Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2008, 00:00
Temat postu:

wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD


Witam chciałem wymienić olej w tym automacie, i widze ze chrysler sie wycwanił i zamontował rurkę do bagnetu ale bagnetu już nie dał wiadomo aso zrobi Ci to fachowo bo ma bagnet(po za tym mam 200km do ASO)
Jako że sam zawsze grzebie (lubie tak spędzać sobotę) przy swoim samochodzie to i głupi olej i filtr tez chce zmienić więc mam prośbę(no i na przyszłość by się przydało komuś), ma ktoś może dostęp do takiego bagnetu, żeby zmierzyć odległość od krawędzi rurki do poziomu minimalnego oraz maksymalnego oleju skrzyni.
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 21:08
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD


witaj
Też chciałem kupić taki bagnet ale chrysler nie przewiduje takiej możliwości. Wiec zmuszony do kombinacji pojechałem na serwis i sprawdziłem poprawność poziomu oleju. Wtedy mogłem wykonać własna miarkę Smile użyłem do tego miarki do oleju silnikowego - wkładam go do oporu i zaznaczyłem istniejacy poziom na gorącym i zimnym oleju.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 15:11
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD


dokładnie zrobiłem to samo, tylko zrobiłem znaczek dogąd mam wkładać bagnet aby pozim oleju skrzyni był w maksymalnym punkcie poziomu oleju silnikowego.
Ale teraz mam inny problem wysiadł mi czujnik temp. zewnętrznej ten co pokazuje temperature na klimie, i pokazuje cały czas -40st.
Czujnik nie jest drogi ale wymieniać go u nich nie chce, wymienił bym sam przeszukałem przód samochodu ale nigdzie go nie widze, może ktoś wie gdzie jest???
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 17:31
Temat postu:

re re


Kolego on sie znajduje pod zdezakiem przednim tak ma mase samochodow w tym Amerykany.Jak sie pochylisz to przez wloty powietrza mozna go zobaczyc(nie mylic z grillem) od strony kierowcy on sie znajduje bylem u siebie zobaczyc i widac go pozdrawiam Tedi.
Powrót do góry
gadu-gadu
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 19:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD


dzięki też myślałem że gdzieś na zderzaku jest czujnik temp. ale jak zaglądałem to go nigdzie nie widziałem i dlatego zwątpiłem.

Mam jeszcze jedno pytanie ja tego nie zauważyłem ale w serwisie mi powiedzieli że taśma od esp na kierownicy siada. Bo jak sie mocno zakręci kierownicą w tą i powrotem to esp/bas się zapala. Wcześniej tego nie zauważyłem i teraz też nigdy podczas eksploatacji się nie zapala trzeba zakręcić kierownicą do oporu w prawo i wlewo i wprawo i się zapala.

No i oni mi powiedzieli że ta taśma kosztuje 1400zł i częśto się psuje w samochodach z usa ale ja mam pytanie bo ich zapomniałem zapytać czemu ta taśma taka droga czy ona jest zintegrowana z taśmą airbagu i tempomatem i kierunkami czu to coś osobnego, odam że podczas tych obrotów kierownicą zapala się tylko i wyłącznie esp/bas, może ktoś ma dostęp do jakieś serwisówki chryslera i by mogł mi napisać jaki numer ma ta część, może udało by mi się ją kupić gdzie indziej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 19:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 00:33
Temat postu:

Re re


Kolego ta tasma jest jedna do wszystkich funkcji.Niema takiej mozliwosci by do kazdej [cenzura] byla osobna,braklo by miejscsa.pozdrawiam Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 17:05
Temat postu:

Oleje


Koledzy pisalismy tutaj o wymianie oleju silnikowego i w skrzynie biegow.A co z tylnym mostem i przednim tam tez jest olej ktory powinno sie chyba wymieniac.Czy ktorys z Was juz wymienial??? ja dzis w swoim robilem sobie przegladzik spodu i wlasnie pomyslalem ze tego tematu nie bylo na naszym forum Pacificy.Ja tylko sprawdzilem u siebie czy mam odpowiedni poziom jest oki ale czy nie powinno sie tez wymienic ???
W przednim moscie jest inny niz w skrzyni biegow mysle ze bedzie taki sam jak w tylnym moscie pozdrawiam Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 20:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) wymiana oleju w automacie 6 biegowym 4.0L AWD


oczywiście olej w tylnim no i oczywiście przekładnim dyfrze trzeba zmienić w okresach wskazanych w manualu oraz trzeba go kontrolować chyba co 25tyś km (jest to chyba mopar 75/80)
i dlatego proponował bym zakup tej serwisówki dużo by pomógł
http://chrysler.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25299
jak byśmy zrobili zrzutę to by wyszło taniutko a wiedzy co niemiara.
nie wiem jak jest rozwiązana skrzynia biegów bo w przednionapędowych zmienia się olej w skrzyni biegów i dodatkowo w mechaniżmie różnicowym który jest zintegrowany ze skrzynią.

możesz mi cyknąć fotkę gdzie jest dokładnie ten czujnik temperatury, bo za cholerę go u siebie nie widzę, jako że mam samochód po dzwonie to może spojrzał byś gdzie idą kable bo może u mnie załozyli go gdzieś indziej. na początku wskazywał teraz niestety wysiadł albo kable się odłączyły
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 17:34
Temat postu:

skrzynia 4 biegowa


Koledzy znalazlem dosc ciekawy opis poczytajcie sobie go Smile
http://motoforum.pl/Forum/phpbb/viewtopic.php?t=3301&sid=ed232ca454642a0eb8952f0dbd6149f0
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System