Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) kontrolki piorun i olej na desce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krolikroger

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: grand voyager 2,8crd 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Sty 2017, 14:50
Temat postu:

kontrolki piorun i olej na desce


Witam
Od niedawna mam nowszego voyka i od razu zaczynają się problemy. Nie wiem czy problemy są ze sobą powiązane czy są to osobne objawy dlatego napiszę je razem, mam nadzieję że admin mnie za to nie zje.

1. po ok 2 tygodniach po zakupie auta zapaliła się kontrolka czerwonego pioruna na desce w odwróconych nawiasach, zgasiłem samochód odpaliłem ponownie i nie świeciła. dzień później już zgasnąć nie chciała. umówiłem się do elektryka na kompa. Zrobiło się -10 i się nie świeciła i po podłączeniu kompa żadnego błędu. (tylko błąd ciśnienia oleju o tym niżej) pojechałem do domu 3 dni mrozu nie zaświeciła się. przyszła odwilż znowu świeci podjechałem do kumpla na kawę i tak [cenzura] [cenzura] o problemie a on że ma elm327 do obd no do dawaj do auta bo się piorun akurat pali, podpinamy i jest błąd nie pamiętam nr chyba 0007 błąd zaworku paliwa, to mówię dobra i tak jestem umówiony na zmianę oleju to zajrzymy w i w paliwo. Auto na zmianę oleju na kanał i po całym aucie oględziny i na filtrze paliwa z czujnika mokro jakaś byle jaka izolacja kable poglucone (jakby nasi już byli) to przy okazji wymiany filtra paliwa kable porządnie zalutowane oizolowane piorun nie świeci ale -15 za oknem więc do domu zadowolony. Dzisiaj 0 stopni odwilż i chlapa i ta cholera znowu świeci. i tak zauważyłem że jak jest mróz i suche powietrze to nie świeci a jak mokro to świeci. Auto idzie normalnie nie wchodzi w tryb awaryjny nie czuć różnicy. gdzie jeszcze szukać przyczyny świecenia irytuje mnie ta kontrolka.

2. Nie zauważyłem problemu wcześniej ze względu na mój zwyczaj zagrzewania auta przed jazdą. tzn odpalam i idę na 5 minut do domu, ale mniej więcej w momencie kiedy zapalił się piorun gdzięś mi się spieszyło więc odpaliłem auto i wyjechałem z podwórka na ulice i normalna jazda (nie but w podłogę) przy ok 2 tys obrotów jak skrzynia chciała z 2 na 3 wrzucić zapala się kontrolka oleju no to ja wielkie oczy noga z gazu kontrolka gaśnie, silnik pracuje normalnie noga na gaz auto się rozpędza 2,5 tys obrotów kontrolka znowu zapala się noga z gazu gaśnie i tak z kilometr później się już nie zapaliła. no ale na kompa przy okazji pioruna nic nie pokazało tylko błąd niskiego ciśnienia oleju, to czujnik myt zegar wkręcony silnik zimny odpalamy od razu 2 atmosfery więc jest dobrze, ale olej jakiś taki smołowaty więc może zimny za gęsty i problem z zassaniem zimnego. to na kanał wymiana oleju, od razu przy okazji bo mnie kumpel przestraszył że jak nie olej to może smok zatkany to micha olejowa w dół mycie michy smoka nowa uszczelka, olej, filtry montujemy odpalamy dodaje gazu kontrolka się zapala noga z gazu gaśnie lekko się podgrzeje tak z 5 min na wolnych obrotach i już nie mrugnie. I tak jest zawsze jak zimnego odpalę i zostawię to się nie zapali jak zimnym ruszę to od razu się zapala tak na odcinku 1 do 1,5km potem już się nie zapala. na ciepłym nigdy nie mrugła. I tu pytanie czy to jest powiązane z tym piorunem czy niezależne i może tylko czujnik ciśnienia oleju. A jak czujnik to czy są zamienniki bo Moparek 339zł , jakiś GT 260 i no name za 127zł. czy warto kupić orginała czy tańsze zamienniki też dobre a może macie namiary na inne dobre i niedrogie.

Liczę na pomoc bo pomysłów brak a nie lubię jak mi kontrolki mrugają zwłaszcza czerwone.
Powrót do góry
krolikroger

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: grand voyager 2,8crd 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2017, 12:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) kontrolki piorun i olej na desce


Ciekawostka z piorunem, w środę temperatura koło 0 ale sucho pojechałem w trasę 50km pod kalisz, mała przerwa odpalam i nie świeci piorun, dalej do wrocławia potem powrót łącznie koło 400km i piorun się nie zaświecił. A że auto po trasie brudne to na myjnie bezdotykową opłukać go trochę. Po opłukaniu z wierzchu wsiadam odpalam i ta cholera znowu świeci. Mam niemal 100% pewności że ma to związek z wilgocią gdzieś w instalacji tylko gdzie szukać.
podpiąłem pod ELMa wyświetla błąd P007 - fuel shutoff valve control circuit high, skasować się nie da.
Powrót do góry
MonsterBeat

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puszczew
Posiadane auto: Grand voyager V ,2,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) kontrolki piorun i olej na desce


Udało sie zlokalizować przyczynę?
Powrót do góry
piotr dominik

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Chrysler, Grand Voyager Tournig, 2.8CRD, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Cze 2018, 11:52
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) kontrolki piorun i olej na desce


Mam od 3 lat to samo. Jak jest sucho, to wszystko ok, niezależnie czy zima czy lato. Ale wystarczy trochę deszczu w trasie lub większa wilgotność powietrza w zimie i piorun się pojawia. Nie ma żadnego wpływu na jazdę, ale trochę denerwujący jest. Na razie nic z tym nie robiłem, ale chyba coś trzeba będzie wreszcie ruszyć.

[quote="krolikroger"]Ciekawostka z piorunem, w środę temperatura koło 0 ale sucho pojechałem w trasę 50km pod kalisz, mała przerwa odpalam i nie świeci piorun, dalej do wrocławia potem powrót łącznie koło 400km i piorun się nie zaświecił. A że auto po trasie brudne to na myjnie bezdotykową opłukać go trochę. Po opłukaniu z wierzchu wsiadam odpalam i ta cholera znowu świeci. Mam niemal 100% pewności że ma to związek z wilgocią gdzieś w instalacji tylko gdzie szukać.
podpiąłem pod ELMa wyświetla błąd P007 - fuel shutoff valve control circuit high, skasować się nie da.[/quote]
_________________
piotr dominik
Powrót do góry
Mirek z ABC

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Grand Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 16:47
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) kontrolki piorun i olej na desce


Nie wiem czy odkopuje ale mam ten sam problem. Za mną 600km ciągłej jazdy, drugiego dnia myjnia i ikonka piorun w nawiasach odwróconych który znikł po zakupach... Dzień później burza na maxa wręcz 8h ciągłego deszczu i nadal tą samą kontrolkę widzę. Auto jeździ tak samo bez oznak że coś się zdupcylo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 16:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System