Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HERMANM

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: chraysler pacifica 3.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 22:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


W ZUPEŁNOŚCI SIĘ ZGADZAM Z "BODO" NASZE MASZYNKI WAŻĄ 2T. NO MOJA TO MA 4WD I SPALA 16L LPG. TO MA SILNIK 3.5V6 TO MUSI JEŚĆ NIE OSZUKUJMY SIE.
Powrót do góry
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 00:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Ktoś napisał że gaz jest o 20% mniej kaloryczny - sprostowanie gaz w fazie lotnej jest o 20% mniej kaloryczny. A to prawda nie ważne czy instalacja I,II,III,IV generacji musi spalić 20%więcej gazu bo wtedy stosunek paliwa do powietrza jest odpowiedni i to nam nie uszkadza silnika. Zbyt niska mieszanka jest gorsza od zbyt wysokiej. Tylko w V generacji spalanie może być niższe i można w niewielkim stopniiu spodziewać się wzrostu mocy, ale to jest wtrysk fazy ciekłej i nie ma strat wynikających z przejscia gazu w stan lotny.
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 13:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


HERMANM napisał:
W ZUPEŁNOŚCI SIĘ ZGADZAM Z "BODO" NASZE MASZYNKI WAŻĄ 2T. NO MOJA TO MA 4WD I SPALA 16L LPG. TO MA SILNIK 3.5V6 TO MUSI JEŚĆ NIE OSZUKUJMY SIE.


Zapomniałem dodać ze te 16 litrów (o których wcześniej pisałem) to benzyna. Jesteś szczęściarzem jezeli pali tylko 16 l. gazu Smile. Poprzedni mój samochód Ford Windstar mimo iż jest lżejszy o 400 kg. palił w mieście 22 l gazu, i 17 l. benzyny - czyli ok 20% więcej gazu. Ważne tez jakie miasto, w mojej Warszawie to głównie stoi się w korkach Sad.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 14:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Kolego bodo, śmiało możesz instalować instalację LPG do motoru 4.0. Ja wykulałem 2000 km i wszystko gra (no może oprócz zaworu-odbijającego-podczas tankowania-do wymiany). Dwie opcje sekwencji-Solaris ok.3,5 tys. zł oraz holenderski Prince ok. 5,5 tys zł. Ja używam Prince'a.
Powrót do góry
gadu-gadu
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 15:26
Temat postu:

Pacyfica 4.0 gaz


Leoonn napisał:
Kolego bodo, śmiało możesz instalować instalację LPG do motoru 4.0. Ja wykulałem 2000 km i wszystko gra (no może oprócz zaworu-odbijającego-podczas tankowania-do wymiany). Dwie opcje sekwencji-Solaris ok.3,5 tys. zł oraz holenderski Prince ok. 5,5 tys zł. Ja używam Prince'a.


Wielkie dzięki Leoonn za informację - jesteś jednym z pierwszych użytkowników pacyfiki 4.0 z gazem - warto abyś szerzej opisał swoje doświadczenia oraz prawdziwe informacje o zużyciu paliwa itd. Smile
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 15:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Lis 2008, 16:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Nie widzę żadnej różnicy podczas jazdy na benzynie czy gazie (poza przyjemnością płacenia za tank Laughing ). 2 miesiące temu założyłem instalację gazową firmy Prince. Zawór mam pod wlewem paliwa. Podczas tankowania gazem muszę odkręcić korek wlewu paliwa i poniżej wlewu benzyny wkręcić przejściówkę. Trochę roboty, ale za to mam cały zderzak. Po 2 tys. km. zrobiłem pierwszy przegląd gwarancyjny (free)-wymieniony zawór odcinający podczas tankowania (nie odbijał). Następny przegląd po 15 tys. km. (koszt ok. 60 zł). Silnik po odpaleniu bardzo szybko przeładowuje się na zasilanie gazem. Zaskoczyło mnie spalanie tego silnika (oczywiście na plus!!). Na benzynie w zależności od rewiru i stylu jazdy (tryb mieszany) Laughing "maszynka" pochłania średnio 13 do 14,5 litra. Gaz ok. 16 litrów. Instalację gazową zamontowałem w warsztacie polecanym przez serwis Chryslera w Poznaniu-robiłem u nich sprawdzenie i przegląd mojej Pacificy i tam mnie skierowali. Serwis Chryslera nie widział żadnych przeszkód do montażu gazu w czterolitrówce. W tym samych warsztacie "gazowym"(Swarzędz p/Poznaniem) 5 lat temu zamontował sobie instalację gazową mój kolega do nowego (salon w Polsce) Chryslera Voyager'a. Jeździ do dziś bez żadnych problemów (przekulał ponad 250 tys. km.). Na początku grudnia sunę do Austrii, a wtedy sprawdzę jak zachowuje się przy dłuższej autostradowej jeździe. Nasze autostrady to tylko nazwa.
Powrót do góry
gadu-gadu
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 12:52
Temat postu:

pacifica 4.0 na gaz


Witaj Leoonn
Dzięki za informacje.
Jaki masz zbiornik gazu ?
Powiedz gdzie jest dostępna taka lista warsztatów polecanych przez Chryslera ? Ja do poznania mam daleko Smile
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 15:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Witaj bodo!

Ja mam zamontowany zbiornik 60 litrowy w miejscu zapasu. Problemem jes koło w pochrowcu leżące niestety w kufsze Sad . O warsztacie dowiedziałem się będąc w ASO Chryslera w Poznaniu. Sądzę że większość serwisów "kryśki" w Polsce ma pojecie o takich instalatorach, którzy są przez nich honorowani. Pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysztof K-g

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 2006 3,5 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 17:19
Temat postu:

pierwsze kilosy na gazie


Tydzień temu dokleiłem w Koszalinie gaz do mojej Pacificy 3,5. Zamontowali mi "Stag 300" plus dwa reduktory Zavoli i 84 l zbiornik w miejscu koła zapasowego (wchodzi do niego 60 l gazu). Wystaje tyle co kolo zapasowe, a więc jest oki. Wlew kazałem sobie zamontować pod klapką wlewu paliwa, i dało się zamontować bez problemu. Do tankowania wkręcam specjalną przedłużkę. Zapłaciłem 3300 zlociszów. Tego samego wieczoru przestał działać mi gaz. Na drugi dzień przepalil się bezpiecznik. Po wymianie dalej nie palił gazu. Pojechałem na warsztat w ramach reklamacji. Chłopcy coś pokombinowali, nie chcieli się przyznać co. Coś wymienili, coś dodali i powiedzieli, że "teraz już będzie dobrze". No i jest dobrze. Póki co gaz działa. Za kilka dni zatankuję znowu i powiem ile mi pali. Ale wkurza mnie to, że moja Pacifica (2006 r.) pali olej (jeszcze nie wiem jak dużo, bo dopiero teraz sprawdzam), czy to jest normalne? Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Krzysztof K-g
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 19:48
Temat postu:

re re


Czesc jesli chodzi o olej to ja swoim przekulalem juz ponad 5000 km i nie ubylo ani grama z miarki.Aktualny przebieg 75300 pozdrawiam Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
pkp8

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 9

Posiadane auto: chlysler pacyfica
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 21:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


no witam posiadaczy pacyficy, Ja po pierwszym tankowaniu doznałem SZOKU 28l. miasto. mieszany cykl to 22,5l Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 21:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


pkp8 napisał:
no witam posiadaczy pacyficy, Ja po pierwszym tankowaniu doznałem SZOKU 28l. miasto. mieszany cykl to 22,5l Shocked

coś tu chyba nie gra pkp8 , albo masz coś z instalacją , albo faktycznie ku....sko ciężką nogę , albo żle policzyłeś , może Ci się cyferki pomyliły ?
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 23:47
Temat postu:

Szok


pkp8 napisał:
no witam posiadaczy pacyficy, Ja po pierwszym tankowaniu doznałem SZOKU 28l. miasto. mieszany cykl to 22,5l Shocked


To by ci wyzlo drozej niz na paliwku Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 10:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


pkp8 napisał:
no witam posiadaczy pacyficy, Ja po pierwszym tankowaniu doznałem SZOKU 28l. miasto. mieszany cykl to 22,5l Shocked

A powiedz ile Ci pali benzyny , bo wychodziło by że powinien w mieście palić 26 litrów , to prawie jak czołg ! ( prawie jak rudy )
proponuję policzyć jeszcze raz i dobrze ułóż sobie proporcje .
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
pkp8

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 9

Posiadane auto: chlysler pacyfica
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 11:19
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


No na paliwie to nie wiem bo od początku miałem LPG. Policzyłem napewno dobrze (ilośc litrów podzieliłem przez przejechane kilometry). pojade w środe na regulacje i wtedy wam napisze. instalacja jakaś G3.(podobno dobra)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System