Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bmxbmx

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 20:48
Temat postu:

mam problem.pomocy!!!


witam.posiadam chryslera grandvoyagera 3.3 z99roku.po kupnie auto miało rozregulowaną zbieżność i słabe opony. kupiłem nowe opony wyregulowałem zbieżność i wtedy zauważyłem że auto ŚCIĄGA lekko w prawo.pojechałem do innego warsztatu i wymieniłem(końcówki drążka,sworznie wahaczy,sinenblocki,łączniki stabilizatora i oczywiście zbieżność).to też nic nie pomogło.przekładałem koła w kazdy możliwy sposób i dalej to samo.zakładałem inne opony byłem na sprawdzeniu zbieżności jeszcze w 2 zakładach i jest bez zmian.nikt nie wie co to może być.ze zbieżności wychodzi że lewe koło czyli to od kierowcy jest przesunięte do tyłu około 1 milimetra czyli powinno ściągac w lewo a ciągnie w prawo.nawet jak zmniejszyłem ciśnienie nic nie dało.auto wygląda że nie było bite.jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją bardzo proszę o pomoc.chciałem jeszcze dodać że kilka razy jak skręcałem zablokowało mi na chwilę wspomaganie i wydaje mi sie ze dość ciężko pracuje ale znajomy powiedział że to nie ma wpływu na ściąganie.jeszcze raz proszę o pomoc i rade
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 13:14
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!


Witaj
A może warto zbadać geometrie nadwozia. Są takie stanowiska gdzie można zbadać czy nadwozie nie jest walnięte (np. w stacji Mrukiewicz ). Pomierz też lakier i sprawdź czy nie był bity - szczególnie elementy konstrukcyjne.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
bmxbmx

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 23:18
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!


sprawdzałem lakier i był cały malowany.muszę jeszcze sprawdzić na takiej stacji co piszesz.nie moge jednak zrozumiec ze jak wszystkie koła stoją rowno to chociaż jak by był bity to i tak powinien jeżdzić prosto.sprawdziłem też na wył.silniku i też ciągnie
Powrót do góry
bodo

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Crysler Pacifica 4.0 AWD Touring 2007
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 11:04
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!


Witaj
Najczarniejszy scenariusz to prze koszone nadwozie, ale może był walnięty w koło i np. wahacz jest przesunięty - nie panikuj i pojedz na badanie geometrii nadwozia.
_________________
pozdrawiam Bogusław
Powrót do góry
bmxbmx

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 18:34
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!


jade mierzyć auto w czwartek.opowiedziałem człowiekowi całą historie przez telefon i powiedział ze jest to mało prawdopodobne ze płyta podłogowa jest przesunięta w tym aucie i cytuje-chyba musiałby po nim przejechać walec.powiedział że miał kiedyś przypadek ze ściąganiem auta i po jakimś czasie wyszło ze to przekładnia kierownicza i jeśli z pomiaru wyjdzie ze wszystko ok to by stawiał właśnie na to.w czwartek po diagnozie napisze co wyszło.pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 18:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bmxbmx

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 12:23
Temat postu:

Re: ( Chrysler ) mam problem.pomocy!!!


witam was ponownie.wczoraj byłem pomierzyć auto.umówiłem się z facetem o 12 ale oczywiście go nie było tylko pracownicy którzy nic nie wiedzieli.po krótkiej rozmowie i tel.do właściciela wzięli się za pomiar z którego wyszło że przekątna lewego koła(tego od kierowcy)jest krótsza od drugiej przekątnej o centymetr.pomiar panowie nie bardzo robili dokładnie bo wydawało mi się że trochę będzię to profesjonalniej wyglądało.o przesunięciu koła wiedziałem ok 1 milimetra ale mniejsza z tym.przecież chodziło o wykrycie czy jest przesunięta podłoga ale panowie stwierdzili że nic nie widać i trzeba na początek wymienić amortyzatory z piastą(bo to chyba od tego jest ta różnica ale nie koniecznie) żeby wyrównać koła i wtedy sprawdzić czy nadal ściąga,tylko dziwi ich że ściąga w drugą stronę i tyle z porady fachowców.żenada.pojechałem do diagnosty obok.znowu opowiedziałem cała historię i po po pomiarze okazało sie że sa złe kąty.dziwne-wcześniej były ustawiane 2 razy w przeciągu 2 miesięcy ale tego osobiście nie widziałem.mechanik ustawił kąty i czwarty raz zbierzność.przed jazdą stresowałem sie jak przed pierwszym spotkaniem z dziewczyną. pojechałem i lipa nadal ciągnie.jade jeszcze zmienić na inne opony bo troche przejechałem na tym złym kącie ale szczerze wątpię czy to pomoże.pozdrawiam
Powrót do góry
bmxbmx

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 16:00
Temat postu:

problem rozwiązany


witam po raz kolejny i ostatni w związku ze rozwiązałem problem.po ostatniej wizycie u mechanika i przekładce kół oczywiście nic nie dało i dałem sobie chwilowo spokój ale w związku że zawieszenie w chryslerze jest miękkie dołożyłem po jednym piórze.zauważyłem że prawy amortyzator sie poci.na stacji diagnostycznej kilka tygodni wcześniej poinformowano mnie że prawy jest słabszy od lewego o 10 % ale i tak ma on70% więc temat olałem.teraz że już tam grzebałem wymieniłem amortyzatory tylne i ściągania nie ma.jedzie idealnie prosto.jestem w szoku.taka mała różnica powodowała ściąganie.kto by pomyślał że przez to tyle miesięcy nerwów i wydanej kasy.dodam jeszcze co do stacji diagnostycznych.byłem na jednej sprawdzić amortyzatory i wykazało że 2 tylne w granicach 80 % a przód 70% ale usłyszałem w radiu ze na pewnej stacji jest jakiś tam tydzień bezpiecznej jazdy i robią przeglądy za darmo i pojechałem tego samego dnia na tą właśnie stacje i okazało się ze tył około 50 % a przód to szrot.i co wy na to?POZDRAWIAM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler ) Dyskusje ogólne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System