Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Valdis52

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: FIAT Siena1.2 75EL Funzionale/1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 12:14
Temat postu:

Jaka instalacja gazowa


Wtam wszystkich. Smile
Jeżdżę Sieną1.2 75EL Funzionale z 1999r.
Przebieg 65 000 km wskazuje ze jest to samochód mało zużyty.
Ponieważ w najbliższym czasie będę musiał jeździć o wiele więcej postanowiłem zamontować instalację gazową.
Słyszałem opinie, że ten typ Sienki z silnikiem 1,2 na wtrysku nie lubi instalacji gazowych, a jeżeli to najprostsze tylko z emulatorem wtrysku
bo te z elektroniką powodują awarie komputera.
Proszę o rady i opinie w tej kwestii.
Będę wdzięczny także za wskazanie w pobliżu Pruszkowa dobrego warsztatu,który nie zedrze skóry,a dobrze założy i będzie później serwisował instalację.
Mam też drugi problem. Sad
Od pewnwgo czasu gwiżdże mi skrzynia biegów.Dźwięk nie zmienia się w zależności od biegu, podejrzewam więc, że to chałasuje mechanizm różnicowy.Mechanik mówi, że ten typ tak ma i pomoże tylko wymiana skrzyni.Olej w skrzyni jest napewno i to dobry.
Co o tym sądzicie? Czy jest na to jakaś rada.
_________________
ValdiS


Ostatnio zmieniony przez Valdis52 dnia Sro 26 Wrz 2007, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 15:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Witam,niemiałem sieny,ale miałem punto 1,2 8v 75koni.Instalacje założyłem mu przy 100.000km.Musiałem wymienic swiece .Sprzedałem go przy przebiegu 161.000km.Chodził super maksymalnie ile spalił zimą to 8 litrów.
Instalacja kosztowała 1800zł. więc nic specjalnego ale z elektroniką Samochód niemiał awari ani raz. Teraz ma marea 1,6 16v z gazem i elektroniką chodzi super.A do skrzyni biegów zajrzyj czy ma olej.
Pozdro. ED.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 14:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Witam-akurat instalacja gazowa w puncioku i w maryśce jest taka sama firmy TOMASETTO A ELEKTRONIKA BINGO.Oba samochody są na pełnym wtrysku.
Pozdro ED>
Powrót do góry
Valdis52

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: FIAT Siena1.2 75EL Funzionale/1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 21:02
Temat postu:

Dzięki


Dzięki za odpowiedź.
Napisz proszę Edku coś bliżej na temat tej instalacji.
Czy jest to prosta instalacja tylko z emulacją wtrysku, czy ma bardziej rozbudowaną elektronikę sekwencyjną Question (chyba nie pomyliłem okerślenia).
Jak się sprawdza w użyciu Question Jakie jest zużycie gazu Question
Pozdrawiam Smile ValdiS
_________________
ValdiS
Powrót do góry
gadu-gadu
Łepek

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 75 KM HL 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 16:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Witam !

Zamontowałem w Sienie instalacje gazową firmy "BRC" gdy autko miało 69 tys. km. Jest to zwykła instalacja (czyli nie sekwencyjna). Ogólnie na poczatku bylo kilka problemów ale to była kwestia regulacji. Teraz Siena ma już przejechane w 115 tys. km. i w sumie nie moge narzekać na instalacje. Aczkolwiek czasem gdy się dojeżdza do świateł i da na luz to potrafi zgasnąć.. tego już nikt nie potrafi wyjaśnic.. ja z mojego punktu widzenia stwierdziłem że to od złego lub słąbego gazu. Ale ogólnie jest dobrze. Średnie spalanie czyli trasa/miasto wychodzi w zakresie 9-10 litrów gazu.

Co do tego mechanizmu róznicowego to mi to samo mechanicy powiedzieli.. ale oddałem samochód do specjalisty od fiata i okazało się że łożysko było do wymiany w skrzyni. Teraz jest po wymianie i jest dobrze..
_________________
Siena 1.2 75 KM HL 99'
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 16:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Valdis52

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: FIAT Siena1.2 75EL Funzionale/1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Wrz 2007, 15:45
Temat postu:

Dzięki


Dzięki za odpowiedź, martwią mnie informacje o dużym zużyciu gazu.
Ja swoją drogą próbowałem zbierać też informacje w warsztatach.
Mam już trzy firmy w Warszawie polecane przez internautów.Zdania jak zwykle są podzielone, niestety narazie przeważają sceptycy.
Potwierdzają plotki o kłopotach z elektronika samochodu, a konkretnie awarie wejścia sondy lambda.
Podkreślam, że mam tyko plotki o takich kłopotach, a nie konkretne potwierdzenia.
Jak zdobęde jakieś konkrety to nzpewno je zamieszczę.
Nadal czekam na opinie i rady.
_________________
ValdiS
Powrót do góry
gadu-gadu
Valdis52

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: FIAT Siena1.2 75EL Funzionale/1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 21:27
Temat postu:

Nowe wiadomości


Mam nowe wieści - okazało się, że nie znam własnego samochodu. Shocked
Sieny1.2 75EL Funzionale z 1999r wszystkie mają wielopunktowy wtrysk i zalecane są do nich instalacje sekwencyjne.Taka instalacja w Warszawie kosztuje nie mniej niż 2500 PLN Rolling Eyes i jak twierdzą "fachowcy" nie powinna brać więcej niż 20% paliwa więcej na gazie niż na benzynie.
Można założyć do Sieny instalację jednopunktową za 1700PLN pod warunkiem, że w samochodzie nie użyto kolektora dolotowego z tworzywa sztucznego.Musi być aluminiowy aby w warsztacie wogóle chcieli rozmawiać o instalacji.Zakładam więc "sekwencję".Jak trochę pojeżdżę nie omieszkam napisać jak się sprawuje. Wink
_________________
ValdiS
Powrót do góry
gadu-gadu
Endriu Tosterowski

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: MULTIPLA `99. 1,6+gaz.
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 01:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Tak więc właśnie już trochę czasu upłynęło i jak się sprawuje owa instalacja gazowa ? Proszę o jakieś konkrety bo też myślę o zamontowaniu.....
_________________
podstawą dobrej jazdy........ są koła !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Łepek

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 75 KM HL 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 10:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Endriu Tosterowski napisał:
Tak więc właśnie już trochę czasu upłynęło i jak się sprawuje owa instalacja gazowa ? Proszę o jakieś konkrety bo też myślę o zamontowaniu.....


Nie wiem jak u kolegi na tej sekwencji się sprawuj gazik ale u mnie bardzo dobrze poza spadkiem mocy. po mieście przy "moim" stylu jazdy pali 10 l gazu co jest dobrym wynikiem patrząc że lubię w mieści trochę cisnąć. Jak jadę na trasę to spala gazu poniżej 8 litrów więc tez jestem zadowolony. Jak już wspominałem, LPG montowałem na 67 czy 69 tys. km a teraz licznik pokazuje prawie 131 tys. i jak na razie żadnych problemów z silnikiem. Tylko lać i jeździć Smile
_________________
Siena 1.2 75 KM HL 99'
Powrót do góry
Endriu Tosterowski

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: MULTIPLA `99. 1,6+gaz.
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 17:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


No to super ! Chyba mnie przekonałeś tylko jeszcze muszę pomyśleć czy mi się to zwróci bo mam przejechane 112000 . Dzięki ! Pozdrawiam i powodzenia!!!
_________________
podstawą dobrej jazdy........ są koła !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Valdis52

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: FIAT Siena1.2 75EL Funzionale/1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 21:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Witam po 2tys kilometrów.
Założyłem sekwencję polskiej produkcji z firmy CZECH z Wałowic wyposażoną parownik Tomasetto i komputer z polskim oprogramowaniem.Przyznaję,że początkowo bardzo nieufnie podchodziłem do zupełnie nieznanego mi wyrobu, ale jak się okazało warto zaufać fachowej poradzie doświadczonego warsztatowca.
Na początku bezpośrednio po uruchomieniu samochodu na gazie (a była zima) byłem przerażony.Samochod nie trzymał wolnych obrotów zdarzało mu się gasnąć na skrzyżowaniach i nie raz musiałem wracać do warsztatu aby poprawić ustawienia komputera.
Po tym jednak wiem już i informuję wszystkich kolegów chcących zgazować swoje samochody, że są to przeżycia których nie da się uniknąć.Poprostu silnik musi "ułożyć się" do pracy w nowych warunkach.
Potwierdzam informację o bezwzględnej konieczności wymiany świec i przewodów wysokiego napięcia.
Niezmierne ważne jest także znalezienie fachowca wiedzącego co montuje i wyposażonego w wystarczającą cierpliwość oraz doświadczenie w regulacji instalacji.
Jeżeli się to uda to wynki są znakomite.
Obecnie na zbiorniku 32 l robię regularnie po 400 -410 km ( co daje spalanie ok 8l/100) i przy prawidłowo pracującym silniku (1,2 -8 zaworów na wtrysku wielopunktowym) nie odczuwam niewielkiego spadku mocy
To tyle na temat pozytywów.
Są jednak także negatywy.
W tej chwili samochod stoi w warsztacie z powodu wypalonych zaworów i najprawdopodobniej to właśnie jazda na gazie przyspieszyła ten proces.
Mechanik pociesza mnie że w fiacie po ok 80 tys to nic dziwnego i bez gazu zrobiłbym jakieś 15tys więcej.Poprostu trafiłem taki egzemplarz głowicy. Więcej kosztuje także przegląd rejestracyjny i trochę czasu trzeba poświęcić na załatwienie spraw w wydziale komunikacji związanych z wpisaniem instalacji do dowodu rejestracyjnego.[ A urzędasów kocham jak psy dziada]
Spodziewać należy się także przyspieszonego zużycia cewki zapłonowej.
Zlecane przez mechaników jest jeżdżenie możliwie często na benzynie aby nie dopuścić do zawieszania się wtrysków.
W żadnym wypadku nie wolno zakładać wyłącznika pompy paliwa ani odcięcia paliwa, bo obieg benzyny chłodzi wtryski.Poziom paliwa w zbiorniku nigdy nie powinien być niższy niż 1/3.
Generalnie jednak zadowolony jestem z nowego zakupu.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pytania.Jak dm radę to odpowiem
_________________
ValdiS
Powrót do góry
gadu-gadu
Endriu Tosterowski

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: MULTIPLA `99. 1,6+gaz.
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 23:28
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


....i znów mam spadek nastroju ! A straszy mnie myśl o Mojej Maszynie stojącej gdzieś w jakimś śmiesznym warsztacie. Może to jedna za późno na ładowanie instalacji gazowej??????????? 112tysięcy...... Dziękuję Koledze za super opis, na pewno pomoże komuś przy podejmowaniu decyzji. Wakacyjnie pozdrawiam z Sosnowca!!!
_________________
podstawą dobrej jazdy........ są koła !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Łepek

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 75 KM HL 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 00:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka instalacja gazowa


Mój znajomy dostał firmowego Seja w którym instalacja gazowa była założona w salonie, więc od fabryki śmiga na LPG. Zrobił nim już 130 tys. i nic się nie dzieje, tylko serwis wymiana co przegląd co trzeba i nic więcej nie grzebią. Co ciekawsze, samochód jest tak zamulony na benzynie że lepiej jeździ na LPG.
_________________
Siena 1.2 75 KM HL 99'
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System