Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Sprzęgło nie rozłącza skrzyni biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wlodek_71

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Grand Voyager 2.4 - 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Cze 2018, 17:27
Temat postu:

Sprzęgło nie rozłącza skrzyni biegów


Witam wszystkich Forumowiczów
Otwieram temat który był niejednokrotnie poruszany.
Chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami i jednocześnie prosić o poradę.
Właśnie jestem po wyminie sprzęgła w moim voyku (grand 2.4 - 2003r.)
Jak zapewne wiecie jest to dość dziwna konstrukcja - nazwana przez niektórych dwumasą -
choć ja uważam że nie jest to dwumasa.
Sama tarcza nie wstępuje jako część - można kupić (cena zaporowa) cały moduł zanitowany.
No jeszcze są regenerowanie - min. 500 zł. Postanowiłem sam zregenerować to cudo.
Po wyjęciu sprzęgła i roznitowaniu zawiozłem do lokalnej firm do nabicia nowych okładzin.
Dodam że ze starych zostały jakieś resztki. Usługa przeprowadzona fachowo - 100 zł
Grubość okładzin nowych była odpowiednia (wybaczcie nie pamiętam jaka) - pan który to wykonywał zapewnił że robił to wiele razy i działało.
Po złożeniu wszystkiego na nowo do samochodu - i uruchomieniu sprzęgła niespodzianka - nie działa.
Biegi można co prawda wrzucić - ale baaardzo ciężko - o wstecznym można zapomnieć.
Sprzęgło "bierze" na samym dole - da się jechać ale zmiana biegów to już gehenna.
Rozpocząłem więc mozolne odpowietrzanie układu wysprzęglania - bo muszę dodać że urwałem wysprzęglik
w czasie demontażu choć naprawdę wydawało mi się że robię to delikatnie. Zakupiony drugi używany - sprawny naprawdę w dobrym stanie bez wycieków itp. Wydaje mi się że jest odpowietrzony, jednak zakres ruchu wysprzęglika
jest za mały by skutecznie wysprzęglić. Po ręcznym (dopchnięciu) łapy sprzęgła o ok 1cm (nie więcej) sprzęgło działa idelalnie - biegi wchodzą jak masełko. Po analizie działania całego układu wysprzęglania i jego powtarzalności cyklów
twierdzę że jest sprawny. Żadne wydłużanie ośki wysprzęglika nie ma sensu gdyż zaraz jest niwelowane przez samoregulację. Jedyne co mi do głowy przychodzi to prawdopodobieństwo że tarcza dostała za grube okładziny.
Tu spostrzeżenie/porada - uwzględniają to że nie jest to nowy samochód i łożysko oporowe, łapa sprzęgła i wszystkie inne ruchome i nieruchome części sprzęgła nabrały "luzu" - dobrze jest by okładziny były odrobinę cieńsze niż nominalne. Zakładając że wysprzęglik ma zawsze ten sam zakres ruchu - ustrzeże to was przed moimi problemami.
Mam teraz pytanie czy mogę tak jeździć i czekać aż moje okładziny się trochę zużyją i wysprzęglik da radę działać poprawnie. Czy nadmierne obciążanie wodzików, linek zmiany biegów nie zniszczy ich zanim tarcza sprzęgłowa "dojdzie" do wymiaru - a może jednak mam nadal zapowietrzony układ wysprzęglania i znacie sprawdzony
sposób na jego odpowietrzenie.
Proszę o porady - może coś da się zrobić zanim ponownie zabiorę się za wyjęcie skrzyni.
Pozdr.
Powrót do góry
wlodek_71

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Grand Voyager 2.4 - 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2018, 07:22
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Sprzęgło nie rozłącza skrzyni biegów


Witam ponownie.
Problem sprzęgła powoli się rozwiązuje.
Biegi wchodzą znacznie lepiej, - wsteczny "powrócił" Very Happy
Co zrobiłem ?
Do czasu "dojścia" tarczy do wymiarów gwarantujących poprawne wysprzęglenie
wyjąłem gumowy odbój - do którego dotyka pedał sprzęgła przy max. wciśnięciu - dało to ok 3mm skoku.
Metalowy ogranicznik pedału sprzęgła delikatnie "dobiłem" - zyskałem kolejne 3mm - wiem że jest to
średnie rozwiązanie ale po jakimś czasie spróbuję powrócić do stanu początkowego.
Te 6 mm zagwarantowało mi w miarę poprawne działanie sprzęgła - jest progresja - będzie lepiej Very Happy
Pozdr. i zamykam temat
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System