Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler 300C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tmaciejs

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): U.K
Posiadane auto: Chrysler 300C 3.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Cze 2017, 18:01
Temat postu:

silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


Hey Wszystkim

Mam problem z Chrysler 300C 3.0 z 2008rok mianowicie pilot mi działa tzn zamyka dzrzwi i otwiera, lecz problem pojawia się z odpaleniem autka. Wkladając kluczyk do stacyjki ( WIN wireless ignition ) nie słyszę że odblokowywuje mi się rygiel od blokady kierownicy, po czym wogóle nawet nie chce zakręcić rozrusznikiem. Parę razy udało mię się auto odpalić gdy tak wkładałęm i wyciągałem klyczyk ze stacyjki , lub jak przemienialem przekażniki ,lecz po 2 lub 5 sekundach pracy silnik sam gasł. Nie mam pojęcia gdzie szukac problemu
, myślałem że to stacyjka , wiec zamówiłem z zaprogramowanym kluczykiem caly ten moduł , lecz problem jest ten sam.


Zanim wymieniłem stacyjkę to odczytywalem cody DTC na Delphi ale nic mi nie znalazł ,poza tym że problemy z immobilizer , wiec dlatego tez zmienilem caly moduł stacyjki ,lecz wciąż jest to samo Sad

- Postanowiłem wiec szukac pomocy na róznych forach zaczynając pierwszego posta na waszym forum.
Powrót do góry
gadu-gadu
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Czw 08 Cze 2017, 19:19
Temat postu:

Re: ( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


Na podstawie Voyagera CRD 2.5l z 2002 r . to wymiana kluczyka , kostki do jego odczytu musi być powiązana z wymianą komputera silnika, wtedy bez problemu auto odpalilo. To starsze rozwiązanie niż masz.
Wcześniej zdarzało się, ze immo blokowalo, wystarczylo wtyczki co pod skrzynką bezpiecznikową wyciągnąć i ponownei włożyć.
Można tez poszukac fachowca do odpalania aut gdy kluczyk zgubimy , przeprogramuje i ok. Najlepiej aby pilot działal, pewnei odblokował by alarm .
Na forum ktoś opisał przypadek, ze na kosce w stacyjce nie łączylo .
Powrót do góry
tmaciejs

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): U.K
Posiadane auto: Chrysler 300C 3.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Cze 2017, 00:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


Cytat:

Na podstawie Voyagera CRD 2.5l z 2002 r . to wymiana kluczyka , kostki do jego odczytu musi być powiązana z wymianą komputera silnika, wtedy bez problemu auto odpalilo.


Zgodzę sie z Tobą , lecz nie znalazlem ECU + Moduł Stacyjki z kluczykiem od Chrysler 300C z 2008r w komplecie na sprzedaż wiec walczę z tym co mam.

Cytat:

Wcześniej zdarzało się, ze immo blokowalo, wystarczylo wtyczki co pod skrzynką bezpiecznikową wyciągnąć i ponownei włożyć.


Oj czego ja już tam w tym aucie nie zrobiłem , wszystkie wtyczki przeczyściłem nawet rozebrałem całą skrzynkę tam gdzie są bezpieczniki ( BSI tak to sie chyba nazywa) szukając jakieś korozji na stykach od gniazd.

Cytat:

Można tez poszukac fachowca do odpalania aut gdy kluczyk zgubimy , przeprogramuje i ok. Najlepiej aby pilot działal, pewnei odblokował by alarm .


Tu gdzie mieszkam to nie mam takich fachowców od Chrysler poza Dealer`em.
Był taki jeden FACHURA co tak mi namieszał w stacyjce że teraz pokazuje DAMAGED KEY - więc dlatego też zakupiłem drugi moduł stacyjki z zaprogramowanym kluczykiem i myślałem że po tej wymianie już będę cztery litery woził w cegle Very Happy.

A inni koledzy co mają styczność z IMMOBILIZER to jak usłyszeli o Chrysler to odpuścili, ponieważ nie mają specjalnych programów i komputera.

----------------------------------------------

To wyszukałem w necie i prawdopodobnie to jest ten problem :
Kod:
SENTRY KEY IMMOBILIZER SYSTEM (SKIS)

    Po niepowodzeniu prawidłowej komunikacji z immobilizerem Sentry Key (SKIS) do modułu sterującego układu przeniesienia napędu (PCM) PCM wyłączy zasilanie po dwóch sekundach od uruchomienia. Silnik nie reaguje ponownie na kluczowy cykl, podczas którego wystąpiła awaria. Należy wykonać sekwencję pełnego kluczyka w celu ponownego uruchomienia silnika.

Wiec czeka mnie znalezienie sposobu na zaprogramowanie VIN w stacyjce oraz jezeli sie nie myle to na nowo zaprogramowanie kluczyka
Cytat:
Powrót do góry
gadu-gadu
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Sob 10 Cze 2017, 22:55
Temat postu:

Re: ( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


na allegro jest do silnika 3,5 l , popytaj sie sprzedawcy czy nie pasuje do Twojego. Może sprzedający będzie miał wiedzę czy właściwy lub coś podpowie ? http://allegro.pl/chrysler-300m-3-5-v6-p04759532ak-stacyjka-kluczyk-i6846816539.html#thumb/3
inne http://allegro.pl/komputer-stacyjka-kluczyk-chrysler-300c-3-5-v6-04-i6627991948.html#thumb/1
moze ten spasuje : http://allegro.pl/chrysler-300c-07r-komputer-kluczyk-stacyjka-3-0crd-i6540344434.html#thumb/1
Powrót do góry
tmaciejs

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): U.K
Posiadane auto: Chrysler 300C 3.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Cze 2017, 19:43
Temat postu:

Re: ( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


Woy
Z góry dziękuję za Pomoc z Twojej strony Smile, lecz żaden z tych modułów nie podpasuje do mojej wersji Chrysler 300C, ponieważ u mnie jest już nowsza wersja jeżeli chodzi o BSI i moduł stacyjki.
Na przykładzie fotek poniżej , sam możesz dostrzec różnicę:

[center]Tak wygląda moja stacyja P/N: P05026529AC [/center]



---------------------------------- BSI -= SKRZYNKA Z BESPOECZNIKAMI =------------------------------------------



----------- ECU 0281013903 EDC16CP31 Komputer ------------------------------------





W 300C z 2007roku jest taki sam jedynie co trzeba, to go przeprogramować Smile


- Dla chcącego nic trudnego tzn: Prawdopodobnie jest możliwość przełożenia tych że komponentów ( stacyjki , komputera i BSI z 300C z 2007roku do Cegły 300C z 2008 roku, lecz wiąże sie to z przerobieniem instalacji ponieważ w modelu z 2007 roku inaczej są obsadzone gniazda w BSI ( wiem to ponieważ posiadam Chryslera 300C z 2007 roku na części )
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 11 Cze 2017, 19:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tmaciejs

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): U.K
Posiadane auto: Chrysler 300C 3.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 18:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler 300C ) silnik gasnie po 2- 5 sekundach po adpaleniu


Dzień dobry wszystkim !

Odświeżam temat po to aby się pochwalić że już wszystko jest dobrze z autkiem.


Postanowiłem auto zabrać do Dealera, lecz dealer mnie zwiódł terminem więc go sobie odpuściłem. Do uruchomienia autka postanowiłem użyć FVDI Software Commander Diagnostic Tool, troszkę mi zeszło zapoznając się z jego obsługą, ale doszedłem co i jak, wiec z czytałem EPROMM ze stacyjki i wpisałem poprawny VIN autka, zapisałem nowy eprom i po przeładowaniu ustawień z całego zabiegu od razu rygiel zaczął działać tzn odblokował kierownicę , a rozrusznik zaczął kręcić , gdzie po dłuższym czasie autko odpaliło. Temat zamykam a wszystkim którzy odpisywali na moje posty w tym temacie, Bardzo Dziękuję Smile[/b]
Powrót do góry
gadu-gadu
maxim_167

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Chrysler 300C 3.0 CRD 12/2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sty 2018, 11:18
Temat postu:

Mam ten sam problem.


Witam, mam ten sam problem. Chrysler 300C 3.0 CRD 12/2007. Kupiłem auto w sierpniu 2016r. Na akcji serwisowej wymieniłem stacyjkę krótko po zakupie auta, także stwierdziłem że to stacyjka. Wróciłem na serwis - jeszcze raz zaprogramowali, auto jakiś czas jeździło czasem zgasł mi po odpaleniu ale wyjąłem kluczyk ze stacyjki zamknąłem auto pilotem otworzyłem i auto odpalało i co ważne nie gasło. Ale 2 tyg. temu przestał całkowicie reagować na te zabiegi. 3 razy odpalił i za każdym razem po 3 sekundach gasł. Zaobserwowałem brak dźwięku zwalnianej blokady kierownicy i brak rozruchu. Auto trafiło na serwis, wymieniono stacyjkę jeszcze raz, nacieszyłem się 12 dni bo auto działało jak należy a dziś auto znów nie gada.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler 300C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler 300C »

Opinie o samochodach Chrysler 300C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler 300C ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System