Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


No to ja mam albo sprute auto albo zbyt ciężką(dynamiczna)nogę bo podobnie jak kolega Jazzz zauważyłem że przy dynamicznej jeździe i wysokich obrotach,autko rzeczywiście lubi ,,łyknąc paliwa" i nie patrzy na spalanie jak i ja nie patrzę,bo ono luuubi wysokie obroty Very Happy
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 01 Lip 2010, 19:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Ja bieg zmieniam zwykle przy ~3tys. obrotów, dosyć szybko. Nie piłuję wyżej, rzadko jeżdżę szybciej niż 130km/h. Spalanie mam jak wcześniej, ostatnio nawet na trasie by spadło poniżej 5l, ale włączyłem klimę. ;p
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 09 Lip 2010, 00:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


http://krupi3r.republika.pl/jazz.jpg

Pobiłem rekord. XD

Wprawdzie po dłuższej jeździe już wskoczyło na 5.0l, ale to i tak niezły wynik przy 120km/h. ;P
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Sie 2010, 10:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Wczoraj zagazowałem swoją honde , dałem jej instalacje PRINS VSI wtryskiwacze kehin jak na razie jestem w fazie testów , z tego co zauważyłem to na gazie silnik lepiej pracuje niż na benzynie { ciszej i mniej wibracji } i lepiej nawet przyspiesza . Jak by co to będe opisywać co i jak się sprawuje Wink
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 12:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


A więc zrobione na gazie 2000 km,i średnie spalanie gazu wyniosło od 6,5 do 7,7 litra {trasa} na 100 km, jazda cztery dorosłe osoby , klima + bagaż { max obciążenie } . Koszt przejechania 100 km. zależy od nacisku stopy właściciela , ja jechałem średnio 110--120 , koszt tankowania do pełna 60--65 zeta . W mieście spalanie oscyluje w granicach 8 litrów z klimą . Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 12:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 18:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Z trasy ok. 700 km, bagażnik na full, 4 osoby,klima non stop, prędkość do 110km/h spalanie 5,5 litra na 100 km.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Następny test zrobiony trasa Poznań--Stryków trzy dorosłe osoby + bagaż prędkość 150 km./godz.średnie spalanie gazu 9,6 litra na setke , Laughing , miesięcznie na odpalenie znika ze zbiornika ok. 10 --11 litrów Pb95 Very Happy
Powrót do góry
gambit17

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 I 1.8 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 14:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Witam.Chciałem zapytać jaki jest całkowity koszt instalacji gazowej w Hondzie Jazz z 2005 roku razem z robocizną?
Powrót do góry
gadu-gadu
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 15:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Kolo koszty są różne zależy jaką instalkę wybierzesz w grę wchodzi tylko sekwencja z lubryfikacją a to dlatego że są ceramiczne gniazda zaworów ja założyłem prins vsi a instalacja kosztowała 4,7 tyś razem z robocizną i na gazie lepiej chodzi jak na benzynie , ta instalacja pracuje na fabrycznym kompie i nie muszą specjalnie pisać programu do niej Wink
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 18:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Instalka sprawuje się znakomicie , przy zimowych tęp. spalanie wzrosło i oscyluje teraz w granicy 7,9---8,5 litra lpg Very Happy
Powrót do góry
gregruda

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Sląska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 Trend 2010
Piwa: 3/7
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 15:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


gdzie zabudowana jest butla?na ile km starcza?
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 14:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Butla tradycja w kole zapasowym , wystarcza na przejechanie lato to około --350 km , a zimą tak na 300--320 Wink
Powrót do góry
warandcza

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 41

Posiadane auto: Honda Jazz 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 09:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Tak czytam wasze forum na temat instalacji gazowej. Sam się też zastanawiałem czy założyć do swojej hondy. Ale policzyłem, że przy koszcie 4,7 tys. zł zwrot inwestycji następuje po przejechaniu około 43 tys. km. Przy mojej jeździe to prawie 4 lata. Chyba jednak pozostanę przy benzynie. Opłaca się tym co dużo jeżdżą.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Zawsze się opłaca , koszt tankowania do pełna pb to w granicach 180--200 zeta , a gazu 70--75 , ja robię średnio w miesiącu 1500--2000tyś km. kiedyś znalazłem program w necie co obliczał właśnie uwzględniając wszystko co potrzeba całą amortyzacje i obliczył mi że instalka wróci się po 22 miesiącach , <<< DLACZEGO jezdzić drożej jak można tanio i lepiej >>> , ja jestem w pełni zadowolony . Dla przykładu mi w mieście pb spalał około 7,5--8,0 l/100 , a gazu 8,5 l/100 , i pedał w dechę 8 * 4,85 = 38,8 zł/100km. Gaz---> 8,5 * 2,7 = 22,95 zł/100km, czyli na każdych przejechanych stu km. masz w kieszeni prawie 16 zeta Wink . Aby właśnie uzyskać takie oszczędności nioe wolno właśnie oszczędzać na wyborze instalacji Wink
Powrót do góry
geoterm

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Honda Jazz 2005 1339 ccm 61KW LPG BRC
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:56
Temat postu:

lpg


Mam honde jazz 1339 ccm 61 KW. Benzyny pb95 na trasie pali 6l/100 km, założyłem instalacje gazową BRC sequent 24. koszt instalacji 3000 zł. Z lubryfikacją rzecz jasna. Spalanie średnie miasto /trasa ok. 8l LPG/100km, lubryfikatora ok.0,5l/8000 km, w samochodzie zawsze 2 osoby i troche bagażu. Zbiornik w kole 33,5l /440 km. Jestem zadowolony z instalacji LPG jak narazie po 4000 tys km. Jedynie mam mały problem ... . Olej. Obserwuje zużycie. ok0,5l/4000 km. Troche. Zrobiłem analize spalin. Co lux, Co2 lux, NO lux, HC (węglowodory-olej) ok. 300 ppm gdzie dopuszczalnych jest 100, a dla tego auta gosc mi mówił, że nawet może być 30. Mam zamiar wymienić same uszczelniacze. Ciekawe tylko czy to załatwi sprawe, albo na jak długo. Ewentualnie jeszcze pierścienie. Piszcie ciekawe sugestie.
pozdrawiam
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 22:52
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Problem z olejem może wynikać ze zużytych pierścieni , sama instalacja gazowa raczej nie miała na to wpływu , piszesz że pali tobie 0,5 litra lubryfikatu na 8000 tyś/km. trochę mało , prawidłowo powinien pobierać około 100ml/1000km. Wink
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 13:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


tez zagazowałem, w sumie narazie ok ale przy ruszaniu 1 i czasami na 2 jce lubi szarpnac jakby ja dławiło-moze trzeba wyregulować bo to dopiero początek - 2 tys kkm na gazie. butla w kole - starcza na 430 km w lecie wiec spalanie wychodzi z 7/100 przy stylu jazdy mojej zony Smile. pzdr
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 20 Cze 2013, 08:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


byczasty napisał:
tez zagazowałem, w sumie narazie ok ale przy ruszaniu 1 i czasami na 2 jce lubi szarpnac jakby ja dławiło-moze trzeba wyregulować bo to dopiero początek - 2 tys kkm na gazie. butla w kole - starcza na 430 km w lecie wiec spalanie wychodzi z 7/100 przy stylu jazdy mojej zony Smile. pzdr


czy dlawienie przy ruszaniu z 1 i 2 pojawia sie tylko na gazie ?
warto sprawdzic czy problem dotyczy tylko LPG czy benzyny
PS jaka masz instalacje (sterowniki, wtryski) ?

7l/100 dobry wynik - przy zalozeniu ze LPG jest po 2,2 czyli koszt 100km to 15,4 PLN

troszke zdziwilem sie butla.. mowisz ze 430 przejedzie.. to przy tym spalaniu daje 30 litrow - a biorac pod uwage ze wchodzi tylko 80% oznacza to ze butla ma 37,6 litrow. Ogolnie spoko - im wiecej tym lepiej ale.. obawiam sie ze miejsce na kolo dojazdowe nie jest zbyt duze podejrzewam ze po wlozeniu buti z gazem i przykryciem wykladzinka - troche bedzie odstawac - mam racje ?
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 20 Cze 2013, 10:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


bratbartka napisał:
byczasty napisał:
tez zagazowałem, w sumie narazie ok ale przy ruszaniu 1 i czasami na 2 jce lubi szarpnac jakby ja dławiło-moze trzeba wyregulować bo to dopiero początek - 2 tys kkm na gazie. butla w kole - starcza na 430 km w lecie wiec spalanie wychodzi z 7/100 przy stylu jazdy mojej zony Smile. pzdr


czy dlawienie przy ruszaniu z 1 i 2 pojawia sie tylko na gazie ?
warto sprawdzic czy problem dotyczy tylko LPG czy benzyny
PS jaka masz instalacje (sterowniki, wtryski) ?

7l/100 dobry wynik - przy zalozeniu ze LPG jest po 2,2 czyli koszt 100km to 15,4 PLN

troszke zdziwilem sie butla.. mowisz ze 430 przejedzie.. to przy tym spalaniu daje 30 litrow - a biorac pod uwage ze wchodzi tylko 80% oznacza to ze butla ma 37,6 litrow. Ogolnie spoko - im wiecej tym lepiej ale.. obawiam sie ze miejsce na kolo dojazdowe nie jest zbyt duze podejrzewam ze po wlozeniu buti z gazem i przykryciem wykladzinka - troche bedzie odstawac - mam racje ?



z tego co pamietam na beznyznie tez tak było. instalka STAG4, wtryski ztego co pamietam to nie valtec (cos lepszego niz valtec) a reszta to Tomasetto -auto zony a zona jezdzi spokojnie wiec 7 litrow - wiecej trasa/mniej miasto w lecie spokojnie - natomiast butla tak jak pisales lekko wystaje ponad bo kolo dojazdowe zajmuje mniej miejsca jednak szczerze - z pratycznosci nic sie nie zmienilo - ciut plytszy bagaznik. bede mial okazje auto przetestowac na trasie - 4 osoby + bagaz = wypad weekendowy 600km, wiec bede mogl ocenic spalanie/zachowanie na gazie. ja sie bujam tdi ale mysle o zmianie w lecie na jakies wlasnie LPG Wink
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 20 Cze 2013, 19:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


byczasty napisał:

z tego co pamietam na beznyznie tez tak było. instalka STAG4, wtryski ztego co pamietam to nie valtec (cos lepszego niz valtec) a reszta to Tomasetto -auto zony a zona jezdzi spokojnie wiec 7 litrow - wiecej trasa/mniej miasto w lecie spokojnie - natomiast butla tak jak pisales lekko wystaje ponad bo kolo dojazdowe zajmuje mniej miejsca jednak szczerze - z pratycznosci nic sie nie zmienilo - ciut plytszy bagaznik. bede mial okazje auto przetestowac na trasie - 4 osoby + bagaz = wypad weekendowy 600km, wiec bede mogl ocenic spalanie/zachowanie na gazie. ja sie bujam tdi ale mysle o zmianie w lecie na jakies wlasnie LPG Wink


podszarpywanie moze byc spowodowane zaworem EGR, przepustnica.. (jak podaja inni na forum) - nie zawsze LPG to zlo
jesli masz wtryski Hana (tak strzelam skoro nie valtec) to slyszalem ze sa ludzie co juz porobili na nich 200 000 km
w sumie - w zakladaniu instalacji podobno najwazniejszy jest gazownik - jesli zrobil to ktos co sie zna i przyklada to 90% sukcesu.

dawaj znac jak tam kolejne testy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System