Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ozzykielce

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: T&C 4.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 22:48
Temat postu:

Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem T&C 4.0 2008. Mam jednak mały problem. Ostatni rząd siedzeń powinien chować się w podłogę. Jednak tak nie jest Sad Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na sterowniku siedzenia składają się do przodu i na tym koniec. Nie odczepiają się nogi i nie chowają się w podłogę. Czy jest tam jakiś czujnik blokujący ten manewr? Czy może "walnięty' jest jakiś sterownik? A może trzeba coś nasmarować Wink
Czy spotkał się już ktoś z takim problemem? Czy mogę liczyć na koleżeńską pomoc?

Pozdrawiam posiadaczy chryslerów.
Powrót do góry
1rafalw

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Town & Country 4.0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 15:49
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Nie składa ci się prawe i lewe siedzenie ja miałem tez problem z prawym pojedynczym że nie chciał się chować ale okazało się że stelaż był wygięty
Powrót do góry
Ozzykielce

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: T&C 4.0 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 18:43
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Cześć,

Oba siedzenie się nie składają. Dochodzą do momentu złożenia do przodu i tak pozostają. Nie wypinają się z zatrzasków. Dlatego pomyślałem, że może jest tak jakaś krańcówka lub inny czujnik, który nie pozwala im się wypiąć.
Muszę chyba się wybrać do jakiegoś elektryka Sad
Powrót do góry
karlone

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: 05 T&C 3.3
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 16:15
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


jak nie znasz się na elektryce to raczej nic nie poradzisz. Pewnie jakaś masa nie styka albo przewód wyrwany lub zawilgocony. Sprawdzałeś bezpieczniki? Mój model jest już mocno skomputeryzowany, więc ten następny pewnie jeszcze bardziej, spróbuj odpiąć klemę z akumulatora na 15 min i podłącz ponownie, czasami skasowanie błędów z komputera pomaga.
Powrót do góry
krolikroger

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: grand voyager 2,8crd 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2017, 13:01
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Czy udało Ci się może rozwiązać problem? mam podobny z tym że w grand voyagerze, nie składa mi się podwójny fotel w podłogę ale oparcie chodzi. Dzisiaj próbowałem coś podziałać z siedzeniami i tak jak naciskam STOW to kładzie się oparcie, linki podciągają blokady nóżek i cisza. to jeszcze raz na normal i powtórka w momencie jak podniosło blokady to ręką siedzisko w górę i niespodzianka uruchomił się silnik i składa fotel. Obejrzałem wszystko i wygląda ok, żadne kable nie są przetarte, nic nie jest krzywe, popryskałem wszystko wd40 i próba 1 raz się podniosło normalnie i złożyło potem już się tylko podnosi żeby złożyć w podłogę muszę mu pomóc w momencie puszczenia blokad muszę unieść je do góry potem idzie. Doszedłem że są dwa osobne silniki 1 w oparciu od składania oparcia a drugi w siedzisku od wywracania fotela widać go jak fotel jest w podłodze i podniesie się ruchomy dywanik ale dostępu do niego nie ma trzeba by wykręcić cały fotel i go rozebrać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Sty 2017, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dzemik2000

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Grand Voyager 2.8 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 20:32
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Trzeba fotel wyjąc - do odkrecenia 4 sruby , zdjąc tapicerkę. Od spodu bedzie widac stan wałka napedu od silnika.
U mnie jest ukrecony wałek i trzeba go wymienić. Wałek jest zrobiony z jakiegoś badziewia. Stopy siedzenia ktore mają złapać uchwyty w podłodze , jesli napotkają na jakąś przeszkode - typu dywanik- następuje ukrecenie wałka.
Silnik elektryczny nie ma wyłacznika przeciążeniowego i ukreca wałek.
Powrót do góry
Eroina

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Town&country 2011 3.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2020, 23:42
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Posiada ktoś zdjęcie wałka albo numer części tak żebym mógł zobaczyć jak on dokładnie wygląda?
Powrót do góry
nobilitas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2022
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Town Country 2008 4.0lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lut 2022, 17:19
Temat postu:

Też mam problem z fotelem


Witam wszystkich.
To mój pierwszy post więc na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać.
Jakiś czas temu zakupiłem Chryslera town and country z 2008 r.
Jak to bywa nikt w pełni sprawnego auta nie sprzedaje.
Mam problem z tylną kanapą, a dokładnie ze złożeniem tylnego lewego oparcia.
Po rozebraniu okazało się że lewe ramię w miejscu gdzie wchodzi wałek obraca się lecz nie zachodzi żadna reakcja. Czy miał ktoś podobny problem? Czy można to naprawić ewentualnie dokupić same ramię? Szkoda byłoby kupić cały fotel.
Powrót do góry
nobilitas

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2022
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Town Country 2008 4.0lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2022, 09:58
Temat postu:

Re: ( Chrysler Town & Country ) Problem ze składaniem elektrycznym trzeciego rzędu siedzeń.


Widzę, że odpowiedzi brak. Powiem tylko tyle, że do tej pory rozebrałem fotel, który się blokuje, a dokładnie oparcie. Jest to bardzo proste. Pod tapicerką jest płyta pilśniowa, którą należy zdjąć. Dalej widać cały mechanizm. Jest tam silniczek, który obraca waleczkiem. Wałek obraca lewe i prawe ramię. U mnie widać, że ktoś tam już grzebał. Rozebrałem całość. Okazało się, że w lewym ramieniu brakuje już paru części, a samo ramię stoi. Aby dostać się do mechanizmu ramienia, należy zeszlifować fabryczne nity. Niestety moja ręka ucierpiała w czasie zabawy nożem a zanim się zagoi będę potrzebował kilku tygodni. Wtedy zacznę szlifować owe nity. Najlepiej byłoby dostać takie całe ramię i je wymienić, ale na razie nie mogę takiego znaleźć.
Chciałbym tylko dodać, że ramię trzyma oparcie trzema śrubami na klucz 15mm i jest zamontowane do stelaża kolejnymi trzema śrubami. Wyrzuciłbym jakieś zdjęcia, ale jestem gamoniem i jeszcze nie umiem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Town & Country »

Opinie o samochodach Chrysler Town & Country - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Town & Country ) Porady, problemy techniczne


ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System