Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof K-g

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 2006 3,5 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 21:18
Temat postu:

zużycie gazu


Witam wszystkich!
No i przejechalem pierwszy zbiornik gazu po regulacji instalacji w mojej Pacyfie. W zbiorniku 84 l mieści się 72-75 l gazu. Dzięki temu przejechałem równe 400 km czyli wyszlo 18 l/100km (średnio miasto i poza). Instalacja: STAG 300 na razie bez zarzutu. Jak miło jest tankować zbiornik za 150 zł, a nie za 300 zl to już wielu z Was wie.
Wesołych Świąt!
_________________
Krzysztof K-g
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 23:59
Temat postu:

Re re


No kolego jakos ten przelicznik malo mi sie oplaca.Ja za 70 litrow po 3.38(w Poznaniu ) place 236,6 zlotego a nie 300 zl .Fakt faktem na LPG niby taniej tylko koszt instalacji plus dodatkowe przeglady mnie nie przekonuja jesli robie okolo 20 do 25 tys km rocznie to dla mnie zaden zysk to ze pierwszy przeglad jest moze bez platny to nastepne juz trzeba placic. Poza tym problem kola zapasowego mnie sie nie usmiecha ogladac je w bagazniku przy wersji 6 osobowej to juz naprawde porazka stawiac je na pionowo.Tak czy inaczej nie mam nic do nikogo ze przerabia na LPG poprostu wyrazam swa opinie pozdrawiam Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysztof K-g

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 2006 3,5 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 16:43
Temat postu:

Tedi


Tedi, ja też tylko wyrażam swoją opinię i nie mam do Ciebie żalu, że Ty nie przerabiasz na LPG, ja się dzielę z innymi swoimi doświadczeniami i mam nadzieję, że o to chodzi na tym forum. A co do wyliczeń, każdy liczy jak mu wychodzi z tankowania. Co by nie mówić płacę teraz o 35%-40% mniej niż poprzednio (uwzględniając koszty paliwa na rozruch), a robię ok. 2500-3000 km miesięcznie, daje to około 600-800 zl mniej miesięcznie. Być może dla Ciebie jest to nic. Poza tym to jest miejsce dla tych, którzy chcą poznać opinie innych o kosztach (zyskach lub stratach z założenia instalacji gazowej), a nie dla tych którzy wyśmiewają innych, więc zmień proszę miejsce swojej twórczości albo pisz co sam przeżyłeś, a nie co sądzisz o innych. Twoje opinie o mnie jako o durniu ktory założył instalację mało mnie interesują. A swoją drogą co inni sądzą o wypowiedzi tediego?
_________________
Krzysztof K-g
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 17:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Krzysztof
Myślę ze niepotrzebnie się obruszyłeś - Tedi chciał tylko powiedzieć ze teraz jeżdżenie na gazie jest mniej opłacalne, a przy mniejszej ilosci km. wątpliwa jest jego opłacalność, a mamy sporo nowych kłopotów. A tak w ogóle to moi drodzy jacyś nerwowi jesteście i nie myślę tu tylko o Krzysku.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 18:59
Temat postu:

Re: Tedi


Krzysztof K-g napisał:
Tedi, ja też tylko wyrażam swoją opinię i nie mam do Ciebie żalu, że Ty nie przerabiasz na LPG, ja się dzielę z innymi swoimi doświadczeniami i mam nadzieję, że o to chodzi na tym forum. A co do wyliczeń, każdy liczy jak mu wychodzi z tankowania. Co by nie mówić płacę teraz o 35%-40% mniej niż poprzednio (uwzględniając koszty paliwa na rozruch), a robię ok. 2500-3000 km miesięcznie, daje to około 600-800 zl mniej miesięcznie. Być może dla Ciebie jest to nic. Poza tym to jest miejsce dla tych, którzy chcą poznać opinie innych o kosztach (zyskach lub stratach z założenia instalacji gazowej), a nie dla tych którzy wyśmiewają innych, więc zmień proszę miejsce swojej twórczości albo pisz co sam przeżyłeś, a nie co sądzisz o innych. Twoje opinie o mnie jako o durniu ktory założył instalację mało mnie interesują. A swoją drogą co inni sądzą o wypowiedzi tediego?


Krzysztof K-g
A widzisz prawda w oczy kole sam napisales ze placisz o polowe mniej a ja Tobie wyliczylem ze nie masz racji.Jak widac juz jeden kolega dopisal ci ze nie powinienes sie tak unosic.A forum jest od tego aby wyrazac swe opinie i ja tak owa wyrazilem i koniec kropka. A skoro ty uzywasz okreslen du......... to widac sam wszystkich w taki sposob nazywasz uwazasz pewnie ze wszystko co ty masz jest najlepsze i pewno wara tym co by ci powiedzieli ze niemasz racji.Najpierw powinienes poczytac wszystkie posty naszych kolegow a dopiero wtedy zrozumiesz o co tu tak naprawde chodzi .Jesli chodzi o Pacifice to jestem tu od samego poczatku na tym forum i zaden z nas nie okreslal nikogo jako durnia ani nie uzywal takich czy innych okreslren Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 18:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
warmik

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler Pacifica r 2006 3.5 www.chryslerpacifica.pl
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 22:17
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Panowie proszę o spokój Very Happy
myślę że najlepiej przemówia liczby
i tak zakładam spalanie na PB 16 L na 100 km
a gazu 18 L na 100 km(oczywiście są to szacunkowe dane)
czyli
PB 16 x 3,5 zł = 56 zł
gaz 18 x 2,0 zł = 36 zł

różnica 20 zł na 100 km
po przejechaniu 15000 Km mamy na dzień dzisiejszy zwrot instalacji gazowej a po 20000 km zwracają nam się koszta przeglądów i instalacji

oczywiście zaraz usłyszymy głosy że PB kosztuje mniej ale pamiętajmy że i gaz tanieje, już w Warszawie widziałem gaz po 1,89 zł za 1 L
nawet jeśli różnica będzie między gazem a PB tylko 1,2 zł to przy 30000 km zaoszczędzimy 3600 zł czyli koszt instalacji + przeglądy
wiadomo że im dłużej będziemy poruszać sie autem na gaz zysk będzie większy ale no właśnie jest pewne ale co z :
1. przewodami (u nas chyba ich niema są od razu cewki na świecach to co z cewkami)
2.świece
3.olej w silniku
4.filtr oleju i powietrza
5.filtr do gazu
6.wtryskiwacze
7.parownik
8.przegląd techniczny
ja osobiście siedze teraz i liczę
piszę + i - co za a co przeciw
rozmawiam z mechanikami
pamiętajmy do tego wszystkiego że pewnie cena PB będzie spadać ale będzie też spadać cena gazu i cena instalacji gazowej(już spadają(trochę w tym siedzę))
zastanawiam się czy potrzebne jest podsumowanie do tego co napisałem ale chyba nie
Pozdrawiam szanownych kolegów
warmik (na rostaju zakładać gaz czy nie zakładać jeśli zakładać to teraz czy poczekać)
_________________
PACIFICA AWD 3.5 2006r.piękna bestia!!!!!
wszystko ma co można sobie zażyczyć !!!
WWW.CHRYSLERPACIFICA.PL forum poświęcone temu pięknemu autu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mirgd

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 23:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Warmik, wyliczenia, które przedstawiłeś, jednoznacznie wskazują na zasadność montażu instalacji LPG i to w pierwszym dniu użytkowania auta. Odwlekanie decyzji w czasie powoduje tylko coraz mniejszą zyskowność inwestycji. Przyczyna jest banalna - Pacyfice trzeba będzie kiedyś sprzedać. Jestem zdania, że tak zagospodarowane pieniądze można przeznaczyć na obsługę instalacji LPG, na wszelkie naprawy, a także na wiele innych spraw np. zakup nowych opon. Mój znajomy mechanik twierdzi, że silniki o dużej pojemności bez problemu radzą sobie z LPG.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
pacek03

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice
Posiadane auto: chrysler pacifica
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 16:40
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


jakby nie bylo to predzej czy pozniej montaz instalacj lpg zwroci sie,a przy sprzedazy auta wieksze zainteresowanie jest samochodami z lpg a zwlaszcza w autach o takiej pojemnosci

pacek03
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 10:42
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


mirgd napisał:
Przyczyna jest banalna - Pacyfice trzeba będzie kiedyś sprzedać. Jestem zdania, że tak zagospodarowane pieniądze można przeznaczyć na obsługę instalacji LPG, na wszelkie naprawy, a także na wiele innych spraw np. zakup nowych opon. Mój znajomy mechanik twierdzi, że silniki o dużej pojemności bez problemu radzą sobie z LPG.
Pozdrawiam.

Zgadzam się w 100% , pisałem o tym już wcześniej gdy dzieliłem się wrażeniami po zamontowaniu LPG, nie mamy tego autka na wieki i "komuś" go będzie trzeba sprzedać , a ja nie lubię długo bujać się ze sprzedażą autka , lubię kiedy auto "idzie od ręki"
Pozdrawiam wszystkich i Zdrowych Świąt.
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
nasal

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: CHrysler Pacifica 2006 Limited AWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 00:44
Temat postu:

Raport spalania


warmik napisał:
Panowie proszę o spokój Very Happy
myślę że najlepiej przemówia liczby
i tak zakładam spalanie na PB 16 L na 100 km
a gazu 18 L na 100 km(oczywiście są to szacunkowe dane)
czyli
PB 16 x 3,5 zł = 56 zł
gaz 18 x 2,0 zł = 36 zł

różnica 20 zł na 100 km
po przejechaniu 15000 Km mamy na dzień dzisiejszy zwrot instalacji gazowej a po 20000 km zwracają nam się koszta przeglądów i instalacji

oczywiście zaraz usłyszymy głosy że PB kosztuje mniej ale pamiętajmy że i gaz tanieje, już w Warszawie widziałem gaz po 1,89 zł za 1 L
nawet jeśli różnica będzie między gazem a PB tylko 1,2 zł to przy 30000 km zaoszczędzimy 3600 zł czyli koszt instalacji + przeglądy
wiadomo że im dłużej będziemy poruszać sie autem na gaz zysk będzie większy ale no właśnie jest pewne ale co z :
1. przewodami (u nas chyba ich niema są od razu cewki na świecach to co z cewkami)
2.świece
3.olej w silniku
4.filtr oleju i powietrza
5.filtr do gazu
6.wtryskiwacze
7.parownik
8.przegląd techniczny
ja osobiście siedze teraz i liczę
piszę + i - co za a co przeciw
rozmawiam z mechanikami
pamiętajmy do tego wszystkiego że pewnie cena PB będzie spadać ale będzie też spadać cena gazu i cena instalacji gazowej(już spadają(trochę w tym siedzę))
zastanawiam się czy potrzebne jest podsumowanie do tego co napisałem ale chyba nie
Pozdrawiam szanownych kolegów
warmik (na rostaju zakładać gaz czy nie zakładać jeśli zakładać to teraz czy poczekać)


Witam Kolegę i pozostałych Kolegów

Jeżdżę na zmianę Dodge Grand Caravan 3.3 i Pacifica 3.5. Pacifica od sierpnia 2008. Dodge od września 2007. Dodge potrafi palić w W-wie od 22 do 16 litrów. Wszystko zależy od tego czy są i jak duże korki w mieście. W Krakowie byłem tydzień i auto średnio spaliło mi 28 litrów. Poruszałem siepo Starówce w godzinach szczytu. Koszmar. Myslałem, że coś z instalacją. Jak ruszyliśmy w trasę, na nowym baku okazało się, że wszystko jest OK. 12.5l/100km. Średnio na trasie pali około 13l/100km. Jazda płynna, średnio 110km/h, wyprzedzanie do 140km/h. Jadąc dłużej 140/150km/h auto potrzebuje 1l więcej.
Dodge jest lżejszy, napęd ma na 1 oś więc Pacifica z definicji musi palić więcej.
W trasie Pacifica zanotowałem 14,5l/100km, co daje 27,55PLN/100km, tj. 8,1l/100km PB. W mieście od 24 do 17 litrów. Średnio 20 litrów w mieście, łącznie z korkami. Daje nam to koszt 38PLN/100km, tj. 11,5l PB. Uważam, że jak na tak duże auto i z takim silnikiem jest to wynik super.
Mój znajomy ma Audi Q7 3.0 TDI. W mieście auto mu pali 14l/100km co daje 47,6PLN. W trasie 8l/100km tj.27,2PLN. Audi jest porównywalnych rozmiarów i wagi. Po prostu tak duże auta muszą palić więcej niż zwykłe auta klasy D.
Co do problemów z kontrolką CHECK. Gazownicy spychali błedy na instalację benzynową. Kupiłem INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY ELM327 i testowałem auto przez weekend. Opisałem problem gazownikom i powiedziałem, żeby się przyłożyli bo przy odbiorze podłączę interfejs i sprawdzę czy wszystko jest OK. Walczyli parę godzin, problem usunęli.
Mój mechanik, Pan Janusz Sobieski z Ząbek stwierdził, że Pacifica jest bardziej wrażliwa na skład mieszanki w porównaniu do Dodge'a.
Od gazowników wiem, że ważne jest by temp. w obiegu wodnym nie była zbyt niska i żeby auto niewracało na beznzynę przy zbyt niskim ciśnieniu w baku bo wtedy na 100% będą pojawiały się błędy mieszanki.
Mam nadzieję, że pomogłem
pozdrawiam,
nasal
Powrót do góry
HERMANM

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: chraysler pacifica 3.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


WITAM
CHCIAŁBYM DODAĆ IŻ PRZY PODAWANIU DANYCH ILE NAM SPALI GAZU CZY BENZYNY NA 100KM, TRZEBA WZIASC POD UWAGE
1. ILE OSOBOWE JEST NASZE AUTKO 5 CZY 6
2. NAPĘD NA 2 CZY NA 4 KOŁA
3. JAKI SILNIK 3,5 CZY 4 LITROWY
4. KTO MA JAKA NOGE (SZYBKO SIE ROZPEDZA CZY NORMALNIE)
DLATEGO PANOWIE DANE KTÓRE PODAJECIE MOGA SIE LEKKO ROZBIEGAC .

DODAM JESZCZE NA TEMAT BUTLI GAZOWEJ 50, 60 CZY 90
JA PRZED ZAGAZOWANIEM ZAMONTOWAŁEM ORGINALNY HAK DODAM ZEBY GO WSADZIC MUSIAŁEM ODKRECAC (POLUZOWAC) WYDECH.
ZAMONTOWALI MI BUTLE 50 BO WIEKSZA NIE WEJDZIE I TO WSZYSTKO JEST ZE TAK POWIEM NA STYK.
Powrót do góry
Marcin Braun

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pilawa
Posiadane auto: chrysler pacifica v6 3.8
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 22:47
Temat postu:

zasilanie gazem


witam,

zainstalowalem STAG 300 za 2800 butla w kole, kolo w pokrowcu w bagazniku.Wlew w zderzaku- pod klapka nie ma miejsca.Pali ok 16 litrow- jezdze do 120-szybciej jest dla mnie za szybko.Roznicy w jezdzie w , zapalaniu, przyspieszeniu itd. zadnej . Na gaz sie przelacza po ok 2 km. Czlowiek , ktory to robil - a ma duze doswiadczenie w gazowaniu aut z usa, takiego zreszta szukalem-twierdzi, ze silniki stosowane w pacifice czy innych chryslerach sa idealne do gazu.Prosta konstrukcja, duzy zapas mocy, technologia sprzed 10- 15 lat w stosunku do aut z europy sprzyjaja gazowaniu.Przy japonskich lub francuskich silnikach nie mowiac o bmw czesto sa problemy, wymagaja naprawde drogich listw wtryskowych- amerykanskie nie sa tak wrazliwe i bardzo dobrze .Ten samochod jest trudno zepsuc - slowa fachowca. Gadki o szlachetnym zasilaniu benzyna i wiesniackim gazie- to dobre dla ludz jezdzacych 10 tys rocznie,Przy przebiegu 30-40 tkm puszczasz z dymem prze 4 lata pol auta -niepotrzebnie

na razie jezdze - pozniej cos napisze jeszcze


pozdr



mbraun
_________________
mbraun
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 10:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Panowie chyba już warto skończyć z tematem zużycia LPG - wszystko już powiedziano. Myślę ze warto dzielić się informacjami jakie systemy zasilania się sprawdzają, jakie macie problemy, które warsztaty polecacie itd.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
pacomichal

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 18:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Witam,
czy ktoś z Was montował już intalację gazową do Pacificy 4l z 2007?
Jesli ta to jaką polecacie.
Jak zajrzałem pod bagażnik to w miejscu koła nie ma za dużo miejsca i te dwa tłumiki!czy nie będą zbyt nagrzewać zbiornika z gazem?
_________________
paco
Powrót do góry
pacomichal

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 18:41
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


przeczytałem post Leoonaa-tak że już mam odpowiedz(wcześniej nie mogłem otworzyć wszystkich stron forum) pozdrawiam
_________________
paco
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System