Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
telix

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 08:13
Temat postu:

Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Witam szanowych właścicicieli Pacifiki. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiaram kupna tego auta, chociaż nie jestem do końca przekonany. Przyznam, że spodobało mi się jak je tylko zobaczyłem. Z tego co piszecie na forum wynika, że jest to dobre auto, oferujące przy swojej cenie bardzo dobry standard. Jednak zwykle tak jest, że gdy coś coś kupuje, to potem to chwali i utwierdza się w przekonaniu że dokonał dobrego wyboru. Inaczej przecież przyznałby się do błędu. Z wypowiedzi na forum wynika, że Pacifica z USA ma szereg wad z którymi radzicie sobie w różny sposób:
    Pali jak smok

    Jest problem ze światłami - trzeba przerabiać, inaczej może być problem przy przeglądzie

    Opony są drogie

    Elektroniczne bajery - fajne, ale DVD ma blokadę regionu, radio saterlitarne nie działa, uConnect działa po angielsku, nawigację trzeba sobie znaleźć/wgrać inną

    Dostępność części jest ograniczona - w serwisie Chryslera mówili, że w przypadku ściągania ze stanów może to potrwać nawet miesiąc


Mimo tych wszystkich problemów, liczba tych samochodów na naszych drogach rośnie, więc może sie mylę. Napiszcie proszę.

Ponadto mam jeszcze inne pytania:
    Który silnik jest waszym zdaniem lepszy 3.5 czy nowszy 4.0 ? Jak oceniacie spalanie obu wariantów? Czy to prawda, jak piszą niektórzy sprzedawcy, że jednostka 3.5 jest konstrukcyjnie odpowiednikiem tej z mercedesa R?

    Czy skrzynia 6-biegowa była montowana tylko w wersji z silnikiem 4.0?

    Czy są gdzieś dane dot. elastyczności tego auta - przyspieszanie z 60 do 100, 80 do 120, 0 - 100 ?
Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 13:25
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Witaj kolego....masz wiele pytań.....ja kupiłem Pacyfkę jakiś miesiac temu, a wachałem się........8 miesięcy potem 3 oczekiwania, i mam.....z 2005r czarna w wersji Limited, i to pełnej, nie załuje wyboru, i to ne z powodu ze nie chce sie przyznać.....po prostu to jest autko z klasą, a że pali duzo???
czy ja wiam czy duzo......porównar raporty spalanie tylko te prawdziwe innych autach, z mniejszym silnikiem, moja pali w mieście w granicach 15l
w ASO powiedzieli, ze to i tak niewiele bo powinno byc w granicach 18l.
ludzie tu na tym forum piszą ze ze spalaniem zchodzą ponizej 10.......nie chce mi sie w to wierzyć, silnik V6 potrzebuje .
teraz czy silnik 3,5 czy 4,0.......hmmm ja mam 3,5 i mnie wystarcza, ale jak masz kaprys na 4,0, z tego co wiem to montowali je chyba od 2007r.
podwozie Merca R......na prawde nie wiem, w ASO tez pytałem o to czemu tych aut nie ma w europie, ponoc właśnie Mercedes zakazał ich importu, jak wiadomo Daimler ma udziały w Chrysler, i boją się że spadnie im sprzedarz właśnie klasy R, ale to już wyższa polityka......teraz jeśli chodzi o sprzęt.....to prawda jest z nim trochę problemów....ale sa one po to zeby je rozwiązać i znając polskie realia, jeszcze troche i nie będzie problemów z Navi czy DVD w Chrysler`s
Na koniec powiem ci jedno Takiego komfortu jazdy, takiego nagłośnienia
jakie daje Pacyfica, nie znajdziesz nigdzie za te pieniądze, wiec to spalanie mozna jej wybaczyć........ja się wachałem miedzy Pacyficą a Voyagerem w dieslu, .......wedlug mnie dokonałem trawnego wyboru.
Pomimo ze mnie przekonywano że silniki w Voyagerach CRD to jest produkt mercedesa......jest to bzdura, a pozatym Voyager CRD nigdy nie oglądał USA, a mnie osobiście chodziło o auto z USA.
To tyle ........wybór należy do ciebie. Pozdrawiam
Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 13:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Acha jeszcze jedno.....tak skrzynie "6" są tylko przy silniku 4,0, a co do części.....od czego jest internet.......zobacz np. to
http://www.usa.istore.pl/sklep,2602,,,,,pl-pln,0,0.html
Powrót do góry
golden35

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Touring3.5/05
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 17:21
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Witam ja mam pacyfice od tygodnia jest to wersja turing(niestety bez kontroli trakcji) ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem auto poprostu bajka(pomimo żę po wstępnej analizie wyszło mi spalanie po mieście i trochę w korkach ok.19l benzyny),w nieautoryzowanym serwisie chryslera kompletny rozrzad z wszystkimi filtrami i olejami lącznie z tym w moście(awd) powiedzieli mi ok.2500.Natomiast montaż gazu w kole butla ok.65litrów sekwencja 3000.Cześci w chryslerze od reki. Silnik 3.5/05rok.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
golden35

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Touring3.5/05
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 17:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


A i koniecznie przed kupnem nr. vin dzwoń do chryslera sprawdzić czy auto ma nałożone restrykcje jeżeli ma to lipa ,a tu masz nr.gg 4933450 do gościa który po vinie i opłacie 19zł sprawdzi ci historie pojazdu w usa (carfax i autocheck)wyśle na emaila po angielsku i po polsku
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 17:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 20:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


A to ciekawe pytałem o rozrząd w ASO w Szczecinie, w/g cennika 1470 zl.......a kolega podaje nieautoryzowany serwis i 2500
Powrót do góry
golden35

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Touring3.5/05
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 20:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Ja napisałem kompletny rozrzad + wszystkie oleje +płyn chłodzący + filtry+olej w tylnym moście wszystko razem z wymiana 2500.
Powrót do góry
gadu-gadu
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 20:55
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


mam pytanie a ile kosztuje serwisowanie VW AUDI Mercedesa Volvo czy jakiegokolwiek innego samochodu jak juz się dowiecie to porównajcie z cenami w chryslerze, pewnie będzie podobnie.
A teraz sprawdźcie ceny części i tutaj moge zapewnić że części w serwisie chryslera będą tańsze niż części w innych serwisach. To prawda czeka się długo na części do pacificy ok miesiąca, mówię oczywiście o serwisie i częściach tych które tam kupujemy.
Tak jak ci kolega dał link to są inne możliwości kupna części- ale w serwisie też nie są jakieś kosmiczne ceny a otrzymujemy części oryginalne mopara.
Spalanie no narazie tydzień jazdy i 14,6 tyle pokazuje komp.
Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 21:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


pOD TYM LINKIEM CO PODAŁEM JEST SKLEP, ZAMOWIŁEM WŁAŚNIE OLEJ DO SILNIKA I FILTRY.........WSZYSTKO FIRMY MOPAR.
TEZ DOPIERO POZNAJE CENY I AUTO ALE SLYSZAŁEM ZE W SERWISIE OLEJ MOPAR JEST DROGI COŚ OKOŁO 250 ZA GALON, W TYM SKLEPIE 25 ZŁ ZA LITR, A WIĘC POŁOWA, OLEJ DO WYMIANY W SKRZYNI BIEGOW SYNTETYK
RAZEM Z FILTREM I USZCZELKA 179 ZŁ........JAK PRZYSLA TO NAPISZE CZY JEST OK.
Powrót do góry
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 23:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


do skrzyni olej tylko taki jak w instrukcji, czyli ja do siebie +4, nie zalewajcie innym niz specyfikacja podaje, załatwiłem tak skrzynie w omedze dałem niby lepszy z wyzszą specyfikacją i uszczelniacze poszly, slabsze ciśnienie i tarczki do zmiany + uszczelnienia. Dzwoniłem do aso i ceny nie takie straszne za części, gorzej komputer i wszystkie z tym powiązane czynnosci podpiecie kompa w Poznaniu 250zl, programowanie kluczyka 200zł. programowanie czujników fotela pasażera 500zł. w piątek dam znać jak ceny za zmianę oleju w skrzyni i w silniku oraz kontrola poziomu oleju w dyferencjałach.

jadę na ten serwis tylko ze względu na to że nie mam możliwości wymiany oleju w 6-biegowym automacie, ale będzie to pierwsza i ostatnia wymiana oleju w serwisie ponieważ zaraz dorobie sobie bagnet do kontroli poziomu aoleju w tej skrzyni.
Powrót do góry
telix

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 23:11
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


minor666 - dzięki za odpowiedź. Faktycznie - 15L to niezły wynik, ale jest też post posiadacza Pacifiki, która pali 19L w mieście.

Dzisiaj pochodziłem sobie po dosyć duzym placu u handlarza - Autoauto na krakowskiej w Warszawie. Mieli tam chyba z 7 Pacific, ale ceny dosyć wysokie.

Co do silnika 4.0 - od rocznika 2007 nie robia już samochodów z jednostką 3.5 więc nie bardzo jest co wybierać - chyba że ktoś zechce 3.8, ale on podobno jest słaby i dużo pali. Ponawiam prośbę o opinie: jak oceniacie jednostki napędowe 3.5 i 4.0? Czy silnik 4.0 z modeli 2007 wzwyż jest lepszy niż 3.5 ? Moc wg. specyfikacji jest podobna, a spalanie ?
Powrót do góry
tedi

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań pyrlandia :)
Posiadane auto: Chrysler Pacifica 3.5 2005 Touring 4X4 CB PRESIDENT JOHNY II+antena PRESIDENT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 23:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Mowisz ze ceny sa wysokie to moze podaj jakie sa ??? Pamietaj ze dobre auto niestety musi kosztowac cos za cos. Tedi
Powrót do góry
gadu-gadu
telix

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 12:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Tutaj znalazłem porównanie i opis nowszych wersji silników, ale brak wersji 3.5
http://www.allpar.com/mopar/38-40.html
Powrót do góry
minor666

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Pacifica 3,5 AWD LIMITED
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 18:11
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


przyszła przesyłka alej do silnika oryginalny MOPAR 10 w 30, filtr oleju też MOPAR , lej do skrzyni ATF , filtry , klocki firma ATLAS wiec też amerykańskie, Pacifica 3,5l ma tylko 5 litrów oleju w silniku??,w skrzyni też 5???.......czy za mało przysłali??? niech ktoś odpowie kto zmieniał olej
Powrót do góry
irtom

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 39


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 12:00
Temat postu:

Re: ( Chrysler Pacifica ) Pacifica - chcę kupić ale mam wątpliwości


Mi przez telefon w aso mówili że ok 7 litrów wchodzi ale o 4.0. W sobotę będę miał rachunek i opisze wszystkie ceny.
Na dzień dzisiejszy wiem że dorobienie kluczyka z pilotem w ASO kosztuje 1250zł
dorobienie kluczyka u specwó pozaserwisowych 850zł
Jak ktoś ma dwa oryginalne kluczyki to dorobi kluczyk tylko i wyłącznie za cenę kluczyka + wycięcie wzoru - programowanie transpordera i pilota odbywa się w stacyjce za free.
Kluczyk surówka z pilotem na ebay.com 70$+13$przesyłka

W chryslerze 300m z 3,5l silnikiem i z podobną skrzynią 4 biegową zmieniałem i weszło prawie 9 l oleju, ale zrobiłem tak że odkręciłem ruruki od chłodnicy oleju AS i dmuchnołem w te rurki powietrzem i wyleciało jeszcze z 1-2 litry.

W sobotę podam średnią spalania 4.0l AWD z trasy 200km drogi krajowe, 100km miasto poznań i 200km drogi krajowe.

Co do silnika to powiem że 3.8 jest bardzo żywotnym silnikiem, prostym w kontrukcji (chyba nawet z łańcucem rozżądu) praktycznie nie do zajechania, owszem mniejsza moc ale moment i spalanie porównywalne z 3,5 za to dzwięk silnika najlepszy z tych wszystkich.
Z silnikiem 3,5l jeżdzę od 4 lat w chryslerze 300M żadnych awarii przejechałem 70-80 tyś mało ale jakiś pogląd daje. Wada dość głośny, i na forum piszą że problemy z głównymi panewkami ale podobno sporadyczne przypadki, (2,7 tragedia wada konstrukcyjna na forum są przypadki że panewki siadają po 100kkm, tym którzy wmiare szybką się zorientowali wystarczyłą samoa wymiana panewek inni wał do szlifu)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Pacifica »

Opinie o samochodach Chrysler Pacifica - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Pacifica ) Oceń swoje auto

11) ASO »

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System