Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mierek

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 00:53
Temat postu:

Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Witam Wszystkich Serdecznie!

Od kilku dni jestem w posiadaniu Voyager'a 96r. 3.3 166 KW benz. + gaz i mam drobny (mam nadzieję, że drobny) problem - pojawiają się dziwne dźwięki podczas gdy wciskam mocniej pedał gazu. Wygląda to m/w tak: jadę sobie jadę, gaz delikatnie/normalnie - jest OK. Gdy wcisnę mocniej aby autko się zebrało - stuk/puk po stronie kierowcy. Odgłos taki jakby się nagrzała blacha i sobie strzelała. Problem jednak w tym, że to nie blacha czy też coś innego nagrzewa się i sobie strzela... Przy prędkości około 80/85 km/h lekko szarpie - tak jakby chciał zmienić bieg na wyższy ale się "zastanawia". Jak wcisnę wtedy pedał gazu "pewniej/mocniej" to się jakoś układa i przy 90/100 km/h już jest ok, obroty silnika około 3000. Podczas normalnej/spokojnej jazdy 2/2,5tys.

Podczas ruszania też pojawiają się dziwne stukania ale tylko wtedy gdy wcisnę gaz troszkę mocniej. Skrzynia tak jakby się "ślizgała" ??? Chce lecz nie może, a ja go nie duszę bo się boję, że "coś mi wypadnie" - nasłuchałem się od kolegi jak miał Windstara i "zgubił" skrzynię w trasie.

Będę wdzięczny jeśli ktoś, kto dobrze orientuje się w temacie podpowie mi czy to już koniec skrzyni biegów, czy może jeszcze kilka kilometrów pojeździ z tym defektem. A może wymagana jest tylko regulacja jakiegoś komputera dot. skrzyni? - nadmienię, że auto stało około 2 msc. u "specjalistów" mechaników, elektryków bo nie chciało odpalić - gasł po kilku sekundach - podobno problemem był komputer, coś tam polutowali/naprawili, przeprogramowali i jest ok (na ten czas) - może ktoś kompetentny będzie mógł się wypowiedzieć również w tym temacie bo obawiam się, że to jakieś bajki. Ogólnie boję się jednak, że nie jest do końca OK. Dużo jeżdżę po kraju i nie chciałbym stanąć w lesie tak więc proszę o jakieś wskazówki osoby, które mają doświadczenie w tym temacie. Co zrobić, czego nie robić. Strach jechać jest troszkę dalej...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
berd

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: ChGV LX 2.8 CRD '06
Piwa: 11/4
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 10:53
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Mierek, zaciśnij zęby i odstaw auto prosto do fachowca od skrzyń.

Szkoda kasy, jak coś się zdupcy do końca i Ci wyjdzie skrzynia przez maskę.
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 20:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Z tym wyskakiwaniem ASB przez maskę to trochę przesada ale fakt,może się zepsuć.
Pierwsze co bym zrobił to sprawdził błędy[kluczykowanie] a jeszcze lepiej skaner,wymiana oleju i filtra[ATF+4] MOPAR.
Te trzaski są tylko w czasie jazdy czy też na postoju?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
Mierek

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 01:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Dzięki Panowie za info w temacie.

@Berd - Do mechanika oczywiście się zgłoszę, tylko jeszcze go nie namierzyłem. Może kogoś polecacie? w Warszawie lub okolicach Tomaszowa Mazowieckiego?

@Tzones - Stuki są tylko podczas jazdy i tylko w momencie gdy mocniej wciskam pedał gazu. Czy jest zimny czy rozgrzany, czy na benzynie czy na gazie - nie ma różnicy. Z kontrolek świeci się tylko płyn od spryskiwaczy i AIRBAG. O tym skanerze to... sorry, nie rozumiem co do mnie piszesz Wink

Dziś zaobserwowałem - wciskam mocnej gaz i generalnie powinien się szybciej rozpędzać, zamiast tego lekko "to coś stuka" jakby przeskakuje i auto nie do końca reaguje na to wciśnięcie gazu, po krótkiej chwili dopiero i tych kilku stuknięciach przyspiesza tak jak trzeba.

Pozdrawiam
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 13:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Sprawdzanie błędów metodą kluczykowania[poszukaj w wyszukiwarce]może pokazać jakie błędy pokazuje twój komputer.Na skaner musisz pojechać do mech. który ma program do Chryslerów i wtedy też odczytacie jakie są błędy w twoim voyku.
Napisz co z wymianą oleju w ASB?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 13:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mierek

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 01:28
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


@Tzones, wg. poprzedniego właściciela wszystkie możliwe filtry i płyny wymieniane były około 4 mc temu. Kluczykowanie nie pokazuje żadnego komunikatu.

Mimo wszystko - dziś jechałem sobie trasą, skończył mi się gaz, przełączyłem na benzynę i ten problem zniknął! Poczułem się jak w odrzutowcu (w porównaniu do przebytych poprzednich kilkuset km), a wspominane przeze mnie stuknięcie pojawiło się jeden raz i już tego potem nie słyszałem, a samo auto zachowywało się normalnie, zero stukania, pukania, ślizgania skrzyni itp... Zgłupiałem już całkiem.... przejechałem tak około 30 km i było OK, zupełnie inny samochód. Następnie zatankowałem gaz i problem jakby się pojawił ponownie ale już nie non-stop tylko sporadycznie. Nie wiem o co chodzi.

Czy możliwe jest, że gaz nie "zadowala" auta, coś gdzieś nie dostaje tyle czegoś ile powinno, przez to silnik dziwnie się zachowuje i odbija się to na skrzyni? czyli na tych stukotaniach i ślizganiu się biegów podczas wciskania pedału gazu?

Co by to nie było mechanika muszę odwiedzić ale dopiero wtedy jak znajdę konkretnego bo "kowali" mam już dość.

pozdrawiam
Powrót do góry
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Z tego co piszesz to powinieneś się cieszyć bo podstawowym paliwem w naszych vojkach jest PB i na tym paliwie twoje auto jeżdzi bobrze,wychodzi na to,że coś nie gra z instalacją LPG.
Odepnij klemę na kilka minut[kasacja błędów] i pojeżdzij na PB jeśli problemu nie będzie to diagnoza jest prosta,LPG do przeglądu[przewody WN.świece to na początek]
WYMIEŃ OLEJ W ASB to koszt ok.250zł.a będziesz pewniejszy Wink
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
Mierek

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodzkie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 23:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


OK, dzięki za porady. Klemę odpiąłem na około 2 godziny - gdzieś wyczytałem, że po tym czasie resetują się wszystkie komputery w tym ten od skrzyni, i że potem należy "nauczyć skrzynię" jazdy. Niestety po podpięciu klemy nie zauważyłem żadnej różnicy, nigdzie.

pozdrawiam,
Powrót do góry
berd

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: ChGV LX 2.8 CRD '06
Piwa: 11/4
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 11:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


to super Wink, szkoda, że nie napisałeś wcześniej że używasz LPG Smile od razu padła by odpowiedź "sprawdź na Pb" ale o jeden kłopot z ASB mniej, problem tkwi w LPG, powymieniaj świece (zdecydowanie szybciej padają na LPG niż na Pb), filterki, może reduktor szwankuje itd. ogólnie instalacja do sprawdzenia, stara ona jest, może nie mogli nad nią zapanować i auto zmieniło wlaściciela.
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 03:43
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


strzelanie i lootonie ... hmmm jesli jestes poczatkujacm kierowca to moze byc strzelaie w tlummik i granie zaworow Smile radze sprawdzic czy chodzi na wszystkich garach w V6 jak jeden odpada to prawie nie czuc spadku mocy .... pozatym jak bys sie zdecydowal na wymiane swiec radze zainwestowac i kupic typowe do LPG
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 03:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


PRZECZYTALEM TWOJ POST JESZZCZE RAZ NA 100% NIE CHODZI NA 6 GARACH
Powrót do góry
andrzejbis1

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Master 2,5 "blaszak 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 17:16
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Ja miałem podobnie - dziwne metaliczne stuki ; tak jakby ze skrzyni biegów(Dodge Grand Caravan 3,8l z 2003r).I co się okazało ??? Po wymianie świec i przewodów wysokiego napięcia wszystko OK. Po prostu przy jeździe na LPG stan świec i przewodów powodował samozapłon i ten powodował metaliczne stuki (ale tylko przy mocniejszym depnięciu w pedał ). Warto sprawdzić !!!!
Powrót do góry
skype status
andrzejbis1

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Master 2,5 "blaszak 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 17:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


A przy okazji :"artureklondek" - chłopie - o jakim GRANIU ZAWORÓW mówisz ?????? Jesli nie znasz zagadnienia to się nie wypowiadaj !!! Stukanie zaworów - to pojęcie nie istnieje , chyba , że w rozsypującym się silniku przy stukaniu w niego młotkiem !!! Stukanie mechaniczne w starszych silnikach wystepowało tylko przy niewłaściwej benzynie , złym kącie wtrysku lub zbyt niskim biegu . I nie było to stukanie zaworów a silnik wpadał w swoisty rezonans czego efektem były te odgłosy . Jest taka zasada ; wiem o czym mówię więc mówię - nie wiem - milczę .To tyle . Nie wprowadzajmy innych w błąd .
Powrót do góry
skype status
tzones

Auto Maniak



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 18:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Andrzej coś sie tak napiął -wyluzuj Shocked
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
mariusz827

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grand Voyager, LE, 2.5 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Kwi 2013, 08:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Stuki, trzaski, mocniejsze ciśnięcie gazu - Skrzynia?


Mierek napisał:

Co by to nie było mechanika muszę odwiedzić ale dopiero wtedy jak znajdę konkretnego bo "kowali" mam już dość.

pozdrawiam



Połczyńska, SAMKO.

pozdr.

Mariusz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System