Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 03:17
Temat postu:

Silnik 3,6 ściąga w prawo


Witam serdecznie. Niedawno kupiłem chryslera 200 z 2013 roku z silnikiem 3,6. Po przejechaniu kilkuset kilometrów zauważyłem ze auto przy przyspieszaniu ściąga w prawo. Wizyta u mechanika 1 z amortyzatorow miał wyciek. Wymiana 2. Kupno nowych opon auto stało na oponach chińskich. Ustawienie zbieżności. I nic nie pomogło auto dalej ściąga w prawo. Całe zawieszenie przejrzane żadnych luzów. Jeden z mechaników który zajmuje się tylko autami amerykańskimi powiedział ze te silniki tak maja duża moc napęd na przód . Czy ktoś jeździ z takim silnikiem ? Może się wypowiedzieć na ten temat.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 23:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Nie mam tego auta. luzy w zawieszeniu czy w łożysku teleskopu lub powypadkowe przestawienie zawieszenia . Dajesz gaz to w prawo, hamujesz silnikiem to w lewo jak przypuszczam . Jechałem kiedyś audia8 przedlużonym, co po skręceniu kierownicą dopiero po 2 sekundach reakcja była. Sprawdź może odległości punktów sworzni w wahaczach z przodu i mocowania resorów, wzdłuż i po przekątnych .
Tak na oko, to zobacz czy każde kolo jest symetrycznie w obrysie wnęki błotnika. Ustawiając zbieżność tego nie sprawdza. Możesz też poprosić znajomego aby jechał za Tobą i popatrzył czy na prostej drodze auto jest dwuśladem czy więcej.. Najprościej to zwróć auto .
Powrót do góry
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Maj 2019, 05:12
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Byłem po raz kolejny u znajomego na stacji diagnostycznej i dopatrzył się ze prawe koło jest cofnięte do tylu włożył pieść między błotnik a koło z lewej weszła bez problemu a z prawej już nie. Zmierzyliśmy metrówka i jest cofnięte o 7-8 milimetrów. We wtorek jadę na pomiar geometrii podwozia. Poprzedni właściciel nie poczuwa się do oddania pieniędzy zastanawiam sie czy nie skierować sprawy do sądu.
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Nie 26 Maj 2019, 23:03
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Może to proste do usunięcia ? amortyzator miał wyciek, bo skrzywił się . Może jeszcze być zwrotnica przestawiona, nie wiem jak to się nazywa, z jednej strony mocowane do teleskopu, z drugiej do sworznia wahacza . Jakby tak było to i sworzeń wahacza wymienić warto . Miałem tak w lancerze . Z dołu geometria była dobra .
Powrót do góry
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Maj 2019, 09:17
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Auto zmierzone i obejrzane od dołu przez blacharza. Po przekątnych było przesunięcie o 4 milimetry poluzował na sankach przesunął do przodu ale żadnej poprawy. Obejrzał spawy całe zawieszenie powiedział ze nic nie było uderzone naciągane czy tym podobne. Jeden z mechaników zasugerował ze może być problem z układem przeniesienia napędu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Maj 2019, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 28 Maj 2019, 21:47
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Z dołu mierząc nie wykryje jak zwrotnica z lekka zgięta. To może powstać po wjechaniu w głeboką dziurę . Coś musiało być, bo teleskop ciekł, czyli pręt w środku / czy jak zwać/ ugiął się i niklowanie pękło , tym uszczelnienie zniszczyło . Tak kilka razy widziałem . Proponowałbym wymienić co najmniej jedna zwrotnice, tam gdzie teleskop ciekł . To tanie a duże szanse na poprawę . https://allegro.pl/oferta/chrysler-200-s-3-6-zawieszenie-zwrotnica-czesci-7736340836 tak dla przykładu
Powrót do góry
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 08:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Amortyzator ciekł lewy a ściąga w prawo. Kolega ze stacji diagnostycznej podzwonił po znajomych mechanikach i jeden z nich powiedział ze Chrysler ma czujnik stabilizacji toru jazdy który się kalibruje. W czwartek jestem umówiony ma podpiąć komputer i się przejechać . Może się rozkalibrowal wspomaganie łapie jakiś błąd i dlatego kierownica skręca w prawo. https://allegro.pl/artykul/awarie-ukladu-esp-co-moze-sie-zepsuc-B8m3gdryqTP
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 22:54
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Jaki związek miedzy ściąganiem w prawo, a prawą stroną zawieszenia widzisz? Śmiało z lewej to może być . Żaden problem wymienić zwrotnice z strony co teleskop ciekł . Więcej za diagnozy zapłacisz, a i tak najpewniej doświadczalnie usterkę wyłapiesz. Nie gwarantuję, że to zwrotnica, w lancerze co miałem tak było, fachowcy pochylenie kół, zbieżność ustawiali , w teleskopie otwory na zwrotnice poszerzali, by ok było, a i tak tylko wymiana zwrotnicy pomogła . Cudów nie ma , płyta podwozia ok, to coś co tyci wyżej , zwrotnice to solidne odlewy, ale zdarza się dziura co je pokona
Powrót do góry
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 09:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Komputer podpięty żadnych błędów nie pokazał. Wjechałem na podnośnik i stwierdził ze z lewej strony nie podoba mu się tuleja wahacza . Każdy koncentrował sie na prawej stronie. Wymieni obie tuleje i zobaczymy.
Powrót do góry
Aabrakadabra

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Chrysler 200 3,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Wrz 2019, 12:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) Silnik 3,6 ściąga w prawo


Pojechałem na pomiar punktów bazowych tzw ramę i okazało się ze sanki z prawej strony są cofnięte do tylu o 2 cm . Jak luzowal śruby to aż trzeszczały . Ustawił jak fabryka skręcił jeszcze tylko geometria . Ale już teraz auto zachowuje się o wiele lepiej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler ) Dyskusje ogólne


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System