Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof K-g

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 2006 3,5 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 22:00
Temat postu:

zbiorniki LPG


Za radą Bodo odsyłam wszystkich na stronę: http://www.irene.pl
Kupiłem tam zbiorniczek na 84 l (wchodzi 67-75 l gazu w zależności od ustawień, producent zaleca 67 l), który wszedł w miejsce koła zapasowego. Pozdrawiam
_________________
Krzysztof K-g
Powrót do góry
Krzysztof K-g

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Chrysler Pacifica 2006 3,5 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2009, 20:59
Temat postu:

re: zbiornik LPG


Aha zapomnialem podać wymiary zbiornika: 680 / 270 / 84 L . Smile
_________________
Krzysztof K-g
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 14:08
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


pacomichal napisał:
Witam,
czy ktoś z Was montował już intalację gazową do Pacificy 4l z 2007?
Jesli ta to jaką polecacie.
Jak zajrzałem pod bagażnik to w miejscu koła nie ma za dużo miejsca i te dwa tłumiki!czy nie będą zbyt nagrzewać zbiornika z gazem?


Miejsce między tłumikami jest przewidziane na koło, ok. 75 cm. średnicy. Tłumik jak i rury mają fabryczne osłony przeciw termiczne (aby chronić koło zapasowe przed temp.) Myślę że zbiornik o średnicy 68 cm. 27 wys. będzie idealny.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
janol6

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: PACYFICA 2007 4,0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 17:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Wczoraj zakupiłem Pacyfkę 4.0 l z 2007 .Ma zamontowany Gaz.
Jego nazwa to K.M.E.-Diego. Porzednik przejechał na nim ok.20.000km.
bez żadnego przeglądu.ani bez wymiany filtrów,świec,czy przewodów wys.nap.Jak na pierwszy dzien eksploatacji,nie mam zastrzeżeń,a moje doświadczenia z gazem są dość duże.
Nie mam jeszcze raportów spalania ,bo zrobiłem dopiero 100km,tym autem,ale sprzedający zapewniał mnie iż nie spali więcej niż 15l/100km.
Jutro jadę na przegląd insytalacji.
Za jakis czas opisze jak ta instalacja się sprawdza i ile tak naprawdę zuzywa gazu.
Zakładana była w W-wie i kosztowała 3.800 zł brutto
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 22:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


jeżeli gość który sprzedaje auto mówi że silnik 4 litry pali 15 L, to na chłopski rozum coś tu nie gra , zgoda ale tylko w nast. przypadkach :
- na tranie bez zatrzymań i ruszania ,
- spala 15 l według komputera więc dodaj jeszcze dwa litry, na 100 % zaniża !
mój 3,5 l średnio spala 16 - 17 l gazu i nie ma cudów, a komputer pokazuje 14 - 15 l.
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 22:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
janol6

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: PACYFICA 2007 4,0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 22:59
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


KwintoHK napisał:
jeżeli gość który sprzedaje auto mówi że silnik 4 litry pali 15 L, to na chłopski rozum coś tu nie gra , zgoda ale tylko w nast. przypadkach :
- na tranie bez zatrzymań i ruszania ,
- spala 15 l według komputera więc dodaj jeszcze dwa litry, na 100 % zaniża !
mój 3,5 l średnio spala 16 - 17 l gazu i nie ma cudów, a komputer pokazuje 14 - 15 l.


W pełni się z Tobą zgadzam. Też z przymrużeniem oka przyjąłem te jego opowiastki,i zakładam iż jak się zmieści w 17-18 litrach to i tak będzie dobrze.Choc z drugiej strony ,te silniki 4 ,0 są oszczędniejsze od 3.5.
Chodzi głównie o skrzynie . W tej wersji jest 6 biegowa ,a nie 4 jak w silnikach 3.5l Przy 160km/h trzyma ok 1800-2000 obr/min.i tu mogą być oszczędności.Ale jak będzie naprawdę to się dopiero okaże.
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 23:33
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Koledzy, ja mam pacyfę 4 litrową i od 3 miesięcy instalację gazową. Nie jeżdżę wokół komina, stosuję różne tryby jazdy, mam stosunkowo ciężką nogę i moje auto pali 14-16 litrów gazu. Przy czym załadowałem trochę więcej w instalację gazową- Holenderski Prince za 5600 zł. Obawiam się że gość nie ściemniał. W tym przypadku (warunek-kulanie dużych ilości kilometrów) wydatek się opłaca. I prawdą jest że "czwórki" są bardziej ekonomicze. A co do wyliczeń komputera-kalkulator spalania pokazuje spalanie benzyny, a nie pokaże Wam spalania gazu.
Powrót do góry
gadu-gadu
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 06:56
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Oj koledzy z "czwórkami" ( 4 litry silnik) jeszcze trochę i będziecie mieć moją żonę na karku ! Jeżeli tak faktycznie jest z tym silnikiem i tą skrzynią to mnie zaczyna korcić wymiana autka , (to był żart ) Na razie nie zmienię ale za trzy cztery lata jak będę zmieniał autko to pomyślę o tym właśnie modelu, wtedy rok 2008 będzie czteroletni więc jeszcze można się pokusić , chyba że z małżeństwa Chryslera z Fiatem urodzi się jakiś ciekawy potomek , ale obawiam się że fiat nie pozwoli.
Pozdrawiam "czwórkowców" !
( tak całkiem poważnie i na chłodno , nie wydaje Ci się "janol6" to trochę podejrzane ? Gość przywozi Pacificę młodą bo to chyba 2007 lub 2008 ( 2006 były jeszcze przed liftingiem) , wkłada LPG i po chwili sprzedaje ? gdyby od razu przywoził na handel to LPG by nie wkłada - dodatkowe koszty , a jeśli przywiózł dla siebie to dlaczego tak szybko sprzedaje, może pojeżdził i stwierdził że nie dla niego autko , lub coś z nim nie tak . Ni e żebym szukał dziury w całym ale taka mi przeszła myśl. Jednakże życzę miłego użytkowania i zadowolenia z BESTII .)
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
janol6

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: PACYFICA 2007 4,0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 08:07
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Facet przywiół,tę Pacyfcę w lipcu ub.roku.Wszystkie dokumenty ma ok.
Nie ma najmniejszych sladów bicia ani napraw lakierniczych,carfax czyściutki,a poza tym w serwisie przed kupnem też ją sprawdzalem.
i popwiedzielize nie ma się do czego przyczepić,W/g numeru VIN Jest z 2007 roku .gdyż choć tak naprawde wyprodukowana została po wrześniu 2006,ale w USA tak już jest z tymi rocznikami.Produkcja po wrzesniu zalicza auto do kolejnego roku.
Nie znam powodów dla których ,gość sprzedał auto.Może dotknął go kryzys? Miał zastaw bankowy,na tym samochodzie który musiałem spłacić w momencie zakupu.,tak ze nie dostał ode mnie ani grosza.
Wszystko poszło na konto banku.
Ale czas pokaże,jaka była prawda.\ Jesli się pomyliłem to nie tylko twoją żonę będę miał na karku,ale i swoją.
Koncze ,bo się umówiłem na wymianę opon na typowe zimówki ,u nas zima jak cholera Pozdrawiam[/list]
Jeszcze jedna dość
wazna informacja. Chronologia procedur celnych i rejestracyjnych jest
zachowana. Odprawa celna 02lipiec 2008,przegląd techniczny ,06 lipiec.
rejestracja chyba trzy dni póżniej i za kolejnych kilka dni założony gaz.
Tak więć mozna przyjąć iż nie miał facet zbyt duzo czasu ,na jakiekolwiek remonty.Ponad to w ciągu tych 6 miesiecy nabił prawie 20.000 km.Wg stanu licznika na odprawie celnej i w/g ks.gwarancyjnej od gazu. Wpisy to ok 42000km w lipcu ,a obecnie 61500
Powrót do góry
Leoonn

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Pacifica, 4.0 Touring '2007, LPG-Prince, CB-radio President Johny2.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 16:29
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


...eee sprawa chyba jest czysta. Ale na opinii macherów z serwisu nie polegałbym. Mi też powiedzieli że wszystko jest ok. a po przejechaniu 500 km wymieniałem łożysko w prawym przodzie. Konkretnie piastę z łożyskiem bo tutaj jest to w komplecie. A w tej chwili walnął mi wzmacniacz radia. Mój ma numer: 05082009AH, a znalazłem na allegro: 05082009AE. Czy orientuje się ktoś z Was koledzy czy te dwie ostatnie litery mają jakieś duże znaczenie, które eliminowało by podłączenie tego wzmaka? Latam po internecie i szukam zamienników wzmaków chryslera i nic nie mogę znaleźć. Te aplifilterki są produkowane przez Infinity specjalnie dla Chryslera. Możecie pomóc? Od kilku dni mam w gablocie ciszę, a to boli Laughing .
Powrót do góry
gadu-gadu
janol6

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: PACYFICA 2007 4,0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 00:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Zgodnie z wcześniejsza obietnicą,podaje zuzycie LPG w mojej slicznotce.
W jezdzie mieszanej miasto i trasa/choc jak sie nie jezdzi po autostradzie ,to trasa jest pojęciem względnym/ na 52 litrach gazu przejechałem 325 km,co daje zużycie dokładnie 16l/100km.
Uważam iż jest to bardzo dobry wynik 16X1.63 =26 zł za 100km.
Instalacja m-ki KME Diego za 3800zł.
Powrót do góry
FunnyB

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5L Touring AWD, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 23:56
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Witam,
Rozglądałem się od jakiegoś czasu za instalacja LPG, śledzę różne fora i generalnie gdzie dwóch dyskutantów to 3 opinie.
Próbowałem dzwonić do instalatorów, nasłuchałem sie bzdur w stylu, to duży silnik założymy 2 reduktory, ja na to -po co 2 skoro można jeden większy/mocniejszy - odp. bo my tak robimy..., i jeszcze kwiatek, założymy panu 2 reduktory, po jednym na kazdy rząd cylindów ....8o(....!!!!!
Przeważają opinie że najlepszy Prins, reszta to ....
Ci którzy mają założone te inne - chwalą to co mają, bo przecież to prosty silnik...etc.

Poszedłem do tematu nieco inaczej, zanim nabyłem pacificę, przymierzałem się do Grand Cheerokie, a na forum jeepa w temacie lpg jest obecny gazownik, Darek - Daroo..)do którego ludzie jezdza z całej polski.
Już z nim wstepnie rozmawiałem, zakładaja AGIS OBD/CAN, która podobno zostawia w polu calą resztę a kosztuje normalnie.

Jezeli kogoś to interesuje: www.topgas.pl
bo opinie o Darku i jego robocie na forum jeepa, są bardziej niż entuzjastyczne.

Chociaż tak naprawdę to wydaje mi się, że instalacja to jedno a najważniejszy jest człowiek, który bedzie instalację zakładał.

A ponieważ decyzja została podjęta, pewnego chłodnego i deszczowego dnia wybrałem się rano do Piaseczna. Trwało to cały dzień, kosztowało 4200 ( z fakturą) i mam to, co chciałem. Wlew pod klapką (o okolicach Torunia to niewykonalne), zbiornik do którego mogę zatankować 57 litrów gazu (tyle weszło do zupełnie pustego zbiornika 71 l). no i nowe koszty transportu. Powrót nocą z W-wy - srednio 14l gazu / 100km.

Nie jechałem zbyt szybko, bo ciemno i mokro było a wybrałem trasę przez Nadarzyn, Płock Włocławek ( bo nie chciałem przebijać się przez całą Warszawę).

Przy pierwszym samodzielnym tankowaniu w Toruniu, człowiek na shellu, stwierdził,że juz dawno nie widział wlewu pod klapką, ,były oczywiście pytanie gdzie....etc.

Mam świadomość że pierwsze zużycia gazu są zawsze niższe, a nastepne będą realne, ale koszty są wiecej niz zadowalajace.
Za 1500 km odwiedzę ich raz jeszcze w celu ostatecznych regulacji, na razie jest ok.
Pozdrawiam
Roman
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 10:32
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


dzięki za interesującą wypowiedz - ja ciągle waham się czy założyć gaz Smile
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
FunnyB

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3,5L Touring AWD, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 22:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Witam,
Dzisiaj odwiedziłem Klienta w Elblągu i część trasy zrobiłem fragmentem nowo oddanej autostrady A1, Jechałem średnio 120-130, a wczesniej przejechałem ok 100km po Toruniu. Tankowanie gazu w Elblagu średnia juz bardziej realna - 17l/100km.
Czyli przy takim spalaniu zbiornik gazu starcza na ok 300 km.
Pozdrawiam
Roman
Powrót do góry
dinek

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 14

Posiadane auto: Pacyfika 3,5L Limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 21:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Nasze Pacyfy zasilane LPG


Dawno nie bylem na forum ,ale gaz zalozylem rok temu jak kupilem bestie mam 2 sam. na gazie inie narzekam,pokonalem juz 18000km ispalani jest na poziomie 16-17l,wazne ze 100km jedziemy za 31-35zl,przy obecnej cenie gazu. Pamietac trzeba jednak o wymianie 2 filtrow gazowych po 10000km ,a zwiazane jest to z brakiem norm czystosci na nasz gaz-rozne jakosci i zanieczyszczenia gazu!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System