

halasujace zawory 2.0 benzyna


Witam wszystkich forumowiczów dawno sie nie udzielalem , zmienilem auto i czas zaczac. Kupilem PT Cruiser 2.0 benzyna manual wszystko w dobrym stanie technicznym poza zaworami a konkretnie olejowa regulacja zaworow nie dziala poprawnie. Mialem juz taki sam efekt w CC700 po zamontowaniu suchego fabrycznego silnika tluklo niemilosiernie ale tam szybko ucichlo i nie pojawilo sie nigdy wiecej , trwalo kilka pierwszych odpalen po zalaniu olejem wszystkich elementow ucichlo. Tu cichnie znacznie po rozgrzaniu sie silnika na zimnym silniku jest najgorzej. Moja diagnoza to popychacze , pojechalem do mechanika on stwierdzil ze w tych modelach jest problem z olejowa regulacja i ze to wina popychaczy i szklanek zaworowych. Pojechalem wiec do kolejnego ten rowniez potwierdzil moje przypuszczenia robocizna nie taka droga ale części owszem. Mechanik przedstawil mi sprawe jasno sluchac jkby tylko jedna walila , mi tez sie tak wydaje , ale wymienic trzeba wszystkie a jest 16. Cena kompletu szklanka plus popychacz i co tam jeszcze potrzebne razy 16 plus uszczelnienia wszystko oryginal plus robocizna to razem wyszlo jakies 5tys zlotych. Z czego robocizna 500zl. Mam pytanie czy istnieje mozliwosc wzrokowej oceny zuzycia popychacza i luzow na zimnym silniku ewentualnie jakos to pomieŕzyc bez specjalistycznego sprzętu i co wiecej czy da sie szklanki zaworowe wyjac gora czy trzeba demontowac mise olejowa i walek rozrzadu. Narzedzia posiadam , wiedze jakas tez ale nie mam warunkow i nie robilem jeszcze nic przy tym silniku ani przy takich autach. Wogole to pierwszy amerykaniec jakiego posiadam. Korci mnie zeby to zrobic samemu ale nie mam kanalu , a gdybym musial zdejmowac mise i walek rozrzadu to bez kanalu lub podnosnika lipa. Jakies sugestie?
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 18:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) halasujace zawory 2.0 benzyna


Kolego, nie panikuj, jeśli piszesz, że stuka jeden to wymiń tylko ten mający problem z napełnieniem. Zdejmujesz pokrywę i widzisz popychacze, jak dobrze pokombinujesz to zrobisz to sam bez odkręcania wałków, niestety metodą "prób i błędów" oceniając, który jest podejrzany (luz zaworowy jest zbyt duży). Chyba, że chcesz inwestować zgodnie z powiedzeniem - "kto bogatemu ..."
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) halasujace zawory 2.0 benzyna


Nie o panikę tu chodzi tylko o wiedze i koszt . Mechanik mi powiedzial ze wymieni jeden jesli mu wskaze ktory to jest. Jesli wskaze zly to robocizna kosztuje tyle samo i jeden wymieniony a awaria nie bedzie usunieta. Koszt wszystkich jest wysoki. Tak pomyslalem ze sam wymienie ale bede robil na parkingu dlatego potrzebna mi wiedza czy da sie wyjac szklanki od gory jesli tak to sie za to wezme. Jesli dolem to bede musial jednak zaplacic bo na parkingu tego raczej nie dam rady.Byc moze to tylko sam popychacz wystarczy wymienic ale to juz tak kilka tys przejechalo auto z tym tlukacym popychaczem wiec szklanka tez swoje dostala. Stad prosba o sugestie.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 21:44
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) halasujace zawory 2.0 benzyna


Piszesz, że stuka tylko na początku, później uspokaja się. Tam nie ma szklanek. Tak jak napisałem wymieniasz to od góry, jeśli masz smykałkę majsterkowicza i szczęście to trafisz za pierwszym razem jeśli nie to rozbierzesz jeszcze raz, będzie teraz szybciej bo będziesz miał wprawę. Przeczytaj uważnie mój pierwszy post.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) halasujace zawory 2.0 benzyna


Na zimnym nap...la na rozgrzanym laik nie uslyszy. Ja to slysze bo tym jezdze a mechanik z biegu powiedzial cojest grane chociaz podjechalem do niego z rozgrzanym silnikiem. Jak szklanki zwal tak zwal. Jesli nie ma szklanek w dolno zaworowym silniku to co tam jest pod popychaczem ???
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 22:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler PT Cruiser »

Opinie o samochodach Chrysler PT Cruiser - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System