Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
codico

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wro
Posiadane auto: TC
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2019, 20:17
Temat postu:

Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Dzien dobry,
Chciałbym sie przywitac, jako nowy uzyszkodnik Chryslera T&C 2014.

Mam jednoczesnie pytanie dotyczące obowiazkowego wyposażenia auta w EU a dokładnie chodzi o tylne światło przeciwmgielne.

W moim amerykancu tego swiatła nie ma a włacznik swiateł nie ma na srodku ikonki podwójnej wskazujacej na mozliwosc włączenia p-mgielnych na tył i przód.
Kupiłem wiec tozsamy włącznik od Fiata Freemont, ma dwie ikonki na srodku (tył i przód), pasuje elektrycznie ale nie zmienia zachowania swiateł. Mam wrażenie że to tylko kwestia programowa i po prostu w autach europejskich drugie nacisniecie włącznika włącza swiatła p-mgielne tylne. Bedę to próbował ustalić jeszcze.

Ale mam pytanie o światła. Czy wiecie gdzie w Lancia Voyager (odpowiednik T&C w Europie) swieci sie swiatło p-mgielne tył ? Na dole światła, obok stopu ?
Musi gdzies byc dodatkowa żarówka w lampie tylnej ale patrząc na allegro nie widze w swiatłach eu dla tego auta żadnego dodatkowego przewodu, wszystko jest tak samo jak w wersji USA.
Ktos ma Lancie Voyager albo zna kogos kto uzywa to auta i moze sie zapytac jak tam sie zaświeca p-mgielne tył i moze to opisać na forum ?

Pozdrawiam
CODI
Powrót do góry
gregport

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: chryslerTown&country 2013 Turning L 3,6l
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Mar 2019, 09:59
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Witam. Zauważyłem pański problem jakiś czas temu. Niestety nikt panu nie doradzał. Niestety ja także nie pomogę., choć wiem gdzie powinny się znajdować światła p. mgielne tylne- w dolnej części lampy, pod białym kloszem jest miejsce na 4 diody. Mam pytanie,czy udało się panu rozwiązać problem. Ja stoję przed takim samym wyzwaniem. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam. Greg
_________________
gregport
Powrót do góry
williams73

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Chrysler Town&Country 2013 Limited 3.6 VVTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2019, 12:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Niestety, ale raczej nie ma możliwości zrobienia tego domowym sposobem. Wiem, że na alledrogo można znaleźć aukcje, na których przerabiają lampę pod światła przeciwmgielne. Oczywiście trzeba ją wysłać do delikwenta, który ją przerabia. Pozostaje jeszcze kwestia włączania świateł przeciwmgielnych z tyłu. Wg mojej wiedzy przepisy mówią, że musi być oddzielny włącznik na przód i tył. Więc jest przy tym trochę zachodu.
Powrót do góry
gregport

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: chryslerTown&country 2013 Turning L 3,6l
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2019, 23:19
Temat postu:

Światło p. Mgielne tyl


Witam. Wysłałem lampę tyl do zamontowania światła p. Mielonego Gościu zanotował 3 diody w oryginalnym miejscu., na dole lampy i przewód wpiął w wolny pin lampy. Po podłączeniu świeci rewelka tylko z lewym kierunkiem. Teraz przydaloby sie przerobić instalacje tak aby włączyło sie kiedy ja chcę najlepiej z załącznika świateł. Czy jesli kupie wlacznik od grand voyagera, lanci voyager lub fiata freemont i zamienil czy to bedzie działało? Czy ktoś tak robił? Pozdrawiam
_________________
gregport
Powrót do góry
vandi

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 11:46
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


..

Ostatnio zmieniony przez vandi dnia Wto 23 Cze 2020, 09:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chemik211

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


williams73 napisał:
Niestety, ale raczej nie ma możliwości zrobienia tego domowym sposobem. Wiem, że na alledrogo można znaleźć aukcje, na których przerabiają lampę pod światła przeciwmgielne. Oczywiście trzeba ją wysłać do delikwenta, który ją przerabia. Pozostaje jeszcze kwestia włączania świateł przeciwmgielnych z tyłu. Wg mojej wiedzy przepisy mówią, że musi być oddzielny włącznik na przód i tył. Więc jest przy tym trochę zachodu.
Miałem lampy tył od lanci i zadnych dodatkowych diod nie było w lampie,
Powrót do góry
gadu-gadu
paradoxum

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 2015 Chrysler Town & Country
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Lis 2020, 11:27
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Witam,
Jestem w trakcie przeróbki świateł w moim T&C i mam parę pytań:

1) Czy przełącznik świateł od Freemont-a działa prawidłowo do włączania tylnego przeciwmgielnego w aucie z USA?
2) Czy jest jakaś sygnalizacja (światełko w przełączniku) które wskazuje że przeciwmgielne jest włączone?
2) Czy trzeba ciągnąć dodatkowy kabel do tylnego przeciwmgielnego, czy jest już takowy w wiązce?

Pozdrawiam!


[/img]
Powrót do góry
chemik211

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Lis 2020, 18:26
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


paradoxum napisał:
Witam,
Jestem w trakcie przeróbki świateł w moim T&C i mam parę pytań:

1) Czy przełącznik świateł od Freemont-a działa prawidłowo do włączania tylnego przeciwmgielnego w aucie z USA?
2) Czy jest jakaś sygnalizacja (światełko w przełączniku) które wskazuje że przeciwmgielne jest włączone?
2) Czy trzeba ciągnąć dodatkowy kabel do tylnego przeciwmgielnego, czy jest już takowy w wiązce?

Pozdrawiam!


[/img]

Wyłącznik może zostać org. tyle że ikonki nie będzie, przeciwmgielne tył trzeba zakodować, wiązka do tyłu jest, jedyne co to albo zamiast jednego wstecznego wkładasz led czerwony lub rozcinasz lampy dokładasz diody i masz przeciwmgielne i wsteczne,
Powrót do góry
gadu-gadu
paradoxum

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 2015 Chrysler Town & Country
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lis 2020, 15:13
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


chemik211 napisał:

Wyłącznik może zostać org. tyle że ikonki nie będzie, przeciwmgielne tył trzeba zakodować, wiązka do tyłu jest, jedyne co to albo zamiast jednego wstecznego wkładasz led czerwony lub rozcinasz lampy dokładasz diody i masz przeciwmgielne i wsteczne,


Dzięki za info. Czy zakodowanie to znaczy programowanie BCM? Jeśli tak, to kto prowadzi takie usługi i czy są dostępne zdalnie (przez VPN)? Przy zostawieniu wyłącznika oryginalnego, czy tylnie przeciwmgielne się zapala po ponownym naciśnięciu (1x przód, 2x tył)?

Na tylnie przeciwmgielnie planuje wywiercić 3 otwory w pustej części światła poniżej wstecznego i wstawić 3 diody w gumowych oprawkach.[/list]
Powrót do góry
chemik211

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2020, 22:17
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Przełącznik działa tak samo czy jest ikona czy jej niema. Tak jak napisałeś 1xprzod 2xtył 3xprzód 4xwyłaczone. Mozesz kupić program Appcar i sobie sam zakodować lub pojechać na serwis i też zrobią. Tak samo tym programem możesz zakodować dziennie swiatła
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
paradoxum

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 2015 Chrysler Town & Country
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2020, 15:55
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


chemik211 napisał:
Przełącznik działa tak samo czy jest ikona czy jej niema. Tak jak napisałeś 1xprzod 2xtył 3xprzód 4xwyłaczone. Mozesz kupić program Appcar i sobie sam zakodować lub pojechać na serwis i też zrobią. Tak samo tym programem możesz zakodować dziennie swiatła


Super dzięki. Kupiłem AppCar i włączyłem funkcje przeciwmgielnego - ikonka się zapala na desce. Pytanie teraz, gdzie szukać kabla do tylnego przeciwmgielnego? Myślałem ze to będzie ten nie użyty w tylnej lewej lampie, ale to by było zbyt proste. AppCar pokazuje (relay / output #10 / F12)

Przy okazji, dla forum - AppCar wersja beta daje możliwość programowania nowych kluczy.
Powrót do góry
chemik211

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2020, 22:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Do żarówki ze wstecznym idą trzy kable i właśnie jeden z nich to jest ten którego szukasz
Powrót do góry
gadu-gadu
paradoxum

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 2015 Chrysler Town & Country
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Lis 2020, 18:06
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


chemik211 napisał:
Do żarówki ze wstecznym idą trzy kable i właśnie jeden z nich to jest ten którego szukasz


W moim T&C są tylko dwa kable na wstecznym. Okazuje się ze po przekodowaniu na EU funkcja paru kabli się zmienia i wymaga przepięcia. Gość z AppCar wysłał mi następującą procedurę:

"...po aktywowaniu tylnych świateł przeciwmgielnych oświetlenie przechodzi w tryb pracy jak w Lancia Voyager / Chrysler Town&Country dla Szwajcarii:

- wyjście na tylne światła stop w module TIPM - skrzynka bezpieczników (w modelu US) zostaje zaprogramowane jako kierunkowskaz w błotniku w aucie EU - można je zostawić niepodłączone,

- trzeba więc przy module TIPM przełożyć niektóre przewody idące do świateł tylnych.

Po przeprogramowaniu na konfigurację europejską świateł przeciwmgielnych tylnych (czyli procedura aktywacji świateł przeciwmgielnych tylnych w naszej aplikacji) pojawiają się następujące zmiany:

1) przewód pod pin numer 3 we wtyczce przy tylnej lampie steruje światłem STOP po aktywacji przeciwmgielnych - zatem trzeba w tej krótkiej wiązce przy lampie przełożyć przewód z pin 5 (połączony z LED od światła STOP T&C) na pin 3.

2) na pinie 5 mamy wtedy przewód, po którym powinien przyjść sygnał sterowania światłami przeciwmgielnymi, jednak aby tak się stało trzeba dokonać zamiany 2 przewodów przy skrzynce bezpieczników. Z wtyczki C4 przy skrzynce bezpieczników (najmniejsza, 16 pinowa) trzeba zabrać przewody z pin 2 i 6 i przełożyć je do wtyczki C7 (czarna 50 pinowa wtyczka obok C4), połączyć ze sobą i wpiąć na miejsce C7 pin 6 (tu jest inny rozmiar pin, więc trzeba zrobić jakąś przejściówkę lub lutować przewody).

Po wykonaniu powyższego i aktywowaniu przeciwmgielnych mamy działający STOP z tyłu oraz dociągnięty sygnał od przeciwmgielnych do wtyczki przy tylnej lampie na pin 5 - tak jak w Lancii Voyager lub Town&Country na rynek szwajcarski.

Następny krok to albo wymiana tylnej lampy na EU z dodatkowymi ledami do przeciwmgielnych (3 małe komory pod komorą lampy cofania) - w przypadku Chryslera (w przypadku Dodge ma inny kształt i lampy od Lancii nie pasują), albo w lewej lampie US można zastąpić żarówkę cofania czerwoną żarówką i przewód od jej zasilania przełożyć w kostce lampy z pin 4 na pin 5."
Powrót do góry
chemik211

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler T&C
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2020, 18:32
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


Zamiast czerwonej żarówki można dać leda który lepiej swieci, lub rozciąć lampę i dać ledy czerwone do lampy, co do skrzynki to faktycznie masz rację u mnie było lutowane,
Powrót do góry
gadu-gadu
Kosmaty83

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Chrysler T&C Limited
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2020, 13:48
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Pytanie o przeciwmgielne tył (T&C 2014)


A ja do tego wszystkiego doszedłem sam:) A tu panowie z Appcar tak pięknie opisali jak co przepiaćSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Town & Country »

Opinie o samochodach Chrysler Town & Country - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne


ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System