Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler ) Voyager 2.0L III, czy Grand Voyager IV 2.5 CRD ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sami88

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 09:49
Temat postu:

Voyager 2.0L III, czy Grand Voyager IV 2.5 CRD ?


Witam, zbliża się dzień zakupu a ja się jeszcze zastanawiam nad dwoma autkami. Voyagerem III z 1998 roku w silniku 2.0 L oraz Grand Voyagerem z 2001 roku w silniku 2.5 CRD. Czy mógłby ktoś przybliżyć mi swoje doświadczenia z owymi modelami. W przypadku generacji IV wyszperałem iż części są drogie, ponoć nie da się łożysk wymienić od wahacza, trzeba cały wahacz wymieniać.

Wymagania:
Autko będzie w większości użytkowane przez jedną osobę w mieście, sporadycznie ma służyć do przewożenia materiałów lub pełnej liczby osób kilka dni rocznie. W większości użytkowane w mieście, oszczędne. Na osiągach nie zależy mi aż tak bardzo nie musi być bardzo dynamiczne, po prostu ma jeździć i być jak najbardziej bezawaryjne, proste w konstrukcji z tanimi częściami i dobrą ich dostępnością.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat tych dwóch modeli, bo mamy tu III i IV nowszą generację. Osobiście z tego co wyczytałem to III jest prostszą konstrukcją a IV ma problemy z maską i klapą tylną, czytałem o tym iż często korodują. Jak i części są drogie. Jak z tym więc jest ? Uwzględniam iż wszelkie naprawy wykonałbym sam od kapitalnego remontu silnika w przyszłości zaczynając, nie przeraża mnie to bo już naprawiałem nie raz silniki.
Powrót do góry
johnnywpr

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): WPR
Posiadane auto: Stratus cabrio 1999 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 12:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Voyager 2.0L III, czy Grand Voyager IV 2.5 CRD ?


Czyli chcesz kupić minivana do oszczędności i przewozić nim coś większego raz na rok? Ja bym bardziej pomyślał nad jakimś wygodnym sedanem i przy parkowaniu mniej się nadenerwujesz i komfort jazdy większy w czymś limuzynowatym. I drugie pytanie jak dużo jeździsz po mieście? Bo jak krótkie dystanse non stop na zimnym silniku (diesel się długo nagrzewa) to jest to bez sensu, gdyż szybko się wykończy. Benzyna jak to benzyna, prostsza konstrukcja i lepsza na miasto, jak chcesz sam naprawiać to będzie to lepszy wybór. A 3 gen jak wiadomo do najmniej awaryjnych aut też nie należy Very Happy
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 22:41
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Voyager 2.0L III, czy Grand Voyager IV 2.5 CRD ?


johnnywpr napisał:
Czyli chcesz kupić minivana do oszczędności i przewozić nim coś większego raz na rok? Ja bym bardziej pomyślał nad jakimś wygodnym sedanem i przy parkowaniu mniej się nadenerwujesz i komfort jazdy większy w czymś limuzynowatym. I drugie pytanie jak dużo jeździsz po mieście? Bo jak krótkie dystanse non stop na zimnym silniku (diesel się długo nagrzewa) to jest to bez sensu, gdyż szybko się wykończy. Benzyna jak to benzyna, prostsza konstrukcja i lepsza na miasto, jak chcesz sam naprawiać to będzie to lepszy wybór. A 3 gen jak wiadomo do najmniej awaryjnych aut też nie należy Very Happy





Witam.
Voyager mimo gabarytów po wyczuciu auta i silnika nadaje się do jazdy po mieście, a jego wielkość przydaje się nie tylko czasami i nie tylko na długie wycieczki.
Komfort jazdy i widoczność z miejsca kierowcy są naprawdę oki Wink po za tym duże auto budzi respekt Wink

Jeśli już to polecam benzynę, diesel jak to diesel zależy jak trafisz...awaryjność,koszty.Do benzyny dobrze zamontowane i zestrojone Lpg.
Jeśli już to silnik 2.4 ,moc,osiągi,pancerny nie zawodny silnik,dobrze współpracuje z gazem i spalanie niskie jak na gabaryty auta.Silnik 2.0 ma mniej mocy,mniejszy moment itp. a przu takim aucie może tego brakować.

Po za tym kolego......byłeś w posiadaniu voyagera III gen.(rocznik 1996-00) ???
Jeździłeś tym autem dłużej i robiłeś jakieś naprawy.....bo piszesz i rozsiewasz jakieś teksty o awaryjności danej generacji......
Ja jeżdżę i nie jest to auto awaryjne....normalne wymiany i dbanie....nie odbiega tym od innych aut.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler ) Dyskusje ogólne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System