Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler ) Czy ma rację?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2016, 21:05
Temat postu:

Czy ma rację?


Kolega FunkyFresh w poście zatytułowanym: "Umieralnia", pyta dlaczego? Jestem na tym forum od prawie roku i co zaobserwowałem. Ktoś zadaje pytanie: opis problemu mało zrozumiały, poważne błędy ortograficzne, nie wiadomo o jakim samochodzie pisze. Jeśli zadający pytanie nie traktuje forumowiczów poważnie to dlaczego miałby oczekiwać innego traktowania (przynajmniej przeze mnie). Jeśli już wywiąże się dyskusja (może za dużo powiedziane -dyskusja) autor pytania uzyska jakieś podpowiedzi, tenże autor znika. Oczekiwałbym, że odpowie czy porady były pomocne jak rozwiązał problem i inni szukający pomocy będą mogli to wykorzystać. Mnie to zniechęca i czy to jest grzeczne. Czy jeśli kogoś zapytamy o drogę to po uzyskaniu odpowiedzi odwracamy się na pięcie bez słowa i odchodzimy?. Forum nie powinno również służyć do podbudowywania swojego ego. Jeśli spieramy się w jakimś temacie starajmy się nie obrażać drugiej osoby nawet tekstem "głupoty piszesz". Dyskusja powinna być merytoryczna a nie nasączona inwektywami. Większość internautów na pewno będzie świadoma tego kto miał rację a i potem wstyd będzie mniejszy. Nie ma nieomylnych, sam tego doświadczam przy pracy z samochodami. Oczywiście są tematy warte uwagi i są wolne od tych wad, które opisałem wcześniej ale... . Wniosek: coś odkryłem? nie. Przecież wszystko to co napisałem jest zawarte w regulaminie. Ja w tym widzę przyczynę "zamierania" forum a może mylę się?. Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 06:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


Też to zauważyłeś
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 11:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


Też zauważyłem to co kolega powyżej opisał....
Używanie obelżywych albo kpiących słów/wyrazów w celu wspomagania "wartości" swojej nie pewnej wypowiedzi i pokazania innym jaki to jestem...
Forum jest dobrowolne...ale też kiedyś(chyba na początku 2015 roku) o tym pisałem,że pytający zadaje pytanie a dostając odpowiedź znika i ma gdzieś podziękowanie postem....
Pisałem o tym,że nie nikt nie jest na niczyich usługach i nie dostaje kasy za podpowiedzi i nie zawsze jest czas na wejście na forum i popisanie kilku/kilkunastu postów...a pytający powinien docenić to.

Pilnowanie porządku,regulaminu i pewnych jednak zwyczajów(które powinny też nie formalnie obowiązywać)np. podziękowanie odpisanym postem, powinno być w gestii moderatorów itp.

Jednak znając życie i ludzi śmiem wątpić ,że można zmienić zachowania pewnej grupy forumowiczów...to coś wysysa się z Wink mlekiem matki i wynosi z domu Wink Very Happy

Pozdro Maciej
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 14:02
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


mk0367 napisał:
Pilnowanie porządku,regulaminu i pewnych jednak zwyczajów(które powinny też nie formalnie obowiązywać)np. podziękowanie odpisanym postem, powinno być w gestii moderatorów itp.
Pozdro Maciej


...ale, że mam dziękować za podpowiedzi... Rolling Eyes
...zadajesz pytanie...otrzymujesz odpowiedź, podpowiedź...zweryfikuj, sprawdź...jeżeli pomogła podziękuj, postaw piwo...zakończ, opisując jak z problemem sobie poradziłeś, nawet jeżeli jest - na pierwszy rzut oka - brak zainteresowana tematem...pomorze to innym, następnym borykającym się z problemami życia codziennego... Idea
_________________
Powrót do góry
skype status
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:37
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


mk0367 napisał:


Jednak znając życie i ludzi śmiem wątpić ,że można zmienić zachowania pewnej grupy forumowiczów...to coś wysysa się z Wink mlekiem matki i wynosi z domu Wink Very Happy

Pozdro Maciej

Może można w jakiś sposób piętnować tak zachowujące się osoby. Oznaczać jako "gorszy sort" Embarassed
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FunkyFresh

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Holandia
Posiadane auto: Chrysler Neon IIgen 2.0 16v automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 12:27
Temat postu:

Re: Czy ma rację?


dodjee napisał:
Kolega FunkyFresh w poście zatytułowanym: "Umieralnia", pyta dlaczego? Jestem na tym forum od prawie roku i co zaobserwowałem. Ktoś zadaje pytanie: opis problemu mało zrozumiały, poważne błędy ortograficzne, nie wiadomo o jakim samochodzie pisze. Jeśli zadający pytanie nie traktuje forumowiczów poważnie to dlaczego miałby oczekiwać innego traktowania (przynajmniej przeze mnie). Jeśli już wywiąże się dyskusja (może za dużo powiedziane -dyskusja) autor pytania uzyska jakieś podpowiedzi, tenże autor znika. Oczekiwałbym, że odpowie czy porady były pomocne jak rozwiązał problem i inni szukający pomocy będą mogli to wykorzystać. Mnie to zniechęca i czy to jest grzeczne. Czy jeśli kogoś zapytamy o drogę to po uzyskaniu odpowiedzi odwracamy się na pięcie bez słowa i odchodzimy?. Forum nie powinno również służyć do podbudowywania swojego ego. Jeśli spieramy się w jakimś temacie starajmy się nie obrażać drugiej osoby nawet tekstem "głupoty piszesz". Dyskusja powinna być merytoryczna a nie nasączona inwektywami. Większość internautów na pewno będzie świadoma tego kto miał rację a i potem wstyd będzie mniejszy. Nie ma nieomylnych, sam tego doświadczam przy pracy z samochodami. Oczywiście są tematy warte uwagi i są wolne od tych wad, które opisałem wcześniej ale... . Wniosek: coś odkryłem? nie. Przecież wszystko to co napisałem jest zawarte w regulaminie. Ja w tym widzę przyczynę "zamierania" forum a może mylę się?. Zapraszam do dyskusji.


Ja nie zapytałem o nic takiego!! "Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego tu się nic nie dzieje??" To było moje pytanie. I nie znikam tylko wysylam post i za godzine sprawdzam czy cos sie zmienilo.
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 13:41
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


Kolego FunkyFresh jak zauważyłeś w Twoim temacie "Automatyczna skrzynia" wykazałem się cierpliwością. Tak będzie i teraz. Mój post "Czy ma rację" nie był skierowany przeciwko Tobie. Część Twojego pytania: "...dlaczego tu się nic nie dzieje??" sprowokawała mnie do napiasnia tego postu i zainicjowania dyskusji co można zrobić by "coś się działo". Nie rozumiem dlaczego zrozumiałeś inaczej mój tekst. Może przeczytaj go jeszcze raz.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 14:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


przemekjulka75 napisał:
mk0367 napisał:
Pilnowanie porządku,regulaminu i pewnych jednak zwyczajów(które powinny też nie formalnie obowiązywać)np. podziękowanie odpisanym postem, powinno być w gestii moderatorów itp.
Pozdro Maciej


...ale, że mam dziękować za podpowiedzi... Rolling Eyes
...zadajesz pytanie...otrzymujesz odpowiedź, podpowiedź...zweryfikuj, sprawdź...jeżeli pomogła podziękuj, postaw piwo...zakończ, opisując jak z problemem sobie poradziłeś, nawet jeżeli jest - na pierwszy rzut oka - brak zainteresowana tematem...pomorze to innym, następnym borykającym się z problemami życia codziennego... Idea



Tzn kolego moderatorze Wink nie Ty masz dziękować,może źle to ująłem w poście,w myślach miałem podziękowanie ze strony pytającego gdy podpowiedzi są pomocne.
A moderatorzy mogą przypomnieć Wink pytającym o tym prostym geście jak "dzięki" itp.

Czytając zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi.....pilnowanie porządku,regulaminu i pewnych zwyczajów(itp nie formalne...wpis w nawiasie) np podziękowanie odpisanym postem.......czyli chodziło mi o pilnowanie przez moderatorów a nie o Twoje/Wasze podziękowania... Wink Very Happy

Pozdrawiam Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 14:23
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


dodjee napisał:
mk0367 napisał:


Jednak znając życie i ludzi śmiem wątpić ,że można zmienić zachowania pewnej grupy forumowiczów...to coś wysysa się z Wink mlekiem matki i wynosi z domu Wink Very Happy

Pozdro Maciej

Może można w jakiś sposób piętnować tak zachowujące się osoby. Oznaczać jako "gorszy sort" Embarassed



Śliski temat.....pomysł ogólnie dobry,wiele osób wpada na forum/fora, i zadaje takie same pytanie na jednym lub kilku i po jednym poście uzyskawszy odpowiedź znika....rozwiązanie jest,problem zlikwidowany więc po co pisać i podziękować...
Sam zauważyłeś,że pytając o drogę itp dziękujemy słownie...
Oznaczanie takich osób...myślę że szybko nie uzyskaliby następnej podpowiedzi...ale zawsze można zmienić konto..

Pozdrawiam Maciej
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 15:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Czy ma rację?


Pisząc oznaczanie, miałem na myśli coś na podobieństwo negatywów na Allegro. Właściwe zachowania na forum są opisane w regulaminie. Należy tylko je egzekwować. Przy drugim naruszeniu regulaminu, przy nicku pojawiałaby się jakaś ikonka np. smutna buźka. To mogłoby być zadanie dla moderatorów. Ja wiem, że kolega przemekjulka75 zaraz mnie zbeszta ( przy okazji - pozdrawiam a Alizee w tym tańcu jest boska). To jest tylko moja propozycja. Aby utrudnić zmianę konta, można wydłużyć jego aktywację. Można napisać pierwszy post np. po tygodniu od momentu zarejestrowania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler ) Dyskusje ogólne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System