Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrmariusz

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): EBE
Posiadane auto: opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Kwi 2017, 14:42
Temat postu:

Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


Witam serdecznie
Jestem na forum nowym użytkownikiem i zamierzam się z zakupem takiego autka jakim jest Chrysler Grand Voyager w przedziale rocznikowym 2003 - 2007 i z silnikiem 2,5 lub 2,8 automat, oczywiście z automatyczną klimą i najlepiej aby miał elektrycznie otwierane drzwi i tylną klapę.
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat komfortu jazdy w drugim i trzecim rzędzie foteli a dokładniej czy jest różnica w fotelach tych starszych nieskładanych w podłogę a w tych składanych (chowanych) w podłogę pomijając duży plus funkcjonalny w powiększaniu przestrzeni ładunkowej.
Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 14:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


Cześć ja mam wersję stown&go, czyli siedzenia składane w schowkach w podłodze. Komfort w 3 rzędzie to chyba najlepszy w tego typu aucie. W porównaniu z np fordem galaxy to rewelacja. Nie jest to jakiś składany taboret z oparciem tylko prawdziwa kanapa z fajnie pochylonym oparciem i konkretny podłokietnik jest naprawde kozacko.
2 rząd oparcie wygląda na cieńkie trochę ale po pochyleniu nieco do tyłu o jedną pozycję od standardowej jest naprawdę wygodnie. Dodatkowo są po 2 podłokietniki. Muszę dodać że mam 186 cm wzrostu i się mieszczę bez problemu, na dodatek przednie fotele są odsunięte prawie na max mocno do tyłu.
Też szukałem chryslera 2,8 ale znalazłem 3,8 z LPG w fajnym stanie i nie narzekam koszty eksploatacji takie same, minus taki że na stację często trza zajechać bo co to jest 41 L gazu Smile
No i z tymi drzwiami to bym się też zastanowił bo bajer jest naprawde fajny ale w 4 egzemplarzach które oglądałem było to zepsute.
Powrót do góry
Bollocks1985

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Chrysler Voyager IV 3.3 2003r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 16:37
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


Ja posiadam Chryslera Voyagera 2003 rok. 3.3 automat. W moim przypadku stwierdziłem że motor 2.5 lub 2.8 będzie mały, ale to tylko moje stwierdzenie. Mam 192 cm wzrostu i jak siadam w środkowym rzędzie to kolana mam prawie na styk z przednim fotelem, ale przedni fotel mam dużo cofniety do tylu. Wiem myślę że w Grandzie bedziesz mial dużo miejsca. Posiadam voyagera od pół roku i jestem mega zadowolony.
Powrót do góry
mrmariusz

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): EBE
Posiadane auto: opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Kwi 2017, 07:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


Dziękuje serdecznie za odpowiedzi i podpowiedzi dokładnie o to mi właśnie chodziło.
Generalnie powiem tak że ja jestem zwolennikiem Pb i lpg i od wielu lat jeżdżę Astrą F w której jestem wstanie zrobić wszystko samemu ale niestety czas leci i wyjazd nawet nad morze z dwójką dzieci i pełnym bagażnikiem i bagażnikiem na dachu i do tego bez klimy na dzisiejsze czasu to człowiek na wakacje jedzie zmęczony. Jedyną rzeczą jaką się obawiam to koszty utrzymania takiego statku jak paliwo (liczę że 2,5 lub 2,8 to 10 litrów ON zassa w trybie mieszanym, bo styl jazdy mam zależnie od potrzeby) i części bieżących jak klocki hamulcowe, płyny czy filtry. W gorszym wypadku boje się o układ paliwowy czyli wtryski pompa itd bo tego samemu już nie zrobię a koszty są dla mnie dość spore.
A tak na marginesie to czy w grand Voyagerach z fotelami 2 i 3 rzędu normalnymi czyli nie chowanymi w podłogę jest możliwość regulacji foteli przód tył bo z tego co zauważyłem to w wersji z chowanymi fotelami takiej regulacji nie ma.
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 19:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


" to w wersji z chowanymi fotelami takiej regulacji nie ma."- jest możliwość przesuwania w tył i w przód.
Co do spalania, moje 3,8 jara 16 lpg w cyklu mieszanym. 67ltr./400km.
Co do części- ceny przystępne a w niektórych przypadkach niższe od innych marek.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 19:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mrmariusz

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): EBE
Posiadane auto: opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 19:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


A może mi ktoś odpowiedzieć na których fotelach (2 i 3 rząd mam tu na myśli) podróżuje się wygodniej na tych niechowanych w podłogę czy na tych chowanych w podłogę?
Ma ktoś już takie doświadczenie podróżowania na jednym i drugim typie foteli.
Powrót do góry
karlone

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: 05 T&C 3.3
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 18:00
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


mnie to też ciekawi - które wygodniejsze - ja osobiście mam te nie chowane, przynajmniej z wyglądu mają grubszą gąbkę i obszerniejsze podłokietniki. Szukałem wersji z chowanymi fotelami stow 'n go ale ktoś kiedyś mnie uświadomił, że jak ma być butla, to najlepiej umieścić ją pod autem i ma się w pełni funkcjonalne wnętrze, pod czas gdy w wersji z chowanymi fotelami nie ma miejsca na zapas i zbiornik ląduje we wnęce na fotele, przez co nie da się schować ostatniego rzędu.

Co do samych silników to bardziej niezawodne i całkiem oszczędne, a przy tym dynamiczne to 3.3 i 3.8 V6 benz.
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 20:21
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


I jedne i drugie są bardzo wygodne.
Mam chowane w podłogę i nikt mi nigdy nie marudził że mu niewygodnie(wypady po 500 km w jedną stronę).
Co do lpg. Montujesz dwie butle w pierwszym rzędzie, chowasz tylną kanapę i masz full miejsca na bagaż.
Dodatkowo przy postawieniu foteli z pierwszego rzędu do pionu zyskujesz na załadunek dwa metry miejsca na przewiezienie szafek, lodówek itp.
I jeszcze jeden +. Tylna kanapa jest dzielona 2/1, więc jest kilka możliwości konfiguracji.
Problem z wożeniem własnych klamotów typu jakieś narzędzia itp. rozwiązałem kładąc na schowek tylnej kanapy dociętą na wymiar grubą płytę ze sklejki, dzieloną na dwie części z przymocowanym uchwytem.
Na codzień praktyczne rozwiązanie. Bałaganu nie ma a na bagaże typu zakupy i tak dużo miejsca zostaje. Very Happy Smile
_________________
Marcin
Powrót do góry
mar_p

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2005 3.8+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Maj 2017, 13:30
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Komfort jazdy w drugim rzędzie foteli.


Jeśli chodzi fotele 2rzedu to uważam że w wer. Stown & go są wygodniejsze mimo że oparcie wygląda cienko. Mają one regulacje na szynach przod-tył oraz pochylane oparcie i 2 podłokietniki (fotele kapitanskie). Kiedyś jeździłem wersja bez chowania w podłogę i wydaje mi się że 2rzad jest mniej wygodny. Jeśli chodzi o butlę LPG to jest dylemat faktycznie. Ja mam tylko jedną 40l pod fotelem 2rzedu. Gdy schowam drugi fotel 2rzedu jest dużo miejsca można wjechać wózkiem dziecięcym bez składania Smile i wygodniej zapakować maluchy na 3 rzędzie w fotelikach.
W 3 rzędzie jeśli chodzi o wygodę to chyba bez różnicy, jest tu naprawdę wygodnie. Ja osobiście wybrał bym chowane.
Ostatnio miałem okazję podróżować w 6 osób 600km nikt nie narzekał wręcz przeciwnie Smile. Bagażnik naprawdę imponuje pojemnością, mimo że nie wygląda na pierwszy rzut oka. (4 duze walizki do wysokości żagłowkow, a obok mieści się jeszcze z 6 średnich toreb podróżnych,)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System