Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gumbi_piast

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Chrysler PT Cruiser 2,0 M
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 19:11
Temat postu:

PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Witam.
Jestem nowym użytkownikiem PT Crusiera z 2000 roku z silnikiem 2,0 benz.
Dziś znalazłem przy kolektorze dolotowym, że czegoś w nim brakuje, a osobiście nie mam pojęcia co to może być więc proszę was o pomoc w ustaleniu tego. Brak elementu a konkretnie miejsce jego usadowienia zaznaczyłęm czerwonym prostokątem
[/img]
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 11:20
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Wygląda na zaślepiony wlot z zaworu EGR. Tak na marginesie, do indentyfikacji samochodu używamy roku modelowego (dziesiąty znak w numerze VIN) i daty produkcji (na naklejce w okolicach drzwi kierowcy). Pewnie masz model 2001
Powrót do góry
gumbi_piast

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Chrysler PT Cruiser 2,0 M
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 18:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Tak też myślałem ale nie byłem pewien. Już naszły mnie myśli że coś po drodze straciłem Smile
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 22 Mar 2017, 21:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


dodjee napisał:
Wygląda na zaślepiony wlot z zaworu EGR. Tak na marginesie, do indentyfikacji samochodu używamy roku modelowego (dziesiąty znak w numerze VIN) i daty produkcji (na naklejce w okolicach drzwi kierowcy). Pewnie masz model 2001





Masz rację zaślepiony......ale fabrycznie przez producenta......zawór egr.
Nie zależnie czy model rocznik 2000 czy 2001 zaworu EGR nie będzie.

Zmiany zewnętrzne nie widoczne....środek:uszczelki pod głowicą mogą różnić się,średnice trzonków zaworowych itp.
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 14:53
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Jak czytam jeszcze raz może rzeczywiście niefortunnie sformuowałem zdanie i moja wypowiedź mogła być inaczej zrozumiana. Nie napisałem, że zawór EGR został usunięty tylko zaślepiony wlot w kolektorze. Zasugerowałem, że kolega gumbi_piast może mieć model 2001 nie w związku z występowaniem lub nie EGR-u. Nie spotkałem się z modelem PT 2000, pod marką Chryslera był sprzedawany na wiosnę 2000 roku więc jako nowy model powinien mieć jedynkę w numerze VIN i tak zasugerowałem autorowi zapytania. Pozdrawiam kolegę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 14:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 21:29
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


dodjee napisał:
Jak czytam jeszcze raz może rzeczywiście niefortunnie sformuowałem zdanie i moja wypowiedź mogła być inaczej zrozumiana. Nie napisałem, że zawór EGR został usunięty tylko zaślepiony wlot w kolektorze. Zasugerowałem, że kolega gumbi_piast może mieć model 2001 nie w związku z występowaniem lub nie EGR-u. Nie spotkałem się z modelem PT 2000, pod marką Chryslera był sprzedawany na wiosnę 2000 roku więc jako nowy model powinien mieć jedynkę w numerze VIN i tak zasugerowałem autorowi zapytania. Pozdrawiam kolegę.



Jest ok Smile nie kwestionuję wiedzy kolegi,źle zrozumiałem tekst.
Fakt model z roku 2000, ma nawet inne oznaczenia na klapie bagażnika Wink ale logo na masce i błotnikach takie same, po za tym małe różnice w wyposażeniu wnętrza itp itp.
Akurat jestem w temacie Wink sam mam rocznik 2001 a kolega posiada rocznik 2000....nad obydwoma egzemplarzami sprawuję pieczę techniczną Smile

Pozdrawiam.



P.S rocznik 2000 ma w kodzie vin miejsce produkcji "hamerykę" Wink
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 18:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Bardzo jestem ciekaw jak wygląda ten PT 2000. Wiem, że wcześniej były jakieś "występy" pod marką Plymouth ale czy to był taki sam kształt nadwozia. Wiesz może który zakład to produkował, czy pisząc "hameryka" miałeś na myśli kraj czy kontynent. Chętnie poznałbym VIN tego auta bo mam możliwość jego rozkodowania. Jeśli to nie będzie problemem to może na PW i może dowiemy się czegoś więcej. Pozdrawiam
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 13:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


dodjee napisał:
Bardzo jestem ciekaw jak wygląda ten PT 2000. Wiem, że wcześniej były jakieś "występy" pod marką Plymouth ale czy to był taki sam kształt nadwozia. Wiesz może który zakład to produkował, czy pisząc "hameryka" miałeś na myśli kraj czy kontynent. Chętnie poznałbym VIN tego auta bo mam możliwość jego rozkodowania. Jeśli to nie będzie problemem to może na PW i może dowiemy się czegoś więcej. Pozdrawiam





Wink Teraz chyba kolega źle zrozumiał...nie PT 2000 jako model/typ itp auta, tylko chrysler PT silnik 2.0 rok produkcji 2000. Nigdzie nie twierdziłem że model PT 2000 jako auto.
Auto produkcji z roku 2000 ma taką samą bryłę nadwozia,oznaczenia i logo na masce chryslera,w środku trochę innych kosmetycznych rozwiązań np. przyciski sterowania szybami, na klapie tylnej inaczej i inne oznaczenia.

PT z roku 2000,produkowany na kontynencie amerykańskim po numerze VIN,ale czy USA,Meksyk czy Kanada nie wiem.
W każdym razie produkcja na Europę.
Gdy będę miał numer VIN skorzystam z Twojej oferty na PW.

Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
dodjee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: n/a
Piwa: 37/0
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 22:00
Temat postu:

Re: ( Chrysler PT Cruiser ) PT Cruiser Problem z kolektorem dolotowym


Spodziewałem się sensacji Wink a tu zwykłe nieporozumienie wynikające z niewłaściwej identyfikacji samochodu
dodjee napisał:
... do indentyfikacji samochodu używamy roku modelowego (dziesiąty znak w numerze VIN) i daty produkcji (na naklejce w okolicach drzwi kierowcy).
Dokumentacja techniczna, dobór części wstępnie odbywa się na podstawie roku modelowego, jeżeli są jakieś wątpliwości sprawdza się datę (nie rok) produkcji. Wiem, że administracja i ubezpieczalnie wymagają roku produkcji ale czy to jest właściwe?. Masz Voyagera III gen. 2000 ale IV gen. mogła też być wyprodukowana pod koniec 2000 roku (nawet zewnętrznie są to inne auta) i mamy to samo nieporozumienie co z PT. Więc właściwie macie te same modele 2001 różnią się tylko datą produkcji. Uważam, że w taki sposób powinny być identyfikowane nasze (Chryslera) auta po numerze VIN. Jeśli masz 11 znak "T" to znaczy,że wyprodukowany w Meksyku w zakładzie Toluca. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler PT Cruiser »

Opinie o samochodach Chrysler PT Cruiser - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler PT Cruiser ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System