Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2016, 11:55
Temat postu:

Kierunkowskazy za szybko migają


Witam.
Miesiąc temu kupiłem auto Dodge Grand Caravan - od początku kierunki migają za szybko w obie strony, jakby jakaś żarówka była przepalona. Oczywiście żarówki obie działają. Awaryjne migają prawidłowym tempem. Są zainstalowane normalne żarówki nie LED-y. Nie wiem kto robił przeróbkę tych świateł z amerykańskiego systemu. Z tyłu jest dostawiona "na partyzanta" pomarańczowa żarówka w przezroczystym kloszu obok żarówki od wstecznego. Z przodu kabelek od jednego włókna żarówki postojowej jest obcięty, więc miga tylko jedno włókno, ale próbowałem ten kabelek podłączyć i nie poprawia się.
Czy macie jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić? byłem u paru elektryków w moim mieście, ale żaden nie chce się z tym bawić.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 03 Sie 2016, 21:40
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Witam.
Po pierwsze i najważniejsze nie widzę instalacji w Twoim aucie i nie mam możliwości sprawdzenia co i jak jest zrobione.....więc trudno o podpowiedź... Confused

Jeśli awaryjne na tym samym układzie działają prawidłowo, to sprawdź działanie przekaźnika kierunkowskazów...poszukaj na słuch i dotyk (przy działających kierunkach) gdzie go masz,sprawdź i podmień(lub kup używany/nowy).
Nie wiem jaki masz rocznika auta.
Po za tym sprawdzenie co i w jakim zakresie dochodzi do żarówek kierunków....itp itp....powoli i konsekwentnie...

Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 13:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Dwa pytania: Jakiej mocy są pomarańczowe żarówki dołożone w tylnej lampie?. Jaki rocznik samochodu?.
Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2016, 15:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Rocznik 2005 (juz poprawiam opis w profilu).
Z tyłu nie wiem jaka dokładnie jest żarówka bo jest ona wklejona na partyzanta w obudowę nie idzie jej wyciągnąć. Na oko wygląda na 21W ale pewności nie mam. Swoją drogą muszę to przerobić jakoś bo teraz właściwie nie da się wymienić żarówki.
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 12:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Objaw szybkiego migania wskazuje na użycie żarówki o niewłaściwej mocy. Nie wiem w jaki sposób została przerobiona instalacja tylnych lamp, może obwód tylnych kierunkowskazów został odcięty i dołożone obciążenie uległo awarii i stąd to szybkie miganie. Przyjmując, że robił to fachowiec skłaniam się do pierwszej wersji. Proponuję Ci wymianę lamp w zależności od zasobności portfela na europejskie lub nieprzewiercane amerykańskie i właściwe przerobienie instalacji. Jeśli się zdecydujesz i masz jakieś pojęcie o elektryce samochodowej myślę, że poradzisz sam oczywiście z naszą pomocą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 12:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 21:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Podłączyłem z tyłu oryginalną żarówkę ze stop-u i nadal miga szybko. Doszedłem po kablach do tego że tylny kierunek jest podłączony z przedniego. Zastanawiam się jak obwód tylnych kierunków został odcięty. żadnego dodatkowego oporu nie znalazłem. Może nie zamontowali przerabiając go. Jak to trzeba zrobić bo przecież oryginalnie mrugało z tyłu światło Stop a ono przecież nadal jest podłączone. W ogóle czy to auto ma taki tradycyjny przerywacz, czy wszystko jest zaszyte w jednym module?
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 13:15
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Jeśli znalazłeś dodatkowe kable to wnioskuję, że masz jakieś pojęcie o elektryce. Mogę Ci pomóc ale musisz doprowadzić instalację do stanu przed przeróbką, czyli kierunkowskazy tylne pracuję ze stopem. Teraz oryginalne przewody "kierunek/stop" odcinasz i podłączasz do oprawek 'wstecznych" I tam wkładasz pomarańczowe żarówki. Do odciętych oprawek "kierunek/stop" ciągniesz przewody z "trzeciego stopu". Dla "wstecznego" montujesz dodatkową lampę pod zderzakiem lub w zderzaku ( jak kto uważa) i podłączasz do wcześniej odciętych przewodów świateł cofania Musisz jeszcze pociągnąć przewody do "p/mgielnego" i zamontować jakiś włącznik przy kierownicy. Jak to zrobisz to napisz jakie są efekty bo należy jeszcze odciąć jeden przewód ale może to zrobił poprzedni "fachowiec". Myślę, że napisałem zrozumiale, jeśli masz pytania, pisz.
Czy masz w aucie ESP?
Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 13:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Dziękuję bardzo za dokładny opis. Generalnie wszystko zrozumiałem Smile
Nie widzę tylko gdzie jest odłączony oryginalny kierunek/STOP. Ale to jeszcze poszukam po kablach.
Zastanawiam się nad jednym... bo napisałeś: "Teraz oryginalne przewody "kierunek/stop" odcinasz i podłączasz do oprawek 'wstecznych" I tam wkładasz pomarańczowe żarówki."
Czy jak będę hamował to nie będzie się ta żarówka świecić ?
Z ciekawostek to jeszcze "fachowiec" przerabiający to auto światło przeciwmgielne z tyłu rozwiązał w ten sposób że podłączył się po przednie światła potem przełącznik koło kierownicy i co najciekawsze to pod żarówkę STOP Smile
Mam kontrolę trakcji na kolumnie kierownicy od góry jest przycisk TRACK OFF. Działa nawet.
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 16:34
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Jeśli będą się świeciły kierunkowskazy podczas hamowania to napisz. Możesz wykorzystać ten patent z p/mgielnym ale podłącz do dodatkowej lampy, bo myślę, że przepisy wymagają by te lampy były rozdzielone.
Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Za 3 podejściem i po rozbebeszeniu całej wiązki z tylnej lampy udało mi się znaleźć wewnątrz błotnika żarówkę oporową przylutowaną. Było to tak ukryte jakby ktoś specjalnie tak zrobił żeby nikt nie znalazł. Tuż za samą lampą między jedną a drugą blachą dopiero na macajewa znalazłem Smile ale się udało. Dołożyłem dłuższy kabelek i oprawki na żarówki, bo oczywiście były spalone. Umieściłem teraz żarówkę w schowku na lewarek żeby nie trzeba było pruć pół auta w przypadku spalenia żarówki, a trzeba przyznać że się grzeją trochę.
W każdym razie dziękuję za udzieloną pomoc Smile
Powrót do góry
rsdziadek

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Chrysler T&C 3,8 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 08:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Wiem że stary temat, ale jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi

dodjee napisał:
... należy jeszcze odciąć jeden przewód ...


tak więc który ?
Wink

Sam sobie odpowiem.

Kostka nr 3, pin nr 16, kolor kabla Biały z kremowym paskiem.
Powrót do góry
hellbean

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 22:33
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Kierunkowskazy za szybko migają


Witam,
podpinam się do tematu, ponieważ nie bardzo sam wiem w który dziale napisać, sprawa dot. Pacifici 2017 więc de facto następcy T&C, nie mnie ma ona stopy z kierunkami, do samego stycznika na pedale hamulca dochodzą 3 przewody. Może ktoś podpowiedzieć jak najlepiej przerobić tą instalację, myślałem nad włożeniem kierunkowskazów w światła wsteczne i wsadzeniu tam ledowej żarówki biało-żółtej, przy wstecznym miała by świecić na biało, zaś żółty to wiadomo. Tylko jak najlepiej rozdzielić te instalacje, bo wiadomo mogę pociągnąć wiązkę bezpośrednio z przednich lamp, ale jak mniemam będą migać za szybko bo już tak się stało jak odłączyłem całą lampę ze światłem stop.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System