Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 22:57
Temat postu:

Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Witam zakupiłem tydzień temu Chryslera 3.3 LPG i się zaczęło.Nie równo pracuje silnik.Na benzynie lepiej pracuje na gazie trochę gorzej. Po sprawdzenia bledów przez zegary wyskakuje błąd p 200.2 i tylko ten. Nie wiem co on oznacza. Po podłączeniu pod złącze obd nie pokazuje żadnych błędów chyba że pracuje na gazie wyświetla p 0203 przerwany obwód wtryskiwacza cylinder 3. Wymieniłem świece i przewody nic to nie zmieniło. Instalacja gazowa vialle lpi. Jeżeli autem przejdę kilkanaście km auto pracuje równo i znika check z deski. Natomiast spalanie w tym aucie moim zdaniem trochę za duże 27 litrów przy prawie nie dodawanie gazu. Może ktoś pomoże i ma jakieś pomysły.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 431
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


na pewno auto dużo pali jak sonda lamda walnięta, podobnie jak czujnik temperatury silnika, wlotu powietrza .
Możesz też mieć przeprogramowany komp . Miałem coś takiego w zgazowanym lancerze 1,3 . Palił 5 l benzyny i 16 l gazu na 100 km .
Spróbuj pojeździć na samej benzynie , tak z 100 km , zobaczysz czy nie poprawi się .
Może tez wieczorem popatrz na silnik jak pracuje, czy gdzieś nie iskrzy na przewodach itp.
Hamulce nie blokują , któreś koło nie grzeje się?
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2018, 09:35
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Zacznij od sprawdzenia wtrysków gazowych. Szczypce lub kombinerki do ręki i ściskasz po kolei wężyki gumowe od wtrysku do kolektora. Ten niesprawny nie zrobi różnicy w pracy silnika. Gdy unieruchomisz sprawny wyczujesz różnicę. W ten sposób znajdziesz wadliwy wtrysk.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 20:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Witam wszystkich. Koła sprawdzilem nie blokują. Wtrysków za pomocą sciskania wężyków raczej nie sprawdzę bo wężyki są założone podciśnieniowe bo jest to instalacja V generacji firmy vialle lpi. Jedyne co zauważyłem auto tez nie trzyma mi ustawień np radia po odpaleniu wszystko znika tak samo ustawienia pod sufitem temerytury i spalanie z galonow na litry. Czy jest jakaś bateria czy bezpiecznik odpowiadający za to? W podsufitowce tak samo przestal dzialac panel ustawień klimatyzacji na 3 rząd a z przedniego panela wszystko działa.
Powrót do góry
jedrzejhalerz

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 22:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Mam ten sam problem co ty kolego. Czekam na giagnozę do środy. Dam znać jak będę coś wiedzieć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 22:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Wilson202020 napisał:
Jedyne co zauważyłem auto tez nie trzyma mi ustawień np radia po odpaleniu wszystko znika tak samo ustawienia pod sufitem temerytury i spalanie z galonow na litry. Czy jest jakaś bateria czy bezpiecznik odpowiadający za to? W podsufitowce tak samo przestal dzialac panel ustawień klimatyzacji na 3 rząd a z przedniego panela wszystko działa.


Za to odpowiada moduł BCM. Spróbuj wyjąć magiczny bezpiecznik "IOD" w skrzynce pod masą na pół minuty.
Upewnij się czy masz kod do radia w razie czego.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2018, 12:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Auto wróciło od gazownika. Powodem nie równej pracy byla uszkodzona kostka od wtrysku gazu czyli nie palił na 1 cylinder Ale i tak się check pali bo jeszcze uszkodzony jest emulator wtryskow i uszkodzona sonda lambda regulacyjna czyli 1. Podobno pod komputerem gazowym pokazuje ciągle wartość 0. Może ktoś z was mi odpowie jaka jest sonda w oryginale chodzi mi o kostkę jaka jest czy jest okrągla czy kwadratowa a dostęp do niej i wykrecenie będzie pewnie ciężkie. Gazownik proponuje założyć sondę uniwersalna ale jakoś nie jestem przekonany do tego.
Powrót do góry
JERS

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Dodge, grand caravan, IV, 3.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Cze 2023, 23:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Woy napisał:
na pewno auto dużo pali jak sonda lamda walnięta, podobnie jak czujnik temperatury silnika, wlotu powietrza .
Możesz też mieć przeprogramowany komp . Miałem coś takiego w zgazowanym lancerze 1,3 . Palił 5 l benzyny i 16 l gazu na 100 km .
Spróbuj pojeździć na samej benzynie , tak z 100 km , zobaczysz czy nie poprawi się .
Może tez wieczorem popatrz na silnik jak pracuje, czy gdzieś nie iskrzy na przewodach itp.
Hamulce nie blokują , któreś koło nie grzeje się?


Witam, trochę nie w temacie ale jadnak może. Pacjent to dodge grand caravan 3.3 2003 z lpg nie wiem czy dalej ktoś tutaj jest w tym wątku, ale bardzo zaciekawiło mnie połączenie hamulców i grzania się kół. Mam problem, może trochę podobny. Mianowicie, w przeciągu ostatnich kilku trzech dni kilka razu padł mi akumulator w dziwnych okolicznościach, po dłuższej jeździe wyłączałem silnik np. żeby zatankować i później nie chciał odpalić, bo akumulator rozładowany. Dziś ostatecznie akumulator umarł, kupiłem nowy, samochód odpala trochę ciężko ale odpala. Spaliny białe, nierówno chodzi, przy dodawaniu gazu dławi się i gaśnie. Jak się nagrzeje i załącza się gaz to zaczyna chodzić normalnie, można dodawać gazu, spaliny powiedzmy bezbarwne. Wcześniej samochód był u mechanika, robiony był układ hamulcowy. Problemy z autem pojawiły się po opuszczeniu warsztatu. Na gazie przy przyspieszaniu dławił się i gasł, to samo przy ruszaniu plus było słychać takie jakby strzały. Na benzynie chodził normalnie, pojezdzilem tak jeden dzień, objawy ustały, tylko przy odpalaniu dławił się i chodził nierówno, trzeba przygazować, później już jest ok. Wszytko było dobrze aż do dzisiejszej sytuacji. Pisze ten post ponieważ u mnie zaciskaja się zaciski w przednim prawym kole plus oba przednie koła strasznie się nagrzewają, tak że nie można ich dotknąć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System