Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Duże spalanie Chrysler grand caravan 3.0 98rok lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seba209

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska-Radom
Posiadane auto: Chrysler Grand Caravan 3.0 B/G 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 12:57
Temat postu:

Duże spalanie Chrysler grand caravan 3.0 98rok lpg


duzo pali, jeszcze przed zalozeniem gazu sekwencji duzo palil bo okolo 20L a na gazie wychodzi ok 24L co moze byc przyczyna, nadmieniam ze sa to wyniki jazdy po miescie w malych korkach i bardzo delikatna jazda. POMOCY!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
domenico

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2

Posiadane auto: chrysler town country 3.8 awd 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 21:30
Temat postu:

lpg


zupełnie normalne. Mam 3,8 w 2001 r. i
zużywa 20 l gazu
_________________
italia e chrysler for ever
Powrót do góry
paneuropan

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Duże spalanie Chrysler grand caravan 3.0 98rok lpg


Witam!
Zamiaruje kupic voyagera z silnikiem 2.5 diesel moze mi ktos przyblizyc spalanie tego auta?
Powrót do góry
araslask

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 2006 CRDI 140 km
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 11:32
Temat postu:

spalanie


nie znam blizej spalania po miescie ale moj voyager po trasie przy predkosci 140 km/h pali 15-17 litrow gazu,w zaleznosci od obciazenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Marek863

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LONDYN
Posiadane auto: GRAND VOYAGER 3.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

Duze spalanie gazu


Mam ChGV z2004r 3.3 bezyna.Zalozyłem gaz STAG300 i tezraz zaczynam sie zastanawiac czy dobez zrobilem.Samochod spala cok.12-15l bezyny a z kolei na gzaie spala ok25-30l.Nie wiem czy to jest normalne ale znajomy powiezial mi zebym nie jezdzil na gazie bo moge przegzac silnik lub uszkodzic katalizator bo cos musi byc nie tak ze tyle pali.
Moze ktos moze mi doradzic co mam robic ?
Z gory dzieki
Pozdrawiam
marek [/b]
_________________
Marek863
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 10:06
Temat postu:

Re: Duze spalanie gazu


Marek863 napisał:
Mam ChGV z2004r 3.3 bezyna.Zalozyłem gaz STAG300 i tezraz zaczynam sie zastanawiac czy dobez zrobilem.Samochod spala cok.12-15l bezyny a z kolei na gzaie spala ok25-30l.Nie wiem czy to jest normalne ale znajomy powiezial mi zebym nie jezdzil na gazie bo moge przegzac silnik lub uszkodzic katalizator bo cos musi byc nie tak ze tyle pali.
Moze ktos moze mi doradzic co mam robic ?
Z gory dzieki
Pozdrawiam
marek [/b]


Polecam zmienić gazownika na jakiegoś dobrego który Ci ustawi LPG. Gazu powinien spalać 20% więcej czyli 14,4-18 l/100km no może do 20 litrów w mieście. Chyba że cały czas palisz gumę i chodzisz bokiem Laughing
I do półki tego nie poprawisz to może lepiej nie używaj LPG chociaż nie jestem pewny czy to takie szkodliwe. Najbardziej szkodliwa jest mieszanka za uboga wtedy wypala zawory i kolektor wydechowy.
Możliwe też że elektrozawory "wtrysk gazu" od LPG są walnięte od nowości i przepuszczają jak powinny być zamknięte - to się zdarza ja tak miałem i listwa była do wymiany po około 10kkm.
Pozdrawiam.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
mariobigred

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Caravan 2003 4 cyl 2400 cm
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 00:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Duże spalanie Chrysler grand caravan 3.0 98rok lpg


Palić gumę Voyagerem i jeździć bokiem .....he he to brzmi śmiesznie Laughing Laughing

Kolego silnik 3.0 l jeśli pali 25 litrów to jest coś z nim nie tak

Jeśli nie masz wycieków benzyny to moim zdaniem walnięte są sondy lambda . Czy czasem nie pali Ci się kontrolka check engine? Czy auto nie chodzi w trybie awaryjnym ?

Co do spalania i instalacji STAG - jakieś przegięcie .
Po pierwsze jeśli jest to sekwencja max może spalić 20-25% więcej ale nie 100%
Powinien Ci spalać 14-18 litrów gazu . Tyle pali po Warszawie gdzie 30 km do pracy pokonuję w 1godz 45 min - czyli praktycznie permanentny korek i posuwanie się średnią prędkością poniżej 20 km/h

Znajomy się zna może na kobietach ale nie na gazie - chłopie masz idealny silnik do gazu - pod warunkiem , że mechanik nie spierniczył roboty a niestety wydaje mi się , ze tak jest .
Czy czasem nie śmierdzi Ci gazem w aucie ? Jeśli tak może masz jakaś nieszczelność i stąd to zużycie .

Seba 20 benzyny i 24 gazu to prawidłowe proporcje - ale to dość dużo - albo masz ciężką nogę albo auto nieodblokowują Ci sie hamulce - może grzeją Ci się koła .

Pozdrawiam
MD
Powrót do góry
swojskachata

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polanica Zdrój
Posiadane auto: Grand Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2012, 14:05
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Duże spalanie Chrysler grand caravan 3.0 98rok lpg


paneuropan napisał:
Witam!
Zamiaruje kupic voyagera z silnikiem 2.5 diesel moze mi ktos przyblizyc spalanie tego auta?

Mam granda z 2003 2,5 crd diesel - po mieście nie sprawdzałem ile ciągnie, ale jak jechałem nad Bałtyk ( ok. 600 km) w 7 osób, w tym dzieci 3 od 3 - 6 lat i załadowana "trumna" na dachu to się zaszokowałem ( pozytywnie). wyszło mi 7,8L/100km. Przy delikatnej jezdzie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
pjfox

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Grand 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Wrz 2013, 21:28
Temat postu:

Czy ten temat można jeszcze otworzyć? (-:


mam z moim 3.8 problem spalania....

Benzyna - okolice 20l
LPG - 26-28l

Przy absolutnie spokojnej (80-100) jeździe - 20l LPG

Przy czym: komputer (ten pod sufitem) pokazuje średnią około 13 a zjada 2 x tyle...
Wiem, że komputer pokazuje dla benzyny, i dla LPG ma się nijak, i w ogóle dla LPG to musi przekłamywać, bo auto jedzie i paliwo się leje a w baku nie ubywa więc głupieje. To chyba nie tak, bo nie pokazałyby mi na trasie spalania średniej 9l (wtedy co spalił 20LPG)...

Gaz mam Stag 300, ale to na 99% problem benzyny. Wszystko posprawdzałem, sam komputerem (ELM327) i w warsztacie, wszystkie parametry w normie - tylko wir w baku przeokrutny.

Też myślałem nad sondami lambda - ale jak mają swoje parametry - to chyba nie to?

Gdzie szukać?
Może ktoś coś poleci we wro?
_________________
pozdro
pj
Powrót do góry
Teleporter

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 2003 3,8l
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Maj 2014, 10:42
Temat postu:

A propos spalania


Koledzy, nie próbuję reklamować żadnego warsztatu, ale uwierzcie mi (bo wiem to z autopsji), że dobry mechanik to podstawa. Wiem, że czasami trudno jest korzystać z czyjejś pomocy szczególnie jak się ma niewiele w kieszeni. Z doświadczenia wiem, że tak naprawdę są dwa warsztaty, gdzie można uzyskać pomoc FACHOWĄ pomoc i nie naciągną na koszty.

1). Chróstnik na drodze "3" przed Lubinem jadąc od strony Legnicy
Auto Moto Skład - Lubin
Chróstnik 7a
59-300 Lubin
T. Kom: 601 71 67 12 | 509 32 86 29


2). USAuto-serwis
usauto.radom.pl
Radom
tel.kom. +48 503 17 18 90

Ja mam DODGE Grand Caravan 2003 3,8l i jadąc po autostradach do Polski na gazie palił mi 15,5-16l gazu przy 130-140km/h. Owszem było tak, że palił mi i 20 litrów, ale miałem walniętą sondę lambda.
W zeszłym tygodniu zmieniłem wtryskiwacze gazowe z OMVL (zakładane w 2010 r) na HANA zielone i okazało się, że spalanie spada mi jeszcze bardziej. Czekam aż wyjeżdżę zbiornik do końca. Auto zrobiło się wyraźnie "żwawsze". Zmieniłem też reduktor KME Gold (moja decyzja) bo uznałem, że zamiast samemu czyścić, to za 320 zł mam reduktor z gwarancją. Mam też spokojne sumienie, że nic mi się nie przytrafi po drodze.
Przed zmianą wtryskiwaczy komputer aby go rozbujać "ciągnął" obroty silnika do 2000-2400/min. Po zmianie przełącza już przy 1800 obr/min (na płaskim). Sprawdźcie sobie obroty silnika najpierw. Im większe obroty silnika tym większe spalanie. Życzę powodzenia.
Pozwodzenia koledzy..............
_________________
Teleporter
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System