Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 22:57
Temat postu:

Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Witam zakupiłem tydzień temu Chryslera 3.3 LPG i się zaczęło.Nie równo pracuje silnik.Na benzynie lepiej pracuje na gazie trochę gorzej. Po sprawdzenia bledów przez zegary wyskakuje błąd p 200.2 i tylko ten. Nie wiem co on oznacza. Po podłączeniu pod złącze obd nie pokazuje żadnych błędów chyba że pracuje na gazie wyświetla p 0203 przerwany obwód wtryskiwacza cylinder 3. Wymieniłem świece i przewody nic to nie zmieniło. Instalacja gazowa vialle lpi. Jeżeli autem przejdę kilkanaście km auto pracuje równo i znika check z deski. Natomiast spalanie w tym aucie moim zdaniem trochę za duże 27 litrów przy prawie nie dodawanie gazu. Może ktoś pomoże i ma jakieś pomysły.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


na pewno auto dużo pali jak sonda lamda walnięta, podobnie jak czujnik temperatury silnika, wlotu powietrza .
Możesz też mieć przeprogramowany komp . Miałem coś takiego w zgazowanym lancerze 1,3 . Palił 5 l benzyny i 16 l gazu na 100 km .
Spróbuj pojeździć na samej benzynie , tak z 100 km , zobaczysz czy nie poprawi się .
Może tez wieczorem popatrz na silnik jak pracuje, czy gdzieś nie iskrzy na przewodach itp.
Hamulce nie blokują , któreś koło nie grzeje się?
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2018, 09:35
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Zacznij od sprawdzenia wtrysków gazowych. Szczypce lub kombinerki do ręki i ściskasz po kolei wężyki gumowe od wtrysku do kolektora. Ten niesprawny nie zrobi różnicy w pracy silnika. Gdy unieruchomisz sprawny wyczujesz różnicę. W ten sposób znajdziesz wadliwy wtrysk.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 20:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Witam wszystkich. Koła sprawdzilem nie blokują. Wtrysków za pomocą sciskania wężyków raczej nie sprawdzę bo wężyki są założone podciśnieniowe bo jest to instalacja V generacji firmy vialle lpi. Jedyne co zauważyłem auto tez nie trzyma mi ustawień np radia po odpaleniu wszystko znika tak samo ustawienia pod sufitem temerytury i spalanie z galonow na litry. Czy jest jakaś bateria czy bezpiecznik odpowiadający za to? W podsufitowce tak samo przestal dzialac panel ustawień klimatyzacji na 3 rząd a z przedniego panela wszystko działa.
Powrót do góry
jedrzejhalerz

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3 LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 22:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Mam ten sam problem co ty kolego. Czekam na giagnozę do środy. Dam znać jak będę coś wiedzieć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 22:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Wilson202020 napisał:
Jedyne co zauważyłem auto tez nie trzyma mi ustawień np radia po odpaleniu wszystko znika tak samo ustawienia pod sufitem temerytury i spalanie z galonow na litry. Czy jest jakaś bateria czy bezpiecznik odpowiadający za to? W podsufitowce tak samo przestal dzialac panel ustawień klimatyzacji na 3 rząd a z przedniego panela wszystko działa.


Za to odpowiada moduł BCM. Spróbuj wyjąć magiczny bezpiecznik "IOD" w skrzynce pod masą na pół minuty.
Upewnij się czy masz kod do radia w razie czego.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wilson202020

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Chrysler grand Voyager 2001 r 3.3 limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2018, 12:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Auto wróciło od gazownika. Powodem nie równej pracy byla uszkodzona kostka od wtrysku gazu czyli nie palił na 1 cylinder Ale i tak się check pali bo jeszcze uszkodzony jest emulator wtryskow i uszkodzona sonda lambda regulacyjna czyli 1. Podobno pod komputerem gazowym pokazuje ciągle wartość 0. Może ktoś z was mi odpowie jaka jest sonda w oryginale chodzi mi o kostkę jaka jest czy jest okrągla czy kwadratowa a dostęp do niej i wykrecenie będzie pewnie ciężkie. Gazownik proponuje założyć sondę uniwersalna ale jakoś nie jestem przekonany do tego.
Powrót do góry
JERS

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Dodge, grand caravan, IV, 3.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Cze 2023, 23:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Nierówna praca i ogromne spalanie. 3.3 LPG


Woy napisał:
na pewno auto dużo pali jak sonda lamda walnięta, podobnie jak czujnik temperatury silnika, wlotu powietrza .
Możesz też mieć przeprogramowany komp . Miałem coś takiego w zgazowanym lancerze 1,3 . Palił 5 l benzyny i 16 l gazu na 100 km .
Spróbuj pojeździć na samej benzynie , tak z 100 km , zobaczysz czy nie poprawi się .
Może tez wieczorem popatrz na silnik jak pracuje, czy gdzieś nie iskrzy na przewodach itp.
Hamulce nie blokują , któreś koło nie grzeje się?


Witam, trochę nie w temacie ale jadnak może. Pacjent to dodge grand caravan 3.3 2003 z lpg nie wiem czy dalej ktoś tutaj jest w tym wątku, ale bardzo zaciekawiło mnie połączenie hamulców i grzania się kół. Mam problem, może trochę podobny. Mianowicie, w przeciągu ostatnich kilku trzech dni kilka razu padł mi akumulator w dziwnych okolicznościach, po dłuższej jeździe wyłączałem silnik np. żeby zatankować i później nie chciał odpalić, bo akumulator rozładowany. Dziś ostatecznie akumulator umarł, kupiłem nowy, samochód odpala trochę ciężko ale odpala. Spaliny białe, nierówno chodzi, przy dodawaniu gazu dławi się i gaśnie. Jak się nagrzeje i załącza się gaz to zaczyna chodzić normalnie, można dodawać gazu, spaliny powiedzmy bezbarwne. Wcześniej samochód był u mechanika, robiony był układ hamulcowy. Problemy z autem pojawiły się po opuszczeniu warsztatu. Na gazie przy przyspieszaniu dławił się i gasł, to samo przy ruszaniu plus było słychać takie jakby strzały. Na benzynie chodził normalnie, pojezdzilem tak jeden dzień, objawy ustały, tylko przy odpalaniu dławił się i chodził nierówno, trzeba przygazować, później już jest ok. Wszytko było dobrze aż do dzisiejszej sytuacji. Pisze ten post ponieważ u mnie zaciskaja się zaciski w przednim prawym kole plus oba przednie koła strasznie się nagrzewają, tak że nie można ich dotknąć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System